Přeskočit na obsah

sobota 23. září 2023 – 15:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

8. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

37. Rozehnal, 55. Spálovský

0

0

VRCHOSLAVICE

31. a 79. Mezulianík, 44. Hopan

V sedmém pokračování, ale úředně už osmém kole, jsme poměřili síly s Vrchoslavicemi, které chtěly využít horšího rozpoložení naší družiny, jenž po skvělém úvodu trochu propadla do mírné letargie. Nutno říct, že obzvláště první poločas toho z krásy příliš nepobral a čekalo se, kdo se v sychravém počasí dostane do vedení. To se povedlo našemu celku, který ve druhé půli i přidal na tempu, a nakonec si dokráčel pro zasloužené tři body, které nám však soupeř nedaroval zadarmo.

Prvních dvacet minut nabídlo jen hodně nepřesnou ránu hostujícího Blešu a střelu domácího Prášila, která rozchytala brankáře. Poté už se začalo trošku hrát i směrem dopředu. Jan Horák pálil také nad a my dostali první vážnou příležitost až z penalty, kde viděl sudí faul na Martina Hirsche. Míč si postavil Martin Neoral a umístil jej po zemi k tyči, jenže brankář Tomek směr vystihl a míč dokázal slepit. Po půl hodině zkoušel štěstí Spálovský z přímáku, ale našel jen rukavice Tomka. První změna skóre přišla až osm minut před poločasem, kdy se po rychlé souhře Zapletala s Rozehnalem radoval druhý jmenovaný, který si věděl rady před brankářem – 1:0. Ve 42. minutě zkoušel získat penaltu pro svůj celek i Neckář, ale sudí jeho pokus ocenil žlutou kartou. V závěru měl příležitost ještě Bleša, ale míč ukryl Polák do náruče.

Branka jasně ovlivnila druhou půli, v níž se ukázalo, že Vrchoslavicím odparkování autobusu zcela nesvědčí. Spousta šancí na naší straně ale zůstala nevyužita. Zvládli jsme to pouze jednou, a kdo ví, jak by se závěr vyvíjel, kdyby se jedna ze tří velmi dobrých možností čtvrt hodiny před koncem ujala i hostům. Nakonec jsme si však došli pro kýžené vítězství. Do druhé půle jsme vstoupili daleko lépe a dovedli si vytvářet šance do vytaženější obrany. V 55. minutě přidal rychle pojistku Martin Spálovský, který si zpracoval nákop jeho jmenovce Hirsche a střelou za vápnem se mu povedl skvělý angličan – 2:0. Po hodině mohlo být ještě veseleji, ale Tomek předvedl fantastický zákrok znovu při střele Hirsche z bezprostřední blízkosti. Následně spálil šanci ještě Owusu, Hirsch, a Neoral, což nás málem mrzelo. Čtvrt hodiny před koncem přišla pasáž hostí, kdy provětral Kubu v bráně Pavel Horák, na kterého krátce na to reagoval i jeho jmenovec Jan. Prosadit se nepovedlo ani Blešovi a už tak bylo postupně jasno, že výhra zůstane na domácí půdě.

V neděli zajíždíme na půdu lídra tabulky do Ústí, kde se tradičně od 10 hodin odehraje bitva o prvenství. Snad budeme dostatečně probuzeni, abychom domácí co nejvíce potrápili a uhráli příznivý výsledek

Sestava:

Střídali:

46. Procházka za Prášila
66. Buček za Vacka
83. Popelka za Spálovského
88. Bridzik za Owusa

Rozhodčí: Fuchs – Machala, Milar
Žluté karty: 32. Prášil, 83. Spálovský – 31. Horák P., 42. Neckář, 60. Tomek, 60. Kratochvíl, 75. Štěpánek (mimo hřiště).
Diváků: 100

Střídali:

46. Procházka za Prášila
66. Buček za Vacka
83. Popelka za Spálovského
88. Bridzik za Owusa

Rozhodčí: Fuchs – Machala, Milar
Žluté karty: 32. Prášil, 83. Spálovský – 31. Horák P., 42. Neckář, 60. Tomek, 60. Kratochvíl, 75. Štěpánek (mimo hřiště).
Diváků: 100

„V prvním poločase to z naší strany nebylo optimální. Všechno jsme se snažili cpát středem, kde to bylo hodně přehuštěné a v podstatě jsme se nemohli do ničeho dostat. Zahodili jsme i penaltu a až na pěknou akci Rozehnala se Zapletalem, která skončila brankou se to pozitivně hodnotit nedá.

Ve druhém poločase se projevilo, že jsme lépe fyzicky připraveni, a jak soupeř odpadal, tak jsme měli daleko více ze hry a vytvořili si i dost šancí, které jsme ale po většinou neproměnili a zbytečně jsme se tak strachovali o výsledek. Soupeř dokázal hrozit z brejků, což je vždy nebezpečné. Jsem však rád, že jsme to výsledkově zvládli a snad nás tento zápas zase nakopne k výkonům ze startu podzimu.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

8. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

ROZEHNAL
TOMÁŠ

#7