Přeskočit na obsah

sobota 21. října 2023 – 14:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

12. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

46. Hirsch, 60. Owusu

0

0

BRODEK

3. Janura

Poslední derby podzimu bylo na programu v rámci 12. kola 1.B třídy skupiny A uplynulou sobotu. Do Klenovic dorazila parta z Brodku u Prostějova. Minulou sezónu jsme obě utkání vyhráli v poměru 3:0. Tři branky padli také v tom prvním letošním vzájemném měření, tentokrát se však o jeden zásah postarali hostující hráči. Připsali jsme si tak velmi cenné vítězství, které nás vyšvihlo znovu do čela tabulky. V závěru utkání však bylo důležitější zdraví našeho protihráče, kamaráda, kterému přejeme brzké zotavení.

Pouhé dva body a dvě místa dělilo obě mužstva před sobotním kláním. Šlo tedy o velmi důležité utkání, které v úvodu vyšlo lépe Brodečákům. Nepřesnou rozehrávku hosté dokázali zachytit, po centru a jeho prodloužení se ve vápně ocitl sám Janura, který z první uklidil míč za bezmocného Kubu Poláka – 0:1. Ač nás tato branka zaskočila, vyburcovala nás k lepšímu výkonu. Po několik minutách centroval Hirsch, ale Mudrla jej dokázal odvrátit pouze k nohám Prášila, jehož dorážku však hostující obrana zblokovala. Poté se dlouho nic nedělo, spíše se hrálo po vápna, centrované míče končily v rukou brankářů. Až kolem dvacáté minuty mohlo být srovnáno. Centr Martina Spálovského našel hlavičku jeho jmenovce Hirsche, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze dobře postaveného brankáře hostí. Optická převaha naší družiny mohla zmrazit situace z pětadvacáté minuty, zakončení Janury mimo tři tyče bylo tak či tak z ofsajdové pozice. Na druhé straně se mohl prosadit Lukáš Chlud, hlavičku ale mezi tři tyče nevměstnal. O poslední vzrušení první půle se postaral aktivní Hirsch, jemuž chybělo opravdu málo, aby svým skluzem dopravil míč do brány. Nestalo se, a tak šli hosté s těsným vedením do kabin.

Poločasové střídání a změna v rozestavení přineslo hned v úvodu druhé půle své ovoce. Rohový kop našel Martina Hirsche, ten se hlavou nemýlil a srovnal tak skóre – 1:1. To nám vlilo novou krev, která nás hnala za vítězstvím. Hosté ovšem zbraně nesložili. Když už se však dostali do zakončení, jejich pokusy postrádaly přesnost. My hrozili především ze stran, ale ani Zapletala či Prášila zorganizovaná obrana Brodku do zakončení nepustila. Až do šedesáté minuty. Po faulu na Hirsche, který málem přišel o své trenky, se k míči postavil Spálovský a dalším povedeným centrem našel hlavu ghanského spoluhráče, jenž nás poslal do vedení – 2:1. I nadále jsme byli nebezpečnější, povedeným akcím chybělo jen přesné zakončení. Největší emoce pak vzbudila pětasedmdesátá minuta. Po výskoku a tvrdém dopadu zůstal bezvládně a bez dechu ležet Tomáš Bureš, jemuž zapadl jazyk. S vypětím všech sil účastníků na hřišti se podařilo dostat Tomáše do stabilizované polohy, čímž se všem velmi ulevilo. Ač po tomto momentu už nikdo na fotbal příliš nemyslel, utkání se dohrálo i s nastavením až do konce. Srovnat ještě mohl Martin Grulich, jeho přímý kop ale orazítkoval jen břevno. A tak jsme si zaslouženě připsali plný počet bodů.

Více než toto vítězství si však přejeme pevné zdraví pro Tomáše a věříme, že se zase na jaře potkáme na hřišti. My se v neděli dopoledne potkáme s hráči Domaželic, kam vedou naše další kroky. Doma se pak představíme ještě v posledním utkání podzimu o další týden později, tj. 4. listopadu 2023 od 14 hodin.

Sestava:

Střídali:

46. Popelka za Chluda
60. Bridzik za Prášila
83. Buček za Owusa
90. Vacek za Zapletala

Rozhodčí: Winkler – Vedral, Kopecký
Žluté karty: 50. Rozehnal, 61. Grepl, 70. Popelka, 89. Spálovský – 60. Matoušek, 85. Janura
Diváků: 100

Střídali:

46. Buček za Bridzika
72. Chlud za Spálovského
81. Čarapic za Všianského

Rozhodčí: Horák J. – Horák A., Kopecký
Žluté karty: 42. Owusu – 29. Petráš, 44. Mlčoch
Diváků: 105

„Tři minuty prospíme a dostaneme za to branku. Potom jsme tak museli bušit do plných. Je z toho už taková nepsaná tradice na podzim. Soupeře jsme zatlačili, ale nedokázali jsme v prvním poločase srovnat, aby taky musel začít více hrát i směrem dopředu. Soupeř hrozil z brejků.

Ve druhé půli nám hodně pomohla rychlá branka. Potom se nám poměrně brzy povedlo skóre i otočit. Nemůžu říct, že bychom potom už zápas dohrávali. Soupeř totiž hrozil především z dálky. Z celkového pohledu tam byla řada šancí i pěkných fotbalových momentů a diváci mohli být spokojení.

V první řadě chci popřát Tomášovi, aby bylo všechno v pořádku, protože tohle byla velmi nepříjemná situace. Jednalo se spíše o nešťastnou náhodu, ale takové momenty opravdu vidět na hřišti nikdo nechce. Od tohoto momentu mě už upřímně fotbal moc nezajímal.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

12. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

OWUSU
RAYMOND

#27