Přeskočit na obsah

neděle 15. října 2023 – 15:00 | Sportovní areál Mostkovice

11. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

MOSTKOVICE

18. Karafiát, 73. a 88. Hanák

0

0

KLENOVICE

35. Hirsch (pk)

Před čtyřmi lety, kdy jsme se naposledy představili na půdě Mostkovic, odjížděli jsme s velkou slávou a pohárem pro vítěze soutěžního ročníku 2018/19. Také tentokrát jsme se mohli vyhoupnout zpět do čela, kde jsme se pohybovali v úvodu sezóny. Bohužel jsme nedotáhli dobře rozjeté utkání a nakonec padli. Zvítězil takticky vyzrálý systém, nad naší fotbalovostí, kterou na mostkovickém pažitu příliš předvést nešlo. Jak se ale říká, účel svědčí prostředkům.

Věděli jsme, že to nebudeme mít v nedělním utkání vůbec jednoduché. Mostkovice byly pět zápasů neporaženy, obraly o body i celky z horní poloviny tabulky a samy ní stoupají. Úvod ale patřil naší družině. Nad vodou domácí držel především gólman Zapletal, který musel tasit nejeden důležitý zákrok. Především aktivní Hirsch jej prověřil několikrát a když nezasáhl právě zmiňovaný strážce svatyně, pomohla branková konstrukce nebo mostkovická obrana. Velký tlak jsme však nedokázali brankově vyjádřit, naopak sami inkasovali. Po faulu v dostatečné vzdálenosti od brány se dlouhý nákop snesl do našeho vápna, kde se po odrazu dostal k nohám Jana Karafiáta, který jej uklidil za bezmocného Poláka – 1:0. Chvíli na to mohlo být srovnáno, znovu se blýskl svým zákrokem Zapletal, jenž vytáhl šibenici Lukáše Chluda. Ani vynucené střídání snajpra Všianského naše snažení o vyrovnání neotupilo. K tomu přeci jen došlo po půl hodině hry, kdy se z penalty prosadil Martin Hirsch – 1:1. I nadále jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, leč ani jedna akce už brankou neskončila.

Do druhé půle však nastoupilo zcela jiné mužstvo, aniž by došlo k nějakým personálním změnám. Domácí přeskupili rozestavení a jak se později ukázalo, to vše přineslo své ovoce. Naše družina očividně chtěla zápas překlopit na svoji stranu, bohužel pozorná obrana Mostkovic nás už do šancí příliš nepouštěla. Co na plat, že jsme na míči byli i nadále silnějším mužstvem, na nerovném povrchu nám však kombinace skřípala. To domácí zvolili snazší taktiku, čímž se dostávali mnohem více do šancí. V několika případech nás podržel skvělými zákroky Kuba Polák, v jiných jsme měli štěstí v nepovedeném zakončení domácích plejerů. Přesto právě střídající hráči, kteří hru soupeře velmi oživili, se podíleli na zisku plného počtu bodů pro svoji družinu. Znovu dlouhý nákop do vápna a jeho prodloužení až na volného Jirku Hanáka znamenalo znovu vedení domácího celku – 2:1. Stále byl však čas alespoň utkání dovést do remízového či vítězného konce. Jenže to bychom museli minimálně vystřelit, což se nám už ve zbývajícím průběhu nepovedlo. To byla voda na mlýn hráčům Mostkovic, kteří podnikli několik kontrů do otevřené obrany. Nakonec se jim jeden v závěru povedl a i když na dvakrát, tak se přeci jen znovu prosadil Jiří Hanák a dal tak utkání konečnou podobu – 3:1. Zápas dvou poločasů vyzněl nakonec lépe pro domácí, kteří na rozdíl od nás své šance využili a dokráčeli si pro plný bodový zisk.

Už v sobotu nás čeká poslední regionální derby. Na svém hřišti přivítáme hráče Brodku u Prostějova, kteří se drží v top pětce. Nepůjde tak znovu o nic jednoduchého, přesto věříme, že napravíme naše zaváhání a znovu budeme, s těmi nejlepšími fanoušky, společně slavit další vítězství.

Sestava:

Střídali:

20. Prášil za Všianského
70. Buček za Chluda
86. Popelka za Spálovského

Rozhodčí: Koníček – Kašík, Weiser
Žluté karty: 26. Drábek, 33. Skoumal, 79. Jančík – 30. Spálovský, 73. Zapletal, 80. Rozehnal, 89. Nehera
Diváků: 123

Střídali:

46. Buček za Bridzika
72. Chlud za Spálovského
81. Čarapic za Všianského

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Kopecký
Žluté karty: 42. Owusu – 29. Petráš, 44. Mlčoch
Diváků: 105

„Začali jsme velice aktivně, hned z první střely na bránu trefili břevno. Celý první poločas jsme byli určitě lepší, ale bohužel dostali gól po vysokém nákopu do šestnáctky a odraženém balónu k volnému protihráči. Potom se nám povedlo vyrovnat z penalty, několik dalších šancí zůstalo nevyužito.

Po přestávce se to úplně otočilo. Soupeř nás zatlačil, nepouštěl do hry a na rozdíl od nás se dostával do příležitostí, z nichž dvě proměnil. Branka na 2:1 přitom znovu padla z dlouhého nakopnutého míče a vyhrané hlavičce domácích, třetí gól pak byl v závěru z rychlého brejku. Porážka je pro mě docela velkým zklamáním, protože podle vývoje prvního poločasu jsem věřil, že si odsud můžeme odvézt všechny tři body. A místo toho nemáme ani jeden. Nedá se nic dělat, teď už se musíme soustředit na příští zápas. A vyhrát ho.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

0
GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY

|

11. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

HIRSCH
MARTIN

#9