Přeskočit na obsah

sobota 19. srpna 2023 – 16:30 | Sportovní areál Horní Moštěnice

3. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

H. MOŠTĚNICE

35. Keňo, 67. Suchánek

0

0

KLENOVICE

5. Všianský, 45. Rozehnal, 90. Hirsch

Po úvodním kole, které jsme na domácí půdě zvládli na výbornou, zajížděli jsme na půdu Horních Moštěnic. Také náš sobotní soupeř načal novou sezonu skvělým výkonem a stejným skóre, jako naše družina. Tím pádem nemělo utkání papírového favorita, karty byly rozdány zcela rovnoměrně. Dlouho to tak také vypadalo. Nakonec se přeci jen fotbalové štěstíčko přiklonilo na naši stranu a my si připsali plný bodový zisk. Jak se zrodilo?

Od prvního hvizdu jsme se snažili o kombinační hru, která také přinesla brzy své ovoce. Po ose Spálovský, Pytela, Hirsch a Všianský, se posledně jmenovaný prosadil z bezprostřední blízkosti hlavou a otevřel skóre zápasu – 0:1. To nás trochu uklidnilo a i nadále jsme se snažili o hru po zemi. Ne vždy nám to ale vycházelo. Přesto jsme se dostali do slibných situací, ale v jednom případě, po ponechané východě, Martin Hirsch nastřelil pouze brankovou konstrukci, v dalším případě jsme nadějnou akci příliš překombinovali. Domácí nás zlobili nákopy za obranu nebo standardkami, které měli opravdu nebezpečné. Výšková převaha zde byla jasně citelná. Dvakrát se předvedl Kuba Polák v bráně, jenž zneškodnil samostatné úniky moštěnickým hráčům. Nakonec přeci jen po sto pětadvaceti minutách kapituloval po rohovém kopu z hlavičky domácího borce – 1:1. Znovu do vedení nás mohl poslat Martin Neoral, centr Popelky usměrnil hlavou k tyči, skvělým zákrokem se blýskl domácí gólman. Už už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodnutého stavu, proti však byl kapitán Rozehnal. Po faulu na půlicí čáře si postavil míč, který následně poslal až za záda domácího Vaculíka a zaznamenal tím svou PADESÁTOU TREFU v dresu Klenovic – 1:2. A že stála opravdu za to!

Úmorné vedro sužovalo všechny borce i ve druhém poločase. Bylo opravdu nadlidským výkonem dohrát celých devadesát minut. Domácí se hnali za vyrovnáním, našemu mužstvu v tu chvíli docházela šťáva, ale všechny snahy soupeře jsme až do sedmašedesáté minuty eliminovali. Dlouhý nákop na nejvyššího muže na hřišti přineslo své ovoce. Filip Karas vyhrál důležitý hlavičkový souboj ve vápně, pro Marka Suchánka pak už zbylo jen trefit zařízení, což se mu bohužel povedlo – 2:2. A začínalo se od znovu. Důležitý moment se udál o pár okamžiků později. Bohužel jasný faul ve vápně na našeho ostrostřelce Všianského zůstal rozhodčím nepovšimnut, i když náš střelec prvního gólu musel o dvě minuty později pro zranění střídat. Průnik Tomáše Grepla po křídle skončilo nepřesným pokusem, stejně tak těsně před koncem zajímavá příležitost Hirsche, jemuž střela příliš nevyšla. Ale jeho chvíle nakonec přeci jen přišla i když s přispěním domácího strážce svatyně. Po faulu na Ondru Procházku se k zahrávání postavil právě Martin Hirsch a otevřel svůj střelecký účet letošní sezóny v tu nejvhodnější chvíli – 2:3. Domácí už stačili jen rozehrát, než zazněl poslední hvizd utkání. Tomu by slušela upřímně spíše remíza, fotbaloví bohové ale tentokrát ukázali na nás.

Po domácí jasné výhře jsme tak potvrdili dobrý vstup do soutěže i na venkovním hřišti. V tomto trendu bychom rádi pokračovali i příští týden, kdy na hodovou sobotu hostíme Radslavice. Úvodní hvizd zazní v 16:30 hodin. Těšíme se na Vás.

Sestava:

Střídali:

70. Owusu za Bridzika
73. Chlud za Všianského
75. Buček za Grepla

Rozhodčí: Petr – Novák, Navrátil
Žluté karty: bez karet
Diváků: 86

Střídali:

70. Owusu za Bridzika
73. Chlud za Všianského
75. Buček za Grepla

Rozhodčí: Petr – Novák, Navrátil
Žluté karty: bez karet
Diváků: 86

„Tohle bylo dle mého názoru jedno z lepších mužstev, hodně nepříjemný soupeř, silný ve středu hřiště, silný v osobních soubojích. Prvních třicet minut se vyvíjel podle toho, co jsme předpokládali, soupeř nás zatlačí a my můžeme hrozit z brejků, což se také stalo a Honza Všianský dal na 1:0. Měli jsme tam i další šance, kdy Martin Hirsch nastřelil tyčku a další jeho pokus také nevyšel. Chvílemi byla naše obrana po ztrátách velmi přetížena, vše zachraňoval bravurními zákroky Kuba Polák. V té chvíli byl v naší obrané fázi trochu zmatek, ale to se dalo čekat. Po vyrovnání bych řekl, že se soupeř trochu zatáhl a my si s tím nedokázali poradit, ale na závěr prvního poločasu Rozehnal neskutečně ze čtyřiceti metrů vstřelil svůj padesátý gól. To byla jedna z nejhezčích branek, kterou jsem v poslední době viděl.

Druhou půlku hodně ovlivnilo počasí. Myslím si, že ani jedno mužstvo není tak fyzicky připraveno zvládnout v tak náročných podmínkách celých devadesát minut v plném tempu, což bylo vidět. Hráli jsme stejnou hru jako soupeř a tím byla nakopávaná, to nám vůbec nesedělo. Domácí to také využili k vyrovnání. V momentě, kdy jsme dali míč na zem a začali kombinovat, tak si s námi soupeř nevěděl rady. Vytvořili jsme si několik šancí, Martin Hirsch neprostřelil, penalta na Honzu Všianského z nepochopitelného důvodu nebyla odpískána. Domácí už poté tolik nehrozili, žádné vyložené šance neměl a to, co si vypracovali, tak si pohlídal Kuba Polák. No a v devadesáté minutě po faulu na Ondru Procházku jsme kopali přímý kop, kdy Martin Hirsch i s přispěním domácího gólmana vstřelil krásný gól. A tím byl zápas rozhodnutý. Toto vítězství si velmi vážím, protože soupeř byl velmi nepříjemný. Myslím si, že bude bojovat o špici tabulky, což ukázal i v minulém kole vítězstvím 7:0. Bylo to velice důležité utkání, které jsme nakonec zvládli za 3 body.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

3. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

JOSEF
POPELKA

#99