Přeskočit na obsah

Neděle 28. dubna 2024 – 16:00 | Sportovní areál Tovačov

19. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

TOVAČOV

20. Barot

0

0

KLENOVICE

11. Hirsch

Nedělní odpoledne nemohlo dopadnout lépe. Krásné letní počasí, výborná divácká kulisa a zisk plného počtu bodů pro naši družinu. Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno, ačkoliv mohlo být po prvním poločase o výsledku rozhodnuto. Nestalo se, a tak jsme se až do závěrečného hvizdu na nejtěsnější možné vítězství nadřeli. O všem rozhodla situace z jedenácté minuty, kterou měl na svědomí kanonýr Hirsch, pro něhož to byla třicátá branka ve druhé sezóně v klenovickém dresu.

Posilněni domácí výhrou nad Otaslavicemi jsme odjížděli do nedalekého Tovačova, kde to nemáme nikdy snadné. Po dlouhé době se nenaplnily prognózy o počtu branek, kterých s tímto soupeřem většinou padá opravdu dostatek. I naposledy se diváci v klenovském areálu dočkali šesti branek, rovnoměrně rozdělené na obě strany. Úvod a v podstatě i celý první poločas patřil naší družině. Na hrotu se při absenci Všianského vedle Hirsche postavil Lukáš Chlud. Ten sledoval, jak jeho parťák z útoku nás mohl poslat do vedení, jeho střele však chyběla razance i přesnost. O pár okamžiků později se po dlouhém nákopu Cesara znovu ocitl v jasné pozici stejný hráč, lobem však přehodil nejen gólmana domácích, ale i tovačovskou svatyni. V jedenácté minutě už ale rozradostnil naše fanoušky. Ve vápně si Martin Hirsch poradil se třemi obránci a přesnou ranou na zadní tyč zajistil našemu týmu vedení – 0:1. Jak se nakonec později ukázalo, šlo zároveň o vítěznou branku. Víc se jich už tři stovky diváků v tovačovském areálu nedočkaly. Přesto byly svědky zajímavé bitvy. Navýšení skóre měl na kopačce Rozehnal, který si skvěle zpracoval dlouhý nákop, po kterém si to pelášil ze strany na domácí bránu, proti však byl tovačovský Navrátil. Po rohovém kopu hlavičkoval nejdříve Cesar, po něm pak ještě Chlud, ale ani jeden pokus se mezi tři tyče nevměstnal. Pak přišla chvíle domácího brankáře, který se vytasil s bravurním zákrokem po Hirschově akrobatickém kopu. A tak jsme šli do kabin pouze s jednogólovým náskokem.

Druhá půle už tak kvalitní z naší strany nebyla, ale dalo se očekávat, že se domácí budou chtít o výsledek ještě porvat. Spousta nedorozumění či nepřesných odkopů nahrávala soupeři, ten toho také z větší části dokázal využít. Dlouhé nákopy za obranu nám činily nemalé potíže, všem nájezdům Tovačova jsme ale odolávali. Také my si vypracovali slušné šance, které mohly skončit brankou. Hirsch, Zapletal, Lakomý či kapitán Rozehnal nebyli daleko od přesného zásahu, proti byla pozorná obrana či nepřesnost v zakončení. Další bravurní zákrok proti střele Hirsche si připsal domácí Navrátil a držel tak naděje svého týmu až do konce. Drama to bylo opravdu do posledních minut, změna skóre se však nekonala a my si tak připsali další velmi cenné a důležité vítězství.

I nadále jsme si udrželi nejvyšší pozici v tabulce, kterou budeme chtít potvrdit i v následujícím domácím utkání. Do Klenovic dorazí ale další velmi kvalitní mužstvo z Dubu, a tak nás ani tentokrát nečeká žádný snadný úkol. Budeme však doufat v diváckou podporu a samozřejmě i dobrou formu, kterou věříme, že přeneseme i do následujícího důležitého boje.

Sestava:

Střídali:

56. Popelka za Bučka
56. Zapletal za Chluda
68. Grepl za Neheru
74. Cetkovský R. za Spálovského

Rozhodčí: Stloukal – Pavlíček, Foukal
Žluté karty: 45. Mezulianík, 45. Vybíral, 90. Unhurian – 87. Popelka
Diváků: 310

Střídali:

56. Popelka za Bučka
56. Zapletal za Chluda
68. Grepl za Neheru
74. Cetkovský R. za Spálovského

Rozhodčí: Stloukal – Pavlíček, Foukal
Žluté karty: 45. Mezulianík, 45. Vybíral, 90. Unhurian – 87. Popelka
Diváků: 310

„V první půlce jsme byli jasně lepší, soupeře jsme zatlačili, vypracovali si několik vyložených šancí. Několikrát Hirsch, Rozehnal či hlavou Chlud, ujala se však pouze jedna z jedenácté minuty, kdy se po krásné individuální akci prosadil Martin Hirsch. Předváděli jsme pěkný kombinační fotbal. V závěru poločasu po ojedinělé akci domácích nás podržel Kuba Polák.

Ve druhé půli jsme bohužel soupeři nechali víc prostoru a ten začal nakopávat míče za naši obranu a dostával se do šancí. Opět nás v důležitých chvílích podržel náš gólman. Je škoda, že jsme nevedli po prvním poločase alespoň o dvě branky, zápas by byl rozhodnutý a nemuseli jsme se strachovat až do konce. Samozřejmě za tři body z venku jsme velice rádi. Kluky musím pochválit. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy se tolik nedařilo se semkli, bojovali a udrželi nejtěsnější výsledek.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

19. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

MARTIN
CESAR

#11