Přeskočit na obsah

sobota 23. září 2023 – 15:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

8. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

VRCHOSLAVICE

Mezi regionální týmy patří i náš sobotní soupeř, se kterým ve vzájemných zápasech máme spíše pozitivní bilanci. Především na jeho půdě se nám v poslední době daří, ale pravidelně bodujeme i před domácím publikem. V minulém ročníku jsme na podzim vysoko zvítězili při venkovním utkání, doma jsme se o body spravedlivě podělili. Ačkoliv jsme takřka celý zápas soupeře zatlačili na jeho polovinu, v úvodu jsme si nepohlídali akci hostí a až po třiceti minutách srovnali skóre. Dlouhé dobývání však ke kýženému vítězství nakonec nevedlo.

Vrchoslavice postihla už před zápasem nepříjemnost, když jim chyběl jedenáctý hráč do pole, a tak nastoupily pouze v deseti mužích. Možná i to vedlo k malému podcenění a nedůrazu při prvním rohovém kopu hostí. Ten skončil vedením soupeře, což nás nemile zaskočilo. Času však bylo dostatek, abychom proti oslabenému soupeři utkání zvládli. A vše tomu také nasvědčovalo. Jasnou převahu, tu a tam přibrzdila akce hostujícího celku, nejednalo se ale o příliš nebezpečné situace, se kterými by si naše obrana neporadila. Po třiceti minutách se přeci jen prosadil Raymond Owusu, a tak se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu.

Ve druhé půli pokračovalo naše dobývání, postavený autobus Vrchoslavic však byl dostatečně odolný. Šancí jsme si vypracovali opravdu veliké množství, střelecký prach nám ale doslova zvlhl. I kdybychom hráli několik dní, pravděpodobně bychom se prosadit nedokázali a to ani z jasných příležitostí. Jak se chýlilo utkání ke konic, nervozita ještě více stoupala a svazovala nám nohy. Soupeř takticky utkání zvládl na jedničku, tahal čas, jak to jen šlo a dovedl zápas pro něj do šťastného konce. Pro nás to byla obrovská rána, která naštěstí v konečném zúčtování nic neřešila.    

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Dnes v podstatě nemám co hodnotit. Soupeř přijel v deseti lidech a hrát vlastně ani moc nechtěl. My jsme se snad ani pořádně nedotkli míče a po třech minutách prohrávali po brance z rohu. To bylo to nejhorší, co nás mohlo v úvodu potkat. V tento moment se soupeř zatáhl na velké vápno, poctivě bránil, zakopával a zdržoval hru. Dělal vše pro to, aby nějaký bod uhájil. Podařilo se nám po půlhodině srovnat z centru a celou dobu jsme soupeře tlačili. Ve druhé půli jsme jich tam měli opravdu hodně, ale bohužel pro nás jsme branku nedali a skončilo to remízou. Pro nás obrovské zklamání, měli jsme získat tři body a v posledním domácím zápase ukázat divákům daleko lepší fotbal, než co na hřišti vzniklo.“

Po zmíněných skutečnostech a také po dvou ne příliš povedených utkáních bychom chtěli nastoupit znovu na vítěznou vlnu. Dorazte za námi na další regionální derby a udělejte pořádnou atmosféru. Nezapomeňte na zpravodaj a pozápasové posezení. Těšíme se na vás.

Poslední vzájemné utkání

10
června
2023

KLENOVICE
0

26. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

VRCHOSLAVICE
0

Branky: 34. Owusu – 3. Churý
Rozhodčí:
Vybíral – Vilímek, Kordzik
Žluté karty: 72. Owusu, 90+6. Zapletal – 75. Holub, 90+3. Lakomý, 90+6. Panáček.
Červené karty: 90+3. Owusu.
Diváků:
80

Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Procházka, Owusu, Popelka (46. Buček) – Vacek (46. Chlud), Rozehnal, Neoral, Grepl – Zapletal, Všianský.
Trenér: Vladimír Horák.