Přeskočit na obsah

neděle 12. dubna 2024 – 16:30 | Sportovní areál Vrchoslavice

21. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

VRCHOSLAVICE

VS

KLENOVICE

Kolotoč zápasů se přehoupl do své poslední čtvrtiny, ve které sehrajeme hned tři regionální derby. To první je na programu již tuto neděli, kdy zajíždíme do nedalekých Vrchoslavic. Ty neprožívají příliš povedený ročník a do posledních kol se budou rvát o bytí či nebytí v soutěži. To nic nemění na tom, že i tentokrát budeme muset předvést dobrý výkon, abychom mohli pomýšlet na plný bodový zisk. Ten se nám v posledním vzájemném měření podařil a to za výhru 2:0 na domácí půdě. V neděli jdeme do utkání z pozice lídra a své postavení bychom rádi potvrdili i do dalších bojů, které nás ještě čekají.

A jak to naposledy vlastně vypadalo? Úvodní oťukávání dospělo až k penaltovému kopu, který ale Martin Neoral neproměnil. Brankář Tomek směr vystihl a míč dokázal slepit. První změna skóre přišla až osm minut před poločasem z kopaček Rozehnala. Žádné větší vzrušení se pak už do konce poločasu ani na jedné straně nekonalo.

Branka jasně ovlivnila druhou půli, do které jsme vstoupili daleko lépe a dovedli si vytvářet šance do vytaženější obrany. V 55. minutě přidal rychle pojistku Martin Spálovský. Po hodině hry mohlo být ještě veseleji, ale Tomek předvedl fantastický zákrok při střele Hirsche z bezprostřední blízkosti. Následně spálil šanci ještě Owusu, znovu Hirsch a Neoral, což nás mohlo mrzet. Čtvrt hodiny před koncem přišla pasáž hostí, kdy provětral Kubu v bráně Pavel Horák, či jeho jmenovec Jan. Prosadit se nepovedlo ani Blešovi a už tak bylo postupně jasno, že výhra zůstane na domácí půdě.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„V prvním poločase to z naší strany nebylo optimální. Všechno jsme se snažili cpát středem, kde to bylo hodně přehuštěné a v podstatě jsme se nemohli do ničeho dostat. Zahodili jsme i penaltu a až na pěknou akci Rozehnala se Zapletalem, která skončila brankou se to pozitivně hodnotit nedá.

Ve druhém poločase se projevilo, že jsme lépe fyzicky připraveni, a jak soupeř odpadal, tak jsme měli daleko více ze hry a vytvořili si i dost šancí, které jsme ale po většinou neproměnili a zbytečně jsme se tak strachovali o výsledek. Soupeř dokázal hrozit z brejků, což je vždy nebezpečné. Jsem však rád, že jsme to výsledkově zvládli a snad nás tento zápas zase nakopne k výkonům ze startu podzimu.“

Poslední vzájemné utkání

23
září
2023

KLENOVICE
0
8. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
VRCHOSLAVICE
0

Branky: 37. Rozehnal, 55. Spálovský
Rozhodčí:
Fuchs – Machala, Milar
Žluté karty: 32. Prášil, 83. Spálovský – 31. Horák P., 42. Neckář, 60. Tomek, 60. Kratochvíl, 75. Štěpánek (mimo hřiště).
Diváků: 100

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Neoral, Owusu (88. Bridzik), Nehera – Zapletal, Hirsch, Rozehnal, Vacek (66. Buček) – Prášil (46. Procházka), Spálovský (83. Popelka).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

VRCHOSLAVICE

Bilance

4 – 4 – 12

Skóre

31:63

Umístění

13. místo

Kanonýr

Horák J. (6)

Forma

 


KLENOVICE

12 – 5 – 3

Bilance

50:25

Skóre

1. místo

Umístění

Hirsch (18)

Kanonýr

Forma