Přeskočit na obsah

sobota 7. října 2023 – 15:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

10. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

TROUBKY

K dalšímu utkání na domácí půdě přijedou hráči z nedalekých Troubek. Ti byli pravidelně našimi soupeři v 1.B třídě, než si udělali roční pauzu v okresním přeboru. Ten proletěli jak nůž máslem a znovu se vrátili do krajské soutěže. Obnovená premiéra to pro našeho sobotního soupeře byla jak hrom. Nechybělo mnoho, aby nadělili Tovačovu desítku. Jenže v dalších sedmi zápasech se radovali už pouze jedenkrát. Naše poslední vzájemné zápasy v sezóně 2021/22 skončily remízou, pokutové kopy jsme v obou střetnutích zvládli lépe my. Ke každému zápasu přistupujeme s touhou uspět, nejinak tomu bude i tentokrát.

Krásné slunečné počasí, které na konci března 2022 panovalo, přilákalo do ochozů sportovního areálu v Troubkách velké množství fotbalu chtivých diváků, kteří se určitě nenudili. Ač šlo o první jarní kolo, bylo k vidění oboustranně kvalitní utkání, které musely o vítězi rozhodnout až penalty. K těm ale nemuselo vůbec dojít, kdybychom proměnili alespoň jednu z vyložených šancí, které jsme zejména ve druhé půli měli. Do vedení se nicméně po rychlém protiútoku po našem rohovém kopu dostali domácí. Zblízka překonal Radka Dočkala v naší bráně Ondra Frehar. Brzy jsme po krásné akci na jeden dotek srovnali, bohužel branka nebyla pro ofsajd uznána. Naše družina hrozila především z rohových kopů, chybělo nám ale potřebné štěstíčko, které přeci jen před poločasem přišlo. Hlavičku Radka Štěpánka neudržel domácí Zatloukal a bylo srovnáno.

Druhá půle přinesla řadu vyložených šancí v našem podání, zakončení však postrádalo větší klid nebo přesnost. Troubky se na dostřel naši svatyně dostávaly jen sporadicky, v jedné situaci nám ale zatrnulo, obrana nakonec šanci domácích včas zblokovala. Už tak zazněl jen závěrečný hvizd z úst hlavního arbitra a šlo se do penalt. V nich zazářil Radek Dočkal, jenž hned tři pokusy lapil a zařídil nám bonusový bod. Nutno dodat, že naprosto zasloužený.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„První poločas byl celkem vyrovnaný. Bohužel jsme tam v jedné situaci zaváhali a dovolili jsme soupeři dostat se do vedení. Pak jsme ale soupeře dokázali zatlačit, neměli jsme vyložené šance, ale spoustu standardních situací. Po jedné z nich se nám podařilo srovnat. Druhá půlka byla z naší strany jasně lepší. Měli jsme tam asi čtyři gólovky, ale už jsme další branku nepřidali a šlo se do penalt. Tam se nám podařilo získat bod navíc a jsme za ty dva z venku rádi, obzvláště po tom fiasku minulý týden.“

Počasí nám i tentokrát slibuje krásné teploty, tak za námi dorazte do sportovního areálu. Začínáme už v 15 hodin. Nezapomeňte na zpravodaj a pozápasové posezení. Těšíme se na vás. Dopoledne můžete přijít podpořit také naše mladé naděje. Mladší přípravka hraje další turnaj , soupeři jí budou benjamínci z Konice, Brodku u Konice a Kostelce.

Poslední vzájemné utkání

27
března
2022

TROUBKY
0
26. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
(PK 3:4)
KLENOVICE
0

Branky: 16. Frehar – 41. Štěpánek
Rozhodčí:
Vláčil – Vojtek, Dokoupil
Žluté karty: 32. Petráš, 72. Němčák, 83. Skopal – 62. Štěpánek, 77. Dreksler
Diváků:
100

Sestava Klenovic: Dočkal – Bridzik, Cetkovský, Rozehnal, Popelka – Pytela, Dreksler, Všianský, Vacek – Borovský, Štěpánek.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

5 – 2 – 1

Skóre

22:11

Umístění

3. místo

Kanonýr

Hirsch (4)

Forma

 


Troubky

2 – 0 – 6

Bilance

20:25

Skóre

13. místo

Umístění

Němčák (5)

Kanonýr

Forma