Přeskočit na obsah

sobota 15. června 2024 – 17:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

26. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

13. a 32. Hirsch, 44. Owusu, 57. Rozehnal

0

0

DOMAŽELICE

11. Talla

A máme to za sebou. Další sezóna je již minulostí, pro naši družinu nemohla dopadnout lépe. Snad jen menší drama v samotném závěru, ale i to je krása fotbalu. A jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Poslední představení uplynulého ročníku přineslo jasnou záležitost, ač jsme si úvod trochu zkomplikovali. Později jsme však už v zápase dominovali a mohli se tak po závěrečném hvizdu radovat z celkového prvenství.

Obejít jsme se museli bez stále zraněného Lakomého, nejistý byl i start nejlepšího střelce sezóny Hirsche. Ten ale pod rukami maséra Hájka ožil a nakonec odehrál pětasedmdesát minut, ve kterých stihnul dva přesné zásahy, čímž zakončil svůj letošní výčet na čísle 24 (průměr 1 gólu na zápas). V sestavě naopak nechyběl kapitán Rozehnal, který pak symbolicky uzavřel brankový účet našeho klubu. Úvod byl z obou stran opatrný. Zřejmě nás svazovalo vědomí, že jedině výhra znamená udržení si první pozice, zároveň jsme nechtěli zbytečně chybovat. To se bohužel po jedenácti minutách stalo. Ještě předtím ale mohl snajpr Všianský využít zaváhání hostující obrany, nenazul si ale na zápas očividně střelecké kopačky. A tak tedy po dlouhém nákopu na hranici vápna přišla naše minela, která skončila až snadným gólem hráče Domaželic – 0:1. Naštěstí o pár okamžiků později se poprvé probudil Martin Hirsch a srovnal stav – 1:1. Hned vzápětí nevyřešil situaci nejlépe Rozehnal, hosty do zakončení nepustil praporek rozhodčího. Když mu nevyšlo zakončení, proměnil se Honza Všianský v nahrávače. Lukáš Zapletal ale v jasné pozici nezamířil přesně. Poté se vydal na steč kapitán Rozehnal, jeho střelu vyrazil Shakirov na roh. Na něj nejlépe naskočil Cesar, jeho pokus ale gólman zneškodnil, dorážka nůžkami Honzovi Všianskému nevyšla. Stejný hráč si poté ve vápně pohrál s obránci, svůj pokus ale poté poslal mimo dosah brány. V tu dobu už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Náš tlak postupně sílil. Další roh poslal hlavou do brány Martin Hirsch, ale nebylo zcela zřejmé, že míč přešel celým objemem brankovou čáru, a tak se hrálo dál. Blízko ke gólu byl po půlhodině hry znovu Hirsch, aby se po dvou minutách už po sťuknutí od Honzi Všianského přeci jen prosadil a uklidnil naše obavy – 2:1. Tečku za poločasem udělal asi nejkrásnější brankou sezóny ghanský středopolař. Ray se opřel do odraženého míče a s přispěním břevna jej poslal za záda bezmocného Shakirova – 3:1.

Druhý poločas začal nepovedenou střelou Zapletala. Stejně dopadl i pokus Hirsche. A tak se všeho chopil náš kapitán a na dvakrát překonal hostujícího gólmana – 4:1. Po hodině hry se povedl Domaželicím protiútok, který ale nakonec zastavil odmávaný ofsajd. Na druhé straně místo střeli volil Rozehnal přihrávku, ta svého adresáta však nenašla. Poté pomohl obraně i Kuba Polák, který kryl střelu hostujícího Tally. Hattrick si mohl připsat Martin Hirsch, obránce v pravou chvíli zastoupil domaželický strážce svatyně. Na hřiště se dostal Lukáš Chlud či Kuba Vacek a oba se hned mohli prosadit. Nejdříve střelu prvně jmenovaného obrana zblokovala, pokus toho druhého mířil vysoko nad. Utkání se poté spíše už jen dohrávalo. Přesto se skóre i tak mohlo změnit. V dobré pozici se ocitl Lukáš Chlud, nabídnutou šanci ale zužitkovat nedokázal. Blízko ke gólu byl i Honza Všianský, ale ani jeho poslední pokus brankou neskončil. A tak se znovu proměnil v nahrávače, ale ani tentokrát si asistenci nepřipsal. Pepa Popelka mohl udělat gólovou tečku za povedenou sezónou, branka mu však byla příliš malá. A tak zazněl závěrečný hvizd.

Po něm už na hřišti naplno propukla euforie z celkového prvenství v sezóně. O několik okamžiků později jsme převzali také pohár pro vítěze soutěžního ročníku 2023/2024 v 1.B třídě skupiny A. Naše tažení tak skončilo zaslouženým triumfem, ač jsme se na něj v závěru velmi nadřeli. Letošní ročník byl ale extrémně vyrovnaný, o to více si našeho úspěchu vážíme. Také jsme jej řádně oslavili až do brzkých ranních hodin.

Sestava:

Střídali:

54. Popelka za Spálovského
54. Vacek za Zapletala
64. Nehera za Bridzika
64. Chlud za Owusa
75. Cetkovský R. za Hirsche

Rozhodčí: Kryl – Perutka, Petřek
Žluté karty: 52. Cagášek, 57. Jemelka, 62. Fuksa, 68. Pelikán (všichni Dom.)
Diváků: 125

Střídali:

54. Popelka za Spálovského
54. Vacek za Zapletala
64. Nehera za Bridzika
64. Chlud za Owusa
75. Cetkovský R. za Hirsche

Rozhodčí: Kryl – Perutka, Petřek
Žluté karty: 52. Cagášek, 57. Jemelka, 62. Fuksa, 68. Pelikán (všichni Dom.)
Diváků: 125

„Moc dobře jsme věděli, o co nám v sobotu šlo. Pokud jsme chtěli získat pohár, museli jsme vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili trochu rozpačitě, nechali jsem si dát lacinou branku po úplně hloupé chybě. Za pár minut jsme vyrovnali a od té doby bych řekl, že jsme měli zápas pod kontrolou. Spálili jsme neskutečně mnoho šancí, ale už do poločasu bylo víceméně rozhodnuto.

Soupeř na to rezignoval, už jen odkopával míče. Do druhé půle jsme prostřídali mužstvo, stále jsme však měli navrch a dotáhli utkání do vítězného konce. Jsme rádi, že jsme vyhráli skupinu a mohli tak slavit.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

26. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

RAYMOND
OWUSU

#22