Přeskočit na obsah

sobota 4. května 2024 – 16:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

20. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

81. Cesar

0

0

DUB N/M

51. Skopal

Sobotní utkání na domácí půdě proti hráčům z Dubu nad Moravou sneslo ta nejpřísnější měřítka. První branky jsme se dočkali sice až po padesáti minutách, vyrovnávací pak přišla deset minut před koncem, přesto byl k vidění velmi kvalitní fotbal z obou stran. Zaplněná tribuna tak byla svědky vyrovnané bitvy a zasloužené dělby bodů. 

První náznak šance přišel hned v úvodu, kdy se po dlouhém nákopu Martina Cesara rozeběhl Honza Všianský, hostující gólman však včasným výběhem odkopl míč do zázemí. Hned vzápětí poslal malou domů Kuba Polák jen k nohám soupeřova kapitána, který chtěl z půlky našeho strážce svatyně překvapit, ten se ale nachytat nenechal. Další vzrušení přinesla až devátá minuta, kvůli ofsajdu hostujícího útočníka byla akce včas zastavena. Dub měl první čtvrthodinku lepší držení míče, poté jsme tempo utkání spíše diktovali my. K vážnému ohrožení ani jedné z branek se ale nekonalo. To trvalo až do třiadvacáté minuty, kdy se v největší šanci prvního poločasu ocitl Martin Cesar. Přesný pas jeho jmenovce Spálovského ale z hranice malého vápna netrefil dle svých představ a nechal tak vyniknout hostujícího Pospíšila. V sedmatřicáté minutě jsme měli možnost zahrozit z přímého kopu, ke kterému se postavil Martin Hirsch, ale jen těsně minul soupeřovu šibenici. Stejný hráč o pět minut později vyslal na Pospíšila pumelici, ta se do brány bohužel nevešla. Ačkoliv se diváci branky ani smršť velkých šancí v první půli nedočkali, s předvedenou hrou mohli být určitě spokojeni.

Druhý poločas začal znovu lépe náš soupeř, který hned v úvodu mohl rozesmutnět naši družinu. Po nákopu do vápna se po odrazech dostal míč ke Künstlerovi, jeho ránu ale dokázal zblokoval Lakomý. I další náznak šance měli na svědomí hosté, naštěstí bez kýženého efektu. Stejně tak dopadla rána z hranice vápna, s níž si Kuba Polák poradil. Bohužel z následného rohu se prosadil kapitán Dubu Skopal a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Blízko k navýšení vedení byl David Hrabal, naneštěstí trefil pouze záda Tomáše Grepla, a tak Kuba nemusel vůbec zasahovat. Po deseti minutách druhé půle jsme se konečně osmělili a rovnou mohli srovnat skóre. To by ale musel z nadějné pozice přesně mířit náš kapitán. O dalších pět minut později vyslal Honza Všianský na steč Martina Hirsche, dvojice vracejících se obránců mu zakončení zavčas znemožnila. Šedesátá pátá minuta přinesla vyrovnání. Pomezní ale viděl Hirschův ofsajd, a tak hlavní arbitr branku neuznal. Důležitý moment pak přinesla sedmasedmdesátá minuta, kdy musel předčasně do sprch Tomáš Lakomý, který byl podruhé napomínán a viděl červenou kartu. S našimi nadějemi to tak nevypadalo příliš nadějně. Zbraně jsme však nesložili a hned po pár minutách hry se hlavou po rohovém kopu Rozehnala prosadil Martin Cesar a srovnal tak stav na 1:1. Hned z protiútoku se s důležitým zákrokem zaskvěl Kuba Polák a držel naše naděje nad vodou. Když se neujala střela Hrabala, ani hlavička Všianského, foukl hlavní rozhodčí do píšťalky naposledy a ukončil sobotní vyrovnané utkání.

Před skvělou diváckou kulisou, za slunečného počasí, jsme si udrželi domácí neporazitelnost a podělili se s velmi kvalitním soupeřem o body, což bereme jako dobrý výsledek. Věříme, že i soupeř je po průběhu zápasu s tímto rezultátem spokojený. Mrzí nás snad jen červená karta, ale ani to nás snad nezastaví už v příštím utkání na půdě Vrchoslavic, kde očekáváme vaši velkou podporu.

Sestava:

Střídali:

70. Nehera za Grepla
88. Buček za Bridzika

Rozhodčí: Horák – Kubalák, Sosík
Žluté karty: 20. Zapletal, 38. a 77. Lakomý, 53. Všianský – 23. Kudlička Z., 36. Künstler, 58. Kaiser, 78. Smékal, 85. Skopal
Červené karty: 77. Lakomý
Diváků: 250

Střídali:

70. Nehera za Grepla
88. Buček za Bridzika

Rozhodčí: Horák – Kubalák, Sosík
Žluté karty: 20. Zapletal, 38. a 77. Lakomý, 53. Všianský – 23. Kudlička Z., 36. Künstler, 58. Kaiser, 78. Smékal, 85. Skopal
Červené karty: 77. Lakomý
Diváků: 250

„Asi nejlepší soupeř, co tady hrál. Byli agresivní, rychlí, nedávali nám prostor. Řekl bych, že první poločas byl spíše boj od vápna k vápnu. Až na jednu výjimku jsme se nedostali do velké šance, soupeř však také ne. Zase musím říct, že naše obrana hrála velice dobře. Dub na nás prvních patnáct minut vletěl, měl mírnou převahu, to jsme ale vyřešili.

Ve druhé půlce to bylo obdobné, kdy si soupeř vytvořil v úvodu mírnou převahu, bohužel pro nás i s brankovým efektem. Následně jsme si vytvořili nějaké šance, bohužel nás zbrzdilo vyloučení, ale i tak jsme po rohu srovnali krok. Za mě to byl remízový zápas, a tak to také nakonec dopadlo.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

20. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

TOMÁŠ
ROZEHNAL

#7