Přeskočit na obsah

Neděle 12. května 2024 – 16:30 | Sportovní areál Vrchoslavice

21. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

VRCHOSLAVICE

78. Horák Petr

0

0

KLENOVICE

20. a 44. Všianský

Měla to být oslava fotbalu s regionálním protivníkem, ale z nějakého důvodu se utkání vyhrotilo a více než fotbal se spíše mluvilo, respektive hádalo a řešily se všemožné jiné věci. Naštěstí jsme dvoubrankové vedení z poločasu ve druhé půli udrželi, soupeř dokázal jen snížit a my si tak připsali velmi důležité body i když jsme nepředvedli příliš povedený výkon. 

Úvodní šance patřila domácím, kdy jsme nedostatečně odvraceli jejich nákop, proti však byl Kuba Polák v bráně. Pak jsme se začali více tlačit do vápna soupeře, ale nadějné šance jsme buď nedotáhli do přesného zakončení nebo jsme mířili do míst, kde stál gólman Matoušek. Ve dvacáté minutě jsme se však už dočkali vedoucí branky. Honza Všianský si převzal míč a ve vápně si pohrál s několika obránci a nakonec i s domácím brankářem a poslal míč do sítě – 0:1. I nadále jsme byli aktivnější, domácí se na dostřel naší brány příliš nedostávali, největší hrozba byla ze standardních situací. Naštěstí všechny mířily mimo tři tyče. Blížil se poločas a my dostali ještě jednu šanci zahrozit ze standardní situace. Tu rozehrával kapitán Rozehnal, jenž našel přesným centrem hlavičku Všianského, který navýšil rozdíl ve skóre – 0:2.

Druhá půle přinesla více vzrušení, než by bylo zdrávo. Naše družina chtěla utkání co nejdříve rozhodnout, k přesnému zakončení jsme se však nemohli dostat. Jedním z důvodů bylo i jednostranné rozhodování zákroků, vůči kterým jsme neměli zbraň. Naopak každý letmý dotek soupeře hned oznámila píšťalka hlavního arbitra, po kterém následovaly zbytečné slovní přestřelky. Korunu svému výkonu dal rozhodčí za posouzení naprosto nechutného zákroku na našeho Kubu Poláka, který připomínal kop Kemara Roofa z Rangers v utkání se Slavií Praha. Jediný rozdíl a štěstí, že kopačka domácího hráče nemířila na obličej, ale jen do břišních partií. Žlutý kartónek byl jen malou náplastí na tuto situaci. A o minutu později bylo ještě hůře. Chyba při bránění skončila brankou domácích a ještě větší drama, než jsme doufali. O několik okamžiků později došlo i na srovnání a nebýt skvělé pohotovostí pomezního, gól by byl opět nepochopitelně uznán. Jednalo se však o ofsajd, a tak hlavnímu rozhodčímu nezbylo nic jiného, než tuto branku správně neuznat. Rozhodnutí na kopačce měl Martin Spálovský. Honza Všianský jej našel zcela volného na vápně, kde měl spoustu času pro zakončení. Volil však střelu z první, která skončila v ochranné síti. Naštěstí nás to nakonec nemuselo mrzet i když se domácí ještě k jednomu zakončení dostali. Kuba Polák ale míč lapil do rukavic a po dlouhém nákopu pak už jen zazněl závěrečný hvizd utkání.

Splnili jsme tak povinnost a připsali si další body do tabulky. Udrželi jsme tak pozici lídra, kterou budeme chtít potvrdit i v dalším domácím utkání. Na Hanou však přijedou borci z Ústí, kteří jsou s Radslavicemi nejbližším pronásledovatelem našeho týmu. Proto budeme znovu potřebovat vaši podporu a věříme, že společně s vámi dovedeme tento souboj do zdárného konce.

Sestava:

Střídali:

46. Spálovský za Chluda
66. Bridzik za Bučka
80. Cetkovský R. za Popelku
88. Vacek za Všianského

Rozhodčí: Petr – Vláčil, Dokoupil
Žluté karty: 77. Tomek – 60. Spálovský, 65. Zapletal, 80. Cesar
Diváků: 150

Střídali:

46. Spálovský za Chluda
66. Bridzik za Bučka
80. Cetkovský R. za Popelku
88. Vacek za Všianského

Rozhodčí: Petr – Vláčil, Dokoupil
Žluté karty: 77. Tomek – 60. Spálovský, 65. Zapletal, 80. Cesar
Diváků: 150

„Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme co nejdříve rozhodnout. Podařilo se nám v první půli vstřelit dvě branky. Myslím si, že jsem měli i hru pod kontrolou. Bohužel ve druhém poločase se nám nepodařilo vstřelit třetí branku, dostali jsme po naší chybě gól na 2:1 a tím pádem utkání dostalo jiný náboj. Bylo to hrozně nervózní utkání, spíše než se hrál fotbal, tak tam bylo více šarvátek, hádání, což se mi vůbec nelíbilo. Utkání jsme dotáhli do konce za tři body, což  jsme spokojeni, ale z naší strany to bylo jedno z těch horších utkání. Ale nemyslím si, že by to bylo jen z naší strany, avšak i ze strany soupeře a velkou měrou to vycházelo z rozhodování hlavního arbitra. “

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

21. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

JAN
VŠIANSKÝ

#10