Přeskočit na obsah

sobota 1. června 2024 – 17:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

24. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

MOSTKOVICE

V sobotu nás čeká předposlední domácí utkání, ve kterém přivítáme dalšího regionálního zástupce. Čeká nás tedy derby a to s Mostkovicemi. Tomuto týmu máme určitě co vracet. Na podzim jsme nesplnili roli favorita, i když jsme první poločas jasně dominovali. Bohužel soupeř se dostal do vedení, nám se podařilo ještě srovnat z penalty, ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme přenechali nepochopitelně otěže soupeři a bohužel v závěru dvakrát inkasovali a museli se smířit s porážkou. I tentokrát jsou karty jasně rozdány a je jen na nás, zda potvrdíme naše postavení v tabulce a udržíme si pozici lídra i po tomto derby. Mostkovice mají v podstatě již klid do závěrečných bojů, a tak nebudou svázáni nervozitou. Věříme, že si s ní ale i my poradíme a uživíme naději na celkový triumf i po tomto víkendu.

Úvod patřil naší družině, nad vodou domácí držel především gólman Zapletal, který musel tasit nejeden důležitý zákrok. Velký tlak jsme však nedokázali brankově vyjádřit, naopak sami inkasovali. Chvíli na to mohlo být srovnáno, znovu se blýskl svým zákrokem Zapletal, jenž vytáhl šibenici Lukáše Chluda. Ke srovnání přeci jen došlo po půl hodině hry, kdy se z penalty prosadil Martin Hirsch. I nadále jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, leč ani jedna akce už brankou neskončila.

Do druhé půle však nastoupilo zcela jiné mužstvo. Naše družina očividně chtěla zápas překlopit na svoji stranu, bohužel pozorná obrana Mostkovic nás už do šancí příliš nepouštěla. Co na plat, že jsme na míči byli i nadále silnějším mužstvem, na nerovném povrchu nám však kombinace skřípala. Znovu dlouhý nákop do vápna a jeho prodloužení až na volného Jirku Hanáka znamenalo znovu vedení domácího celku. Na závěr se jim povedl ještě jeden kontr a i když na dvakrát, tak se přeci jen znovu prosadil Jiří Hanák a dal tak utkání konečnou podobu. Zápas dvou poločasů vyzněl nakonec lépe pro domácí, kteří na rozdíl od nás své šance využili a dokráčeli si pro plný bodový zisk.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
Začali jsme velice aktivně, hned z první střely na bránu trefili břevno. Celý první poločas jsme byli určitě lepší, ale bohužel dostali gól po vysokém nákopu do šestnáctky a odraženém balónu k volnému protihráči. Potom se nám povedlo vyrovnat z penalty, několik dalších šancí zůstalo nevyužito.

Po přestávce se to úplně otočilo. Soupeř nás zatlačil, nepouštěl do hry a na rozdíl od nás se dostával do příležitostí, z nichž dvě proměnil. Branka na 2:1 přitom znovu padla z dlouhého nakopnutého míče a vyhrané hlavičce domácích, třetí gól pak byl v závěru z rychlého brejku. Porážka je pro mě docela velkým zklamáním, protože podle vývoje prvního poločasu jsem věřil, že si odsud můžeme odvézt všechny tři body. A místo toho nemáme ani jeden. Nedá se nic dělat, teď už se musíme soustředit na příští zápas. A vyhrát ho.

Poslední vzájemné utkání

15
října
2023

MOSTKOVICE
0
11. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 18. Karafiát, 73. a 88. Hanák – 35. Hirsch (pk)
Rozhodčí:
Koníček – Kašík, Weiser
Žluté karty: Drábek, Skoumal, Jančík – Spálovský, Zapletal, Rozehnal, Nehera
Diváků: 123

Sestava Klenovic: Polák – Owusu, Procházka, Neoral, Nehera – Spálovský (86. Popelka), Hirsch, Rozehnal, Zapletal – Všianský (20. Prášil), Chlud (70. Buček).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

14 – 6 – 3

Skóre

55:28

Umístění

1. místo

Kanonýr

Hirsch (20)

Forma

 


Mostkovice

7 – 8 – 8

Bilance

36:38

Skóre

8. místo

Umístění

Karafiát J. (8)

Kanonýr

Forma