Přeskočit na obsah

sobota 2. září 2023 – 16:00 | Sportovní areál Otaslavice

5. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

OTASLAVICE

0

0

KLENOVICE

28. Hirsch, 81. a 87. Spálovský

V sobotu jsme zajížděli do nedalekých Otaslavic, kde se odehrálo první regionální derby letošního ročníku. Původně jsme chtěli utkání přeložit, protože se nám nakupila absence klíčových hráčů, nestalo se tak, nicméně vůbec toho nemusíme nakonec litovat. Pravdou je, že i soupeř nebyl kompletní, a tak jsme si to mohli férově rozdat. Poslední střetnutí rozhodla jediná branka soupeře. Také tentokrát to dlouho vypadalo na nejtěsnější rozdíl, nakonec však vše dopadlo jinak, ve prospěch našeho týmu. 

K utkání jsme přistoupili se vší pokorou. Věděli jsme, že to nebude vůbec snadné, zvláště při již zmíněné absenci několika opor. Do zápasu jsme přesto vstoupili aktivně. Po několika minutách jsme byli blízko ke gólu, střela Lukáše Zapletala se otřela pouze o břevno. A tak mohlo udeřit na straně druhé. Rychlíka Tomáše Hona stíhal Michal Nehera, jehož zasekávačka skončila penaltou pro “Metle”. K té se postavil domácí kapitán Martin Vogl a nepříliš povedeným pokusem dal šanci vyniknout našemu Kubovi Polákovi. To nám vlilo potřebnou krev do žil. Ještě, než jsme ale udeřili, přišla pohledná akce Otaslavic. Do odraženého míče po rohovém kopu se opřel Jan Ruszó, jehož dalekonosná šajtle skončila na břevně Polákovy svatyně. Těsně před uplynutím půlhodinky jsme se přeci jen ujali vedení. Důrazné napadaní domácího gólmana skončilo na kopačkách Martina Spálovského, ten našel přesným pasem svého jmenovce Hirsche, jenž si míč ve vápně zpracoval na výbornou a ve skluzu prostřelil bezmocného Glouzara – 0:1. Domácí hrozili ze standardních situací, kde využil svou výškovou převahu Vogl, ani v jednom případě však nemířil přesně. Do dvoubrankového vedení nás mohl poslat Popelka. Dlouhý pas od Radka Bridzika si jedním dotekem poslal do běhu, vyhnul se obránci, ale zamýšlenou střelu na zadní tyč nakonec mezi tři tyče nevměstnal. O pár okamžiků později se znovu prodral stejný hráč do vápna, tentokrát zvolil přihrávku pod sebe na Martina Hirsche, jenž byl rychle obránci dostoupen, a tak našel na hranici velkého vápna volného Zapletala, jehož střele ale chyběla přesnost i razance. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení naši družiny.  

Druhý poločas začal dalekonosnou střelou Spálovského přímo z rozehrávky, jenž udělala otaslavickému gólmanovi problémy, ale spíše jen na oko. Velký tlak postupně otupěl, čehož začali čím dál více využívat domácí. Naše obrana ale fungovala na jedničku a do stoprocentní šance soupeře v podstatě nepustila. V té době byl na hřišti pánem hlavní arbitr. Namísto možnosti jít do trháku, nám rozhodčí házel klacky pod nohy. Neodpískaný faul, po kterém skončil míč i v síti, měl znamenat jasnou penaltu, nakonec rozehrávali domácí za údajný faul našeho hráče. Další rozhodující moment přišel v poslední čtvrthodince a znovu v hlavní roli “Pán hřiště”. Martin Hirsch se chystal pláchnout všem, byl jasně nedovoleně zastaven a domácí hráč tak mohl jít do sprch. K údivu všech však nepřišlo ani žluté napomenutí. A tak musely přijít chvíle Kuby Poláka. Nákopy do vápna bývají vždy nebezpečné, nejinak tomu bylo v závěru sobotního utkání. Po odražených a neodkopnutých míčích se dostali domácí k nebezpečnému zakončení a jen s vypětím všech sil si náš kapitán držel čisté konto. Tlak domácích utnul přesnou trefou z přímého kopu Martin Spálovský – 0:2. O několik minut později přišla jeho chvíle také podruhé, když se dostal k odraženému míči a poslal jej do sítě soupeře – 0:3. Dal si tak hezký dárek k nedělním narozeninám a zajistil nám další plný bodový zisk.  

Potvrdili jsme úspěšný vstup do soutěže i ve čtvrtém utkání v řadě, hned ve třech jsme pak neinkasovali. Navýšit tuto přívětivou bilanci budeme chtít i následující sobotu, kdy od 16 hodin vyběhneme proti Tovačovu. Těšíme se opět na Vás.

Sestava:

Střídali:

66. Chlud za Popelku
85. Čarapic za Prášila
88. Vacek za Zapletala

Rozhodčí: Chládek – Haberland, Majer
Žluté karty: Dreksler, Drmola – Spálovský, Owusu, Prášil
Diváků: 110

Střídali:

66. Chlud za Popelku
85. Čarapic za Prášila
88. Vacek za Zapletala

Rozhodčí: Chládek – Haberland, Majer
Žluté karty: Dreksler, Drmola – Spálovský, Owusu, Prášil
Diváků: 110

„Oboustranně byl zápas ovlivněn velkou absencí. Ze začátku bylo utkání hodně bojovné, vypracovali jsme si jednu šanci, kdy Zapletal nastřelil pouze břevno ze 30 metrů. Polák nás podržel svým exkluzivním zákrokem při penaltě domácích, pak se trefil Hirsch a šli jsme tak do vedení. Zbytek poločasu se už spíše dohrával.

Druhá půle se mi hodnotí těžko. Rozhodování z mého pohledu bylo zcela tendenční. Nevím, jestli to bylo záměrné nebo nervozitou rozhodčího, ale bylo takové, jaké bylo. Dostali jsme se zbytečně pod tlak svojí lehkovážností a možná i úbytkem sil. Soupeř nás zatlačil, Polák dvakrát bravurně vytahoval míč z brankové čáry. Rozhodující byl přímý kop Spálovského, tím se zápas zlomil, soupeř přestal zlobit a my jsme dali ještě jednu pojišťovací branku.

Celkově bych chtěl kluky pochválit, jeli jsme sem s tím, že nás ta velká absence může ovlivnit. Všichni ale bojovali, makali na maximum, výsledkem je 12 bodů ze čtyř zápasů a to je moc pěkné.

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

5. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

GÓLY

0

ASISTENCE

0

SPÁLOVSKÝ
MARTIN

#17