Přeskočit na obsah

neděle 29. října 2023 – 10:00 | Sportovní areál Domaželice

13. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

DOMAŽELICE

16. Navrátil, 67. Tichavský

0

0

KLENOVICE

24. Rozehnal, 56. Spálovský

V neděli ráno jsme zajížděli do Domaželic, nedaleko Přerova. Příjemné teploty, krásné počasí i skvěle připravený trávník, vybízel k neméně vydařené fotbalové podívané. Stejně jako vloni se nám podařilo vstřelit na tomto hřišti dvě branky, bohužel to stejné se povedlo i domácím, a tak se zrodila remíza, která vzhledem k průběhu utkání i rozjeté sezony je pro nás ztrátou.

Obě mužstva si v předešlém kole připsala plný bodový zisk, zvláště pak domácí se po nevydařeném úvodu pomalu zvedají, což dokázali také v úvodu nedělního zápasu. Nejvíce hrozili ze standardních situací v blízkosti vápna, zvláště pak po rohových kopech, které vždy směřovaly rovnou do branky. Paradoxně z těchto situací se nakonec Domaželice prosadit nedokázaly, pomohly jim k tomu naše individuální chyby. Hned tu první po čtvrt hodině hry také využily a ujaly se vedení – 1:0. To nás o to více nakoplo a začali jsme se stále více tlačit před soupeřovu bránu. Také šancí přibývalo, ale pokusy Hirsche, Popelky, Zapletala, Spálovského či Owusa postrádaly přesnost, důraz či byly obranou včas zblokovány. V polovině první půle však už na náš kontr byla i obrana domácích krátká. Vysunutí Zapletala po křídle, následné sťuknutí na Spálovského, jenž z první poslal přesný pas do vápna na Hirsche. Ten zachoval klid a přehled, hlavičkou přesně našel volného Rozehnala, pro kterého už nebyl problém míč dopravit do opuštěné brány – 1:1. I nadále jsme hru naprosto kontrolovali, domácí jsme pouštěli na dostřel jen sporadicky. Naše výpady však kýžený gólový efekt nepřinesly. V mnoha případech byly zastaveny nedovoleným zákrokem, při kterých byl hlavní arbitr až příliš benevolentní.

Druhá půle začala stejně, jako skončila ta první. Náš tlak se zvětšoval, byla k vidění spousta pohledných kombinací. Po deseti minutách, po jedné z nich po ose Hirsch – Rozehnal – Spálovský, se posledně jmenovaný krásně trefil do pravého růžku a poslal nás do zaslouženého vedení – 1:2. I nadále jsme měli hru pod kontrolou, pozor jsme si však museli dávat na důrazné útočníky domácích. Pravděpodobně nás dopředu hnala snaha o navýšení skóre namísto poklidného dohrání utkání a to se nám také vymstilo. Ačkoliv k vyrovnání vedla naše individuální chyba a včasné přerušení hry, jako nám ukazovaly po zbytek zápasu Domaželice. Do konce zbývalo ještě dostatek času, ve kterém jsme už Dvořáka v bráně domácích ale tolik neohrozili. Příležitostí bylo i tak dostatek. Domácí obranu zaměstnával především Martin Hirsch, který na sebe často navázal i trojici bránících hráčů, mnohokrát zastaven jen nedovoleným zákrokem. Díky trendu v neudělování karet si však mohl soupeř dovolit hrát důrazněji a hru kouskovat, což nakonec přineslo své ovoce. A tak se nakonec zrodila remíza, kterou bychom z venkovního hřiště za jiných okolností brali. Po průběhu utkání je však pro nás ztrátou, která se hned projevila i v postavení v tabulce.

Přesto nás teď ještě čeká poslední domácí utkání podzimu, které budeme chtít dovést do vítězného konce, abychom se s fanoušky rozloučili jak se patří a udrželi se na špici tabulky. Začínáme už ve 14 hodin, tak se přijďte naposledy pobavit do našeho areálu. Mimo poločasové soutěže bude připravena i bohatá tombola a společné závěrečné posezení.

Sestava:

Střídali:

59. Bridzik za Popelku

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Horák J.
Žluté karty: 41. Pelikán, 48. Bakala, 63. Juránek, 74. Talla, 90. Vlk – 54. Spálovský, 70. Neoral, 75. Prášil (mimo hřiště), 89. Owusu
Diváků: 111

Střídali:

59. Bridzik za Popelku

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Horák J.
Žluté karty: 41. Pelikán, 48. Bakala, 63. Juránek, 74. Talla, 90. Vlk – 54. Spálovský, 70. Neoral, 75. Prášil (mimo hřiště), 89. Owusu
Diváků: 111

„Bod z venku je dobrý, ale vzhledem k průběhu utkání je to rozhodně ztráta. Z naší strany začátek hodně ospalý, ale do první šance jsme se dostali my po střele Spálovského. Potom jsme si opět nechali dát branku přes střed hřiště. Od té doby jsme převzali iniciativu, začali útočit, soupeře jsme do ničeho nepustili. Po ose Spálovský – Hirsch – Rozehnal, posledně jmenovaný vstřelil branku na 1:1.

Ve druhé půli byl průběh stejný. Opět jsme zamkli soupeře na jeho půlce, ten se na dostřel dostával jen minimálně. Měli jsme tam pár šancí, Rozehnal hlavou, nějaké přímé kopy. Dali jsme branku opět po ose stejných hráčů, tentokrát však zakončoval krásnou střelou Spálovský. Řekl bych, že už to vypadalo, že odvezeme tři body, bohužel po chybě v rozehrávce nás soupeř potrestal. V ten moment začal hrát soupeř od podlahy, bylo tam hodně faulů, taktických přerušení. Nějaké náznaky, ze kterých jsme mohli skórovat, se objevily, bohužel to už jsme nestihli.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

13. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu
volíme hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

ROZEHNAL
TOMÁŠ

#7