Přeskočit na obsah

sobota 26. srpna 2023 – 16:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

4. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

42. Všianský, 82. Neoral (p)

0

0

RADSLAVICE

5. Všianský, 45. Rozehnal, 90. Hirsch

Podruhé jsme se představili před vlastními fanoušky, kterých dorazilo do našeho areálu na šestnáct desítek. Ti všichni se dočkali dalšího vítězství, které jsme si připsali ve třetím utkání po sobě. Nerodilo se však snadno, přesto patří k těm zaslouženým. Podívejme se na souboj s Radslavicemi trochu podrobněji.

Už v první minutě jsme mohli jít do vedení. Zahrávaný rohový kop byl hostující obranou odvrácen, odražený míč přesto vrátil Martin Hirsch zpět do vápna, kde jeho jmenovec Neoral chtěl efektivní rybičkou rozvlnit síť za zády brankáře Lasíka, ale pokus mu úplně nevyšel. Blížila se první čtvrt hodinka, Rozehnal se z vlastní poloviny rozeběhl až za středový kruh a z dálky vyslal svůj projektil. Jen bravurní zásah hostujícího gólmana a pomocí břevna, nedošlo ke změně skóre. Také hosté se pokusili ohrozit Kubu Poláka, slabá střela jej však nemohla v žádném případě ohrozit. Po půl hodině zahrávaly Radslavice přímý kop, z velmi nadějné pozice však mířily pouze doprostřed brány. Také další šance patřila hostům. Rychlý kontr zakončil střelou do břevna Suchánek. Poté již došlo na změnu stavu. Po ose Bridzik, Neoral a Spálovský se na jeden dotek dostal míč až za obranu, kde nabíhal snajpr Všianský. Ten se v takových situacích příliš nemýlí. Nejinak tomu bylo i tentokrát – 1:0. Bohužel ve snaze odkopnou míč, zasáhl hostující bek i Honzovu nohu, pro kterého to bylo to poslední, co v zápase stihl. Věřme, že to nebude nic vážnějšího a už příští utkání znovu nastoupí na hrotu. Ještě, než zazněl hvizd rozhodčího, znamenající konec první půle, vyslali hosté dlouhý nákop na svého nejvyššího muže, jenž však pokus poslal do zámezí.

Do druhé půle jsme vstupovali s jednou, již avizovanou, změnou. Na hřiště se dostal Lukáš Zapletal, který vystřídal střelce doposud jediné branky. Byli to ale hosté, kteří se dostali k první šanci. Radslavice podnikly další rychlý kontr, který svým bravurním zákrokem zneškodnil Kuba Polák. Do odkryté brány se pak ještě hosté snažili míč dostat, což se jim ale nepovedlo. Nicméně i kdyby se tak stalo, gól by pro ofsajd neplatil. O slovo se poté přihlásil Hirsch, přímý kop však mezi tři tyče nevměstnal. Stejně tak se nevedlo Spálovskému, který z úhlu trefil pouze boční síť. Hosté mohli udeřit po rohovém kopu. Číhající hráč na zadní tyči se naneštěstí k centru, po zásahu Raymonda, ani nedostal. Následný roh vyrazil „Poliš“ pouze k nohám soupeře, jenž ale neměl seřízená mířidla. A tak udeřilo na druhé straně. Spálovský vyprášil rukavice Lasíkovi, k následné dorážce se dostal Pytela, byl ale nedovoleně poslán k zemi, následovala tedy penalta. K té se postavil Martin Neoral a s přehledem navýšil naše vedení – 2:0. O pár vteřin později nám trochu zatrnulo, když si na dlouhý nákop naběhl radslavický Barot a z první poslal oblouček přes Kubu Poláka, ale také dost daleko od horní tyčky. Faul na Hirsche, Neoral posílá míč pod břevno, gólman je však připravený, pokus vyráží na roh. Čím více se blížil konec, tím bylo utkání nervóznější. Nepochopitelně, ani po konzultaci s pomezním, neudělil hlavní arbitr červenou kartu hostujícímu hráči za vhození míče do intimních partíí našeho Raye. Vysloužil si pouze žlutý kartónek. Poslední slovo měl ještě Martin Hirsch, po pěkné přihrávce střídajícího Vladana Čarapice, po obtočení kolem soupeře však došlo k nepřesnému zakončení. Nic to ale už na vítězství nezměnilo. I když došlo v zápase téměř na 40 faulů, což hru dosti rozkouskovalo, úsměvy na tvářích borců z obou mužstev při závěrečném pozdravení však mluvily za vše.

Také ve třetím utkání jsme tedy naplno bodovali, což bychom rádi potvrdili i tuto sobotu. Zajíždíme však k prvnímu regionálnímu derby do Otaslavic, kde to nebudeme mít vůbec jednoduché. Proto očekáváme vaši velkou podporu. Výkop je naplánován na 16. hodinu. Těšíme se na Vás.

Sestava:

Střídali:

45. Zapletal za Všianského
84. Chlud za Spálovského
90. Čarapic za Pytelu

Rozhodčí: Škrobánek – Horák, Franc
Žluté karty: 32. Rozehnal, 67. Spálovský, 70. Bridzik – 88. Suchánek, 89. Tommalieh
Diváků: 154

Střídali:

45. Zapletal za Všianského
84. Chlud za Spálovského
90. Čarapic za Pytelu

Rozhodčí: Škrobánek – Horák, Franc
Žluté karty: 32. Rozehnal, 67. Spálovský, 70. Bridzik – 88. Suchánek, 89. Tommalieh
Diváků: 154

„Dobře jsme do zápasu vstoupili a hned v úvodní minutě jsme se mohli dostat do vedení, ale Neoral hlavou minul. Poté měl skvělou ránu Rozehnal, ale brankář předvedl fantastický zákrok. Měli jsme tam i další závary, ale vypadalo, že branku asi nevstřelíme z ničeho. Dvakrát to tam hosté zvládli vykopnout z brankové čáry.

Celkově jsme byli dominantní v první půli a soupeř byl u naší branky snad jen dvakrát. Střeleckou smůlu jsme protrhli až krátce před poločasem, kdy se po centru prosadil Všianský. V kabině jsme si řekli, že výsledek musíme udržet, a ještě ideálně přidat pojistku.

Ve druhé půli se ale obraz hry změnil a přizpůsobili jsme se hře soupeře. Začalo se hrát vzduchem, což nám nevyhovovalo. Bylo to tak spíše o soubojích než pěkném fotbalu. Hosté tam nastřelili břevno, ale jinak toho neměli a nám se povedlo odskočit po penaltě zhruba deset minut před koncem. Na hody jsme chtěli zvítězit, což se nám povedlo a myslím si, že i zaslouženě. Po zápase jsme tak měli co oslavit a klukům musím poděkovat za výkon především v prvním poločase.

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
ŽLUTÉ KARTY
0
ČERVENÉ KARTY
0

|

4. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

ČISTÉ KONTO

0

ZÁKROKŮ

0

POLÁK
JAKUB

#1