Přeskočit na obsah

sobota 1. června 2024 – 17:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

24. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

60. Hirsch

0

0

MOSTKOVICE

68. Jančík

K regionálnímu derby k nám vítr zavál Mostkovice, které nám na podzim na jejich hřišti připravily nečekanou prohru. I proto jsme chtěli soupeři v sobotním utkání prohru oplatit, ale hlavně se udržet na špici tabulky. Bohužel ani jedno se nepodařilo a my tak nakonec brali alespoň bod za remízu. Nutno uznat, že soupeř byl ve všech ohledech lepší. Především mostkovičtí mladíci zaslouží absolutorium. Jediné pozitivum tak zůstává naše domácí neporazitelnost.

Trenér Horák se musel obejít bez zraněného Lakomého, což byla nepříjemná komplikace hned na úvod. Jak se později ukázalo, jeho absence ve středu hřiště byla klíčová. Jančík se ve čtvrté minutě zastřeloval, jeho přímý kop Polák vyrazil. O dalších pět minut vytasil Kuba další zákrok proti nájezdu Hanáka. Chvíli na to stejný hráč hlavičkoval vedle. V patnácté minutě jsme mohli jít do vedení. Přihrávku hostujícího obránce na gólmana vystihl Honza Všianský, přehodil i vyběhnuvšího Zapletala, ale jeho pokus do prázdné brány nebyl dostatečně důrazný, obránci Mostkovic jej stačili zlikvidovat. Nadějně vypadal nákop Cesara, Hirschovi k teči chyběly centimetry. Po půlhodině hry se znovu připomněl Hanák, jeho pokus ale zblokovala naše obrana. Stejně tak dopadl pokus Hirsche a Popelky na straně druhé, z dálky to nepřesně zkoušel Procházka. Chvíli před koncem první půle těsně minul branku Foret, podobně dopadl Hirschův projektil. Chludovu střelu vyrazil Zapletal jen na roh. Víc už se na hřišti nestalo.

Druhý poločas začal střelou Karafiáta vysoko nad. Až do šedesáté minuty jsme se žádné vyložené šance nedočkali, tak pak přišla na naší straně. A byla hned gólová. Rozehnal si narazil se Všianským, poslal přízemní centr do vápna, kde si už Martin Hirsch věděl rady – 1:0. A bylo hned veseleji. Stejný hráč mohl navýšit skóre po rohovém kopu, hlavičkou ale mířil jen nad horní tyč soupeřovy svatyně. O osm minut ale přišla chvíle hostujícího kapitána. Na přímý kop Jirky Jančíka do horního růžku byl i Kuba krátký a začínalo se od znovu – 1:1. Chvíli na to mohlo být ještě hůř. Hanákův pokus ale na poslední chvíli skluzem zblokoval Procházka. O několik okamžiků později stejný hráč vyzrál na ofsajd systém a řítil se na Kubu Poláka, svůj pokus ale mířil pouze do připravených rukavic našeho gólmana. Při dalším průniku si s ním poradil Ondra Procházka. Rozradostnit nás mohl po pěkném přiťuknutí Hirsche Lukáš Zapletal. Jeho pumelici však Zapletal vytáhl na roh. V nadějné pozici se objevil Owusu, svůj pokus ale k těm povedeným určitě počítat nebude. Hosté se pak už jen připomněli zbytečným faulem na našeho brankáře, trochu nepochopitelně neoceněného žlutou kartou. Když se neujala střela hostí nebo poslední nákop Cesara, nezbylo hlavnímu arbitrovi nic jiného, než fouknout do píšťalky a ukončit tak sobotní klání.

Zrodila se tak remíza, což bychom za jiných okolností dle průběhu brali, takto je to pro nás ztráta v boji o celkové prvenství. To se také potvrdilo nedělním vítězstvím Radslavic, které se tak dostaly na první pozici před naši družinu. O nápravu se pokusíme už tuto neděli, kdy zajíždíme do Brodku, tedy k dalšímu regionálnímu soupeři. Ani tam to však nebude mít snadné, ale i při tomto derby očekáváme vaši hojnou podporu. Pro vítězství uděláme určitě vše, když jsme tak blízko krásného zakončení sezóny.

Sestava:

Střídali:

13. Nehera za Bučka
46. Zapletal za Popelku
58. Owusu za Chluda
81. Cetkovský R. za Bridzika

Rozhodčí: Vachutka – Knoll, Antoníček
Žluté karty: 57. Grepl – 50. Hanák, 58. Grulich, 64. Kupka, 85. Jančík
Diváků: 100

Střídali:

13. Nehera za Bučka
46. Zapletal za Popelku
58. Owusu za Chluda
81. Cetkovský R. za Bridzika

Rozhodčí: Vachutka – Knoll, Antoníček
Žluté karty: 57. Grepl – 50. Hanák, 58. Grulich, 64. Kupka, 85. Jančík
Diváků: 100

„Mostkovice byly téměř celý zápas lepší. My jsme vyprodukovali snad jen jedinou pěknou akci po které padla branka (Rozehnal, Hirsch). Dneska jsme si vítězství nezasloužili a za bod můžeme děkovat Polákovi. Takhle se o titul nebojuje.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

24. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

JAKUB
POLÁK

#1