Přeskočit na obsah

sobota 20. dubna 2024 – 16:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

18. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

10. Spálovský, 25. a 76. (pk) Hirsch

0

0

OTASLAVICE

4. Vogl (pk), 31. Hon

Ke druhému domácímu utkání v jarní části probíhajícího ročníku k nám vítr zavál hráče Otaslavic. Ty se o pouhý bodík nacházely na třetí pozici za naší družinou. Proto jsme si byli vědomi důležitosti utkání, a tak jsme k tomu také přistoupili. Proti bylo trochu počasí, které od rána dostálo svému aprílovému přívlastku, což mělo za následek i menší přerušení zápasu. Po dominanci v první půli byli ve druhé aktivnější spíše hosté, ale ani to jim nestačilo, body tak zůstaly v Klenovicích. Našemu rivalovi jsme odskočili na rozdíl čtyř bodů a znovu se vyhoupli do čela tabulky.

Scénář utkání byl velmi podobný tomu z podzimního klání. Hned ve třetí minutě přišla penalta pro Otaslavice, kdy Owusu trefil Hona a sudí neváhal písknout do píšťalky a ukázat na puntík. Míč si postavil Vogl a tentokrát se nemýlil – 0:1. Vedení hostům netrvalo zase tak dlouho, trefit se dokázal Martin Spálovský, který se z velké dálky opřel do míče, ten se od tyče odrazil do branky a bylo srovnáno – 1:1. Šanci měl následně Zapletal, ale mířil mimo. Poté přišlo již zmíněné přerušení, kdy hustý déšť a kroupy na chvíli vyhnal všechny pod střechu. Ani toto malé intermezzo neznamenalo změnu na hřišti a nadále jsme hru kontrolovali. Přišly i šance, bohužel s nulovým efektem. Nejdříve Hirsch mířil lobem nad. Potom Spálovský nedokázal vyřešit situaci jeden na jednoho proti Glouzarovi, pak mířil mimo i Všianský. Po ráně Hirsche se pak kopal i první roh zápasu. Asi pátá šance v rozpětí pár minut už znamenala další změnu skóre. Po trestném kopu našel centrem Rozehnal Hirsche a ten na dlouhou nohu ve výskoku dokázal zamířit do protipohybu brankáře – 2:1. Ani nám vedení dlouho nevydrželo. Křižný centr našel Pospíšila, ten ho sklepl na Hona, jenž vyřešil situaci z malého vápna efektivně – 2:2. Poslední šanci první půle měl znovu stejný hráč, ale jeho hlavičkový pokus skončil mimo.

Ve druhé půli se více bojovalo, než hrál fotbal. Šance přicházely především po standardních situacích. Jednu z nich měli prvně hosté, ale míč se odrazil mimo. To stejné se událo i na opačné straně. Dočkali jsme se i branky, ale Všianskému byl odmáván ofsajd. Na druhé straně měl možnost Kupka, ale mířil mimo. V dalším průběhu se zase objevil Kupka, ale nedokázal najít prostor mezi třemi tyčemi. V 75. minutě přišel zlomový moment, kdy Gerneš podržel ve vápně Martina Cesara a sudí neváhal nařídit i druhou penaltu. Míč si postavil Martin Hirsch a zamířil do protipohybu gólmana – 3:2. Poslední čtvrthodinu se Otaslavice hnaly za srovnáním, ale v největší šanci neuspěl Pospíšil. Ani nám se už do konce utkání nepodařilo dotáhnout slibné akce do konce, přesto jsme po závěrečném hvizdu mohli být spokojeni.

Počasí, že by ani fotbalisty ven nevyhnal, přesto se i na tribunách sešla pěkná řádka fandů z obou táborů. Ti hnali své ovečky za vítězstvím. I přes malé škádlení se vše odehrálo v přátelské atmosféře. Na hřišti byla situace podobná a bylo znát, že se oba celky dobře znají. Především pak oba chtěly svého soka přehrát fotbalově, což bylo pro oko diváka to nejlepší. Za týden se pokusíme o potvrzení naší pozice na hřišti nedalekého Tovačova a budeme rádi za vaši velkou podporu.

Sestava:

Střídali:

72. Nehera za Zapletala
79. Buček za Grepla
89. Chlud za Všianského

Rozhodčí: Kašík – Petr, Novák
Žluté karty: 33. Zapletal, 88. Hirsch – 45. Gerneš, 49. Dreksler, 57. Smékal, 62. Vogl
Diváků: 100

Střídali:

72. Nehera za Zapletala
79. Buček za Grepla
89. Chlud za Všianského

Rozhodčí: Kašík – Petr, Novák
Žluté karty: 33. Zapletal, 88. Hirsch – 45. Gerneš, 49. Dreksler, 57. Smékal, 62. Vogl
Diváků: 100

„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas proti kvalitnímu soupeři, který nebyl náhodou tabulkově hned za námi. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se nám povedlo. Trošku nás přibrzdila penalta soupeře, ale zareagovali jsme na to dobře a po zásluze jsme dokázali skóre otočit. Potom jsme ale nepřidali další branku, i když jsme šance měli. Soupeř pak dokázal z rychlé akce srovnat. V první půli jsme byli jasně lepší a měli jsme rozhodnout. Ve druhé se obraz hry změnil a soupeř nás přehrával, vyložených šancí ale tolik nebylo a my jsme se dostali k vítězství díky penaltě. Dnes hodně cenné vítězství proti opravdu kvalitnímu soupeři, klukům musím poděkovat. Škoda akorát té zimy.“ (úsměv)

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

18. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

TOMÁŠ
LAKOMÝ

#23