Přeskočit na obsah

sobota 4. listopadu 2023 – 14:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

1. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

7. a 46. Všianský, 17. a 36. Hirsch, 57. Polák

0

0

ÚJEZDEC

65. Mlčuch

V sobotu jsme odehráli poslední podzimní kolo, ačkoliv vylosováno bylo jako to první. Proč tomu tak je, to ví asi jenom pánové na svazu. Nicméně to nemělo vliv na tom, jakým směrem se utkání vyvíjelo. Navíc jsme chtěli naposledy před domácím publikem uspět a užít si i následnou závěrečnou, což se do puntíku vyplnilo.

A hned od úvodu vše naznačovalo, že bychom se po konečném hvizdu mohli radovat z vítězství. Když k tomu připočteme faktor Všianský, pak nebylo žádných pochyb. Už ve čtvrté minutě se mohl poprvé nejlepší střelec historie klenovické kopané prosadit, jeho střelu mimo dosah brankáře ale stačil zblokovat hostující obránce. O chvíli později vyprášil rukavice brankáři Koudelkovi Hirsch. Ten měl lví podíl na první brance, která přišla vzápětí. Po faulu na něj se kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Honza Všianský – 1:0. Ekvilibristiku pak vystřihl Lukáš Zapletal a kdyby mu nůžky vyšly, pak by to byl zcela jistě nejkrásnější gól podzimu. Hosté se na naší polovinu dostávali jen sporadicky, do vápna se podívali poprvé až po čtvrt hodině hry, ale bránu nakonec ani neohrozili. To kontr naší družiny znamenal navýšení skóre. Kapitán Rozehnal pláchnul po křídle, zamířil si to poté do vápna a ačkoliv v pádu a s míčem na lajně, našel ještě naběhnuvšího Hirsche, který se zblízka nemýlil – 2:0. Znovu akce po pravé straně, Spálovského centr, zakončující Všianský mimo. Poté se chvíli hrálo bez větších šancí, hru jsme však měli pod svou kontrolou. Pátý roh pak přinesl své ovoce. Odražený míč si na vápně zpracoval Martin Hirsch a poslal jej přesně k tyči – 3:0. Pak se ještě po lajně prosmýkl Nehera, přihrávku pod sebe však pozorná obrana hostí zblokovala na roh. Stejně skončil i pokus Zapletala těsně před přestávkou.

