Přeskočit na obsah

sobota 7. října 2023 – 15:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

10. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

28. Neoral, 36. Bridzik

0

0

TROUBKY

31. a 79. Mezulianík, 44. Hopan

Po roční pauze se znovu potkáváme s hráči nedalekých Troubek, kteří se po postupu z okresního přeboru trápí. Ačkoliv v úvodu sezóny deklasovali Tovačov, ve třetím zápase pak ještě zdolali Vrchoslavice, od té doby však sbírají jen samé prohry a krčí se na předposledním místě tabulky. Přesto jsme k utkání přistoupili se vší vážností, odměnou nám bylo další vítězství a pátá nula pro obrannou řadu, v zádech s Kubou Polákem.

Ten nakonec nemusel řešit nebezpečnou situaci ve čtvrté minutě, kdy se po standardce ocitl sám ve vápně hostující Mlčoch, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevměstnal. Ještě předtím svůj projektil vyslal Lukáš Zapletal, ale ani on neměl seřízená mířidla. Pokusy Vojtáška, či na druhé straně Rozehnala, nemohly brankáře vůbec ohrozit. Vzrušení přinesla až situace z deváté minuty, kdy na poslední chvíli vypíchl Tomáš Grepl míč svému soupeři, teď již po shlédnutí videa víme, že zcela správně bez možnosti pokutového kopu proti naší družině. Další pokus Zapletala skončil jen v náručí gólmana Troubek. Dlouhou klidnou pasáž vyplnila jen standardka hostů, zakončila ji nebezpečná střela z kopaček Martina Neorala, jenž ale brankář Zápeca vyrazil na roh. O chvíli později už ale takové štěstí neměl. Nepřímý kop prodloužil Radek Bridzik k volnému Neoralovi, jehož hlavičku ještě gólman vyrazil, ale jen zpět k nohám našeho stopera, který se do odkryté brány nemýlil – 1:0. Také další nebezpečná situace vyústila v branku. Po ose Rozehnal – Všianský – Bridzik se posledně jmenovaný prosadil krásnou ranou na vzdálenější tyč a navýšil naše vedení – 2:0. Především Zapletal pak zaměstnával hostující obranu, bohužel střelecký apetit ne a ne přetavit ve vytouženou branku. 

Až do pětapadesáté minuty se toho na hřišti příliš neudálo. Poté se hosté ocitli asi v nejnebezpečnější akci utkání. Proti střele Brázdy byl však výtečný Kuba Polák, dorážku pak zneškodnil Neoral. O chvíli později se konečně prosadil aktivní Zapletal, jeho branka však pro ofsajd nahrávajícího Všianského nemohla být uznána. Ve velké šanci se pak ocitl Spálovský, ale ani na dvakrát míč za záda hostujícího gólmana dopravit nedokázal. To se nepovedlo ani Všianskému, který se uvolnil, ale jen provětral Zápecovy rukavice. Po centru Rozehnala, který především ve druhé půli zaměstnával krajní obránce se mohl prosadit střídající Lukáš Chlud, míč však nedokázal trefit dle svých představ. Opět po centru Rozehnala měl zcela volné působiště Martin Neoral, svým pokusem hlavou však mířil pouze do boční sítě. Sprint přes celé hřiště pak předvedl Martin Buček, jeho střela mířila pouze do připravených rukavic hostujícího brankáře. Víc už se v 10. kole neudálo, zcela zaslouženě jsme si tak dokráčeli k dalšímu vítězství a mohli si společně se svými fanoušky na závěr zakřičet vítězný pokřik.

V neděli nás čeká třetí regionální derby. Od 15 hod se v Mostkovicích střetneme s domácím výběrem, tak nás přijeďte podpořit. Vždyť na toto hřiště máme jen ty nejlepší vzpomínky z mistrovské sezóny.

Sestava:

Střídali:

46. Buček za Bridzika
72. Chlud za Spálovského
81. Čarapic za Všianského

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Kopecký
Žluté karty: 42. Owusu – 29. Petráš, 44. Mlčoch
Diváků: 105

Střídali:

46. Buček za Bridzika
72. Chlud za Spálovského
81. Čarapic za Všianského

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Kopecký
Žluté karty: 42. Owusu – 29. Petráš, 44. Mlčoch
Diváků: 105

„Z naší strany prvních dvacet minut bylo hodně nevýrazných. Sice jsme se snažili hrát, ale vůbec jsme se neprosadili, naopak soupeř zahrozil jednou z protiútoku, nicméně i tuto situaci jsme celkem v pohodě vyřešili. Poté po standardce Rozehnala skóroval Martin Neoral, což nás očividně uklidnilo. Tím jsme se dostali více do hry a za nedlouho vstřelili i druhou branku. Po sklepnutí Všianského se krásně trefil Bridzik. Od té doby si myslím, že utkání bylo pod naší kontrolou.

Druhou půlku jsme soupeře v podstatě do ničeho nepustili. Řekl bych, že odpadli i fyzicky. My jsme dobře kombinovali, měli i nějaké šance, bohužel je neproměnili. Závěr byl jednoznačně v naší režii. Kluky bych chtěl pochválit za tento zápas. S podobnými soupeři se nehraje vůbec snadno. V Ústí jsme uhráli remízu, ale Troubky bojují o přežití. Takový soupeř je vždy nepříjemný, ale zvládli jsme to.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

10. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

PROCHÁZKA
ONDŘEJ

#18