Přeskočit na obsah

sobota 2. září 2023 – 16:00 | Sportovní areál Otaslavice

5. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

OTASLAVICE

VS

KLENOVICE

První letošní regionální derby sehrajeme již tuto sobotu na hřišti v Otaslavicích. Ve vzduchu viselo také jeho přeložení, o které jsme zažádali, jelikož budeme oslabeni o větší počet hráčů, bohužel kabina soupeře s tímto návrhem nesouhlasila. Budeme se s tím muset porvat i v kombinované sestavě, ale i to k fotbalu patří. O to víc se budeme chtít porvat o co nejlepší výsledek.

Ten poslední, který jsme odehráli letos v dubnu, patřil jednoznačně domácímu výběru. Spousta nepřesností končila na kopačce soupeře či mimo hřiště. Do šance jsme se v podstatě v první půli ani nedostali. To domácí si přeci jen vypracovali několik, ale využít dokázali pouze tu ze šestadvacáté minuty, kdy se prosadil Dominik Drmola. Jak se později ukázalo, šlo o jedinou a zároveň tedy vítěznou branku. 

Druhá půle byla podobná té první. Jen s tím rozdílem, že se naše obranná hra o něco zlepšila a i když mnohdy se štěstím, stále odolávala jakémukoliv náznaku na změnu skóre. K tomu mohlo přeci jen dojít i na naší straně, ale nestalo se tak, a tak si Otaslavice zaslouženě připsaly všechny tři body.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Bylo to spíše bojovné utkání a sportovně musím uznat, že soupeř měl navrch. Po naší chybě ve středu pole se dostal do vedení a v prvním poločase měl ještě další dvě šance, které mohl proměnit. Naše souhra v obraně trochu vázla. Ve druhém poločase byl obraz podobný a jen díky obětavosti obrany a našemu brankáři jsme stále ztráceli jedinou branku. My jsme si dvě brankové příležitosti vytvořili až v závěru, jinak jsme se k ničemu moc nedostali, takže soupeř zvítězil zaslouženě. Ztráta bodů mě mrzí, ale kluky musím pochválit za bojovnost, která oproti minulému zápasu byla daleko vyšší. Věřím, že se postupně zvedáme.“

V sobotu se ve sportovním areálu v Otaslavicích začíná v 16 hodin. Nemáte to příliš daleko, tak budeme doufat, že si najdete cestu a přijedete nás hojně podpořit. Rádi bychom navázali na povedený vstup do soutěže i na půdě “Metel”. Těšíme se na vás.

Poslední vzájemné utkání

8
dubna
2023

OTASLAVICE
0

17. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

KLENOVICE
0

Rozhodčí: Horák A. – Horák J., Kopecký
Žluté karty: 71. Polák, 87. Spálovský
Diváků:
104

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Cesar, Procházka, Popelka (36. Buček) – Zapletal, Rozehnal, Bridzik, Vacek (81. Chlud) – Spálovský, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.