Druhá půle začala dalším faulem na aktivního Hirsche a žlutý kartonek pro hráče Újezdce. Ti se pak jen dívali, jak naše další akce končí další brankou. Všianský zťukl centr na Hirsche, jehož ránu Koudelka vyrazil, ale jen k nohám volného Všianského, jenž se nemýlil – 4:0. O několik minut později se akce opakovala. Hirsch pláchl po křídle, namířil si to rovnou do vápna, jeho pokus brankář hostí zneškodnil k nohám Všianského, který se zblízka prosadil potřetí. Bohužel praporek pomezního hattrick Honzovi uzmul. Největší vzrušení na druhé straně přinesla situace, kdy náš hráč vysokou nohou trefil míč a ten následně skončil v obličeji protihráče, což sudí vyhodnotil jako faul. Nicméně ani z toho mráčku nezapršelo. Poté nám hosté nabídli další pokutový kop, když obránce zahrál nesmyslně rukou. V tu chvíli se nabízel exekutor jeden ze dvojice dvoubrankových střelců Hirsch, Všianský, publikum si však vyžádalo našeho gólmana Kubu Poláka. Ten zachoval klid a chladnokrevně poslal míč za háčky – 5:0. Stal se tak prvním brankářem v klenovickém dresu, který se kdy prosadil v mistrovském utkání. Chvíli na to mohl přeci jen hattrick dovršit Martin Hirsch, před vyběhnuvším brankářem dokázal míč trknout, ten ale těsně minul opuštěnou bránu. Po dalším rohu se mohl prosadit střídající Pytela, který se po delší době objevil na hřišti. Míč však v síti ani po dorážce neskončil. Pak došlo na první a jediný úder hostí. Po naší obrovské chybě jsme zbytečně inkasovali, což asi nejvíce mrzelo Kubu Poláka, který se situací nemohl nic udělat – 5:1. Tempo hry poté trochu opadlo, vzrušení přinesla až srážka hostujícího brankáře a jeho spoluhráče z obranných řad. Všichni jsme si hned vybavili situaci z předešlého domácího utkání, naštěstí se hráč po chvíli v doprovodu svých spoluhráčů odpotácel na tribunu a byl vystřídán. Věříme, že také on bude v pořádku a přejeme mu pevné zdraví. V další roli pak byl opět Martin Hirsch, svůj pokus ale poslal mimo tři tyče. Chvíli na to měl spoustu času ve vápně náš kapitán, jeho dobrý pokus ale Koudelka s vypětím všech sil zneškodnil. Po dalším rohu mohlo být ještě veseleji, Pepa Popelka by ale svým pokusem uspěl spíše ve finále ragbyového mistrovství světa jako kopáč Nového Zélandu, když svůj pokus poslal do tzv. Háčka. Tlak naší družiny stále trval. Po chybě hostí si Martin Pytela zkrotil míč, předal jen Rozehnalovi, ten mu jej vrátil do střelecké pozice, branka z toho však nebyla. Akce však pokračovala i po vyraženém míči, ale ani jmenovec Hirsch nezužitkoval Popelkovu přihrávku. Poslední pokus znovu patřil stejnému muži, který tak moc chtěl dovršit hattrick, bohužel ani tentokrát centr Rozehnala neposlal za záda hostujícího brankáře.

Závěr podzimu nám tedy vyšel stejně, jako jeho úvod. Ve středu se dozvíme, zda se uskuteční i jarní předehrávka, ke které bychom zajížděli ke stejnému soupeři do Újezdce. Věříme, že i zde bychom neponechali nic náhodě a dokráčel k dalšímu vítězství a udrželi se na předních příčkách tabulky.

Sestava:

Střídali:

46. Popelka za Spálovského
46. Grepl za Neheru
57. Pytela za Zapletala
57. Chlud za Všianského

Rozhodčí: Bažant – Kašík, Tomášek
Žluté karty: 40. Spálovský, 74. Owusu – 23. Ondrouch, 42. Černošek, 46. Plch, 56. Kocfelda, 74. Zývala
Diváků: 100

Střídali:

46. Popelka za Spálovského
46. Grepl za Neheru
57. Pytela za Zapletala
57. Chlud za Všianského

Rozhodčí: Bažant – Kašík, Tomášek
Žluté karty: 40. Spálovský, 74. Owusu – 23. Ondrouch, 42. Černošek, 46. Plch, 56. Kocfelda, 74. Zývala
Diváků: 100

„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, začali jsme aktivně. Určitě nám pomohl i návrat Honzi Všianského, protože vstřelil dva góly. Od začátku jsme si vypracovali několik šancí a bylo po chvíli jasné, že tohle utkání zvládneme. Soupeř nepředváděl nijak oslnivou hru. Poločas jsme vyhráli o tři branky.

Do druhé půlky jsme vstoupili opět aktivně, vypracovali jsem si další a další šance. V momentě, kdy bylo rozhodnuto, jsme prostřídali a i dále jsme hráli aktivně se spoustou povedených akcí. Myslím si, že diváci museli být spokojeni. Jsem rád, že konečně vstřelil gól Kuba Polák, protože kličkování ve vápně mu jde, branky chytat umí, tak teď vidíme, že je umí i dávat. (smích) Máme závěrečnou, dobrá nálada panuje určitě, takže jsme spokojeni.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

1. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

MARTIN
HIRSCH

#9