Přeskočit na obsah

neděle 28. dubna 2024 – 16:00 | Sportovní areál Tovačov

19. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

TOVAČOV

VS

KLENOVICE

V neděli nebudeme příliš cestovat, přesouváme se totiž do nedalekého Tovačova, kde sehrajeme další utkání 1.B třídy. Už se stává opravdu pravidlem, že s tímto soupeřem padá vždy spousta branek, naposledy jich byl rovný půltucet. Po nepovedeném prvním poločase jsme se alespoň trochu vzchopili a dokázali stav srovnat a body si nakonec rozdělili. Věříme, že tentokrát budeme ještě úspěšnější a potěšíme zejména naše fanoušky, kterých očekáváme v tovačovském sportovním areálu znovu dostatek.

Na hřišti Tovačova budeme chtít předvést pěkný fotbal, který nám zároveň přinese bodový efekt, abychom se i nadále mohli těšit z vedoucího postavení v tabulce. Nebude to ovšem nic snadného. Domácí nám nejedenkrát ukázali, že nás umí dostatečně potrápit. Proto musíme k utkání přistoupit zodpovědně a vyvarovat se zbytečných chyb. Úvod posledního měření patřil našim hráčům. Ani ze slibných situací jsme však nevytěžili kýženou branku, a tak přišly chvíle soupeře. Po půlhodině hry se prosadil po rohovém kopu a své vedení ještě do poločasu navýšil. Šance na snížení měl Spálovský či po Prášilově pokusu z dorážky i Zapletal, proti však byl brankář Tovačova.

Druhá půle začala naším tlakem, z čehož pramenila i brzká změna skóre. Nejdříve se prosadil Martin Hirsch, aby o další tři minuty bylo srovnáno. Svůj samostatný únik přetavil v gól Lukáš Zapletal. Namísto psychické výhody jsme upadli do stereotypu a jen díky zákrokům Kuby Poláka jsme drželi vyrovnané skóre. To až do devětasedmdesáté minuty, kdy se hosté znovu dostali do vedení. Naštěstí jim vydrželo jen krátce. Přímý kop vyrazil Navrátil jen k volnému Hirschovi, jenž si s nabídnutou situací věděl rady. Po nepříliš přesvědčivém výkonu jsme bod brali všemi deseti, ačkoliv šancí jsme si dokázali vypracovat dostatek. Soupeř byl ale přeci jen o krůček lepším týmem, a tak nám dělba bodů nakonec přišla vhod. Byla to jediná ztráta na domácím hřišti v průběhu dosavadního ročníku.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Asi nejlepší soupeř, co tady hrál, z minima jsme vytěžili maximum. Myslím si, že bod je zlatý. Chtěli jsme začít hodně aktivně, soupeř nás ale do kombinací, do šancí moc nepouštěl. Byly tam takové pološance. Hlavou Rozehnal, Lukáš Zapletal a Martin Hirsch. Nás musel podržet Kuba Polák. Dostali jsme gól z rohu hlavou, kdy soupeř využil výškovou převahu. Druhý jsme pak inkasovali po nedorozumění v obraně. Byli jsme hodně zataženi, řekl bych, že jsme hráli hodně špatně.

Do druhé půlky jsme vstoupili aktivně, podařilo se nám šťastnou střelou Hirsche snížit a vzápětí po pěkném prostrčení Zapletala jsme skóre srovnali. Myslel jsem si, že nás to nakopne, bohužel se tak nestalo. Soupeř nás opět zatlačil, dostali jsme úplně nesmyslně gól z autu po nepokrytí jejich hráče. V závěru jsme srovnali z dorážky na 3:3, což bylo pro nás ideální. Jinak musím říct, že nám dnešní zápas vůbec nevyšel, zpracování míče, přihrávky na soupeře, Tovačov byl ve všem lepší. Asi je to tak lepší, že to tak dopadlo, aspoň stojíme na zemi a začínáme zase makat od začátku.“

Poslední vzájemné utkání

9
září
2023

KLENOVICE
0
6. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
TOVAČOV
0

Branky: 48. a 83. Hirsch, 51. Zapletal – 31. a 79. Mezulianík, 44. Hopan
Rozhodčí:
Vachutka – Antoníček, Weiser
Žluté karty: 57. Zapletal, 60. Spálovský, 75. Prášil – 60. Unhurian, 75. Zatloukal, 81. Hopan.
Diváků: 150

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Procházka, Bridzik (90, Buček), Nehera –Zapletal, Hirsch, Rozehnal, Popelka (46. Čarapic) – Prášil (77. Chlud), Spálovský.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

TOVAČOV

Bilance

5 – 5 – 8

Skóre

38:53

Umístění

8. místo

Kanonýr

Štimpl (8)

Forma

 


KLENOVICE

11 – 4 – 3

Bilance

48:24

Skóre

1. místo

Umístění

Hirsch (17)

Kanonýr

Forma