Přeskočit na obsah

sobota 20. dubna 2024 – 16:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

18. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

OTASLAVICE

Minulé domácí utkání jsme v pozici lídra přivítali tým z druhého místa, dnes se pouze o stupínek posouváme níž a jako druhý celek hostíme bronzové Otaslavice. Už to je samotnou pozvánkou na další dramatickou zápletku. Nejen, že je v sázce zisk důležitých bodů a upevnění pozice v tabulce, ale také prestiž v rámci regionu. Poslední vzájemné měření sil bylo z obou stran ovlivněno absencemi důležitých hráčů, a tak ani naše očekávání nebyla příliš optimistická. Přesto jsme na hřišti soupeře nechali vše a nakonec se radovali z vítězství. Již zmíněná situace v popředí tabulky dává dnešnímu utkání zcela jasný rozměr. Ani jedno mužstvo rozhodně nic nevypustí, ani nepodcení. Ačkoliv to vybízí spíše k taktickému souboji, věříme, že z obou stran půjde o kvalitní podívanou, která potěší především fanoušky obou táborů.

K utkání jsme přistoupili se vší pokorou. Věděli jsme, že to nebude vůbec snadné, zvláště při již zmíněné absenci několika opor. Do zápasu jsme přesto vstoupili aktivně a mohli jít také do vedení, ale nestalo se. Zlomový okamžik přišel o několik okamžiků později. Domácí zahrávali pokutový kop, který ale neproměnili, což nás trochu nakoplo. Břevno Otaslavic bylo pak tím nejnebezpečnějším, co naši družinu ohrozilo. Pak už si vzal slovo Martin Hirsch a poslal nás do vedení. Domácí hrozili ze standardek, na naší straně se mohl prosadit nejprve Popelka, po něm pak Hirsch či Zapletal, ale nikdo z aktérů na hřišti se už do konce poločasu neprosadil.

Druhá půle přinesla už více vzrušení. Nějaké náznaky naší družiny postupně slábly, ke slovu se dostali také domácí, jenže si vylámali zuby na skvěle chytajícím Kubovi Polákovi. Když jsme se nadechovali k závěrečnému tlaku, úřadoval na hřišti hlavní arbitr, který kouzlil jeden nesmyslný výrok za druhým. Naštěstí pak přišel proměněný přímák Martina Spálovského a o chvíli později další zásah stejného muže už dal jen výslednou podobu podzimního derby.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Oboustranně byl zápas ovlivněn velkou absencí. Ze začátku bylo utkání hodně bojovné, vypracovali jsme si jednu šanci, kdy Zapletal nastřelil pouze břevno ze 30 metrů. Polák nás podržel svým exkluzivním zákrokem při penaltě domácích, pak se trefil Hirsch a šli jsme tak do vedení. Zbytek poločasu se už spíše dohrával.

Druhá půle se mi hodnotí těžko. Rozhodování z mého pohledu bylo zcela tendenční. Nevím, jestli to bylo záměrné nebo nervozitou rozhodčího, ale bylo takové, jaké bylo. Dostali jsme se zbytečně pod tlak svojí lehkovážností a možná i úbytkem sil. Soupeř nás zatlačil, Polák dvakrát bravurně vytahoval míč z brankové čáry. Rozhodující byl přímý kop Spálovského, tím se zápas zlomil, soupeř přestal zlobit a my jsme dali ještě jednu pojišťovací branku. Celkově bych chtěl kluky pochválit, jeli jsme sem s tím, že nás ta velká absence může ovlivnit. Všichni ale bojovali, makali na maximum, výsledkem je 12 bodů ze čtyř zápasů a to je moc pěkné.

Poslední vzájemné utkání

2
září
2023

OTASLAVICE
0
5. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 28. Hirsch, 81. a 87. Spálovský
Rozhodčí:
Chládek – Haberland, Majer
Žluté karty: Dreksler, Drmola – Spálovský, Owusu, Prášil
Diváků: 110

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Procházka, Owusu), Popelka (66. Chlud) – Zapletal (88. Vacek), Hirsch, Bridzik, Nehera – Spálovský, Prášil (85. Čarapic).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

10 – 4 – 3

Skóre

45:22

Umístění

2. místo

Kanonýr

Hirsch (15)

Forma

 


Otaslavice

10 – 3 – 4

Bilance

44:33

Skóre

3. místo

Umístění

Vogl (15)

Kanonýr

Forma