Přeskočit na obsah

neděle 29. října 2023 – 10:00 | Sportovní areál Domaželice

13. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

DOMAŽELICE

V poslední utkání kalendářního roku 2022 jsme přivítali na svém hřišti nováčka z Domaželic. Už první vzájemné měření na úvod sezóny jsme s tímto soupeřem zvládli. Nutno uznat, že i se štěstím, ale po velice solidním týmovém výkonu 2:0. A tak nás ani tentokrát nečekalo nic snadného.

To se také z kraje zápasu projevilo, kdy si hosté vypracovali zajímavé šance, které pramenily z našeho nedůrazu. Mezi tři tyče se však nevešel ani jeden pokus Domaželic. To ani na druhé straně se dlouho nevedlo dostat míč za zády hostujícího gólmana. Nejdříve Martin Hirsch nechal vyniknout brankáře Shakirova, poté byla proti tyč, na dorážku jen těsně nedosáhl Honza Všianský. V další šanci se objevil Tomáš Grepl, jehož hlavička však cestu do brány nenašla. Zkoušel to i další jmenovec Tomáš Cetkovský, jehož první pokus ovšem mířil nad. Chvíli před poločasem to byl právě on, kdo své další počínání ve vápně už dokázal zužitkovat. Centrovaný míč prodloužil jemnou tečí Owusu až na ´Cecu´, ten jen nastavil nohu a poslal nás do vedení. To jsme už ve zbývajících minutách první půle dokázali udržet.

A co víc, nakonec se nám to podařilo i v poločase druhém, i když soupeř si také vypracoval vyložené příležitosti. Obrovská touha po čtvrté nule přinesla Kubovi Polákovi své ovoce. V důležitých momentech dokázal skvěle podržet. Druhá pětačtyřicetiminutovka se musela všem přítomným fanouškům velice líbit. Pohledné akce na jeden dotek, rychlé kontry a to hlavní, branky, ozdobilo náš výkon a konečné skóre. Rukavice hostujícímu gólmanovi vyprášil Grepl či Zapletal, Všianskému blížící se STÝ klenovský gól očividně svazoval nohy. Když nedokázal proměnit jasnou příležitost, namířil si to po křídle Martin Hirsch a přesným pasem našel právě klubového kanonýra, pro něhož už situace dopadla na výbornou. O minutu později pak bylo ještě veseleji. Na rozdíl tří branek zvyšoval tentýž hráč a zase se o něco přiblížil vytouženému milníku v klenovickém dresu. Trenér Horák tak mohl sáhnout i k většímu prostřídání sestavy a dát šanci i dalším hráčům z kádru. Ani to však nemělo vliv na vývoj utkání. Naopak se ještě jednou prosadil náš tým. Na rohový kop si nádherně naběhl Ray Owusu a nechytatelnou hlavičkou stanovil konečné skóre zápasu. Domaželice měly ještě dvě velké šance, které mohly zmařit již zmiňovanou nulu. Proti však byl výborně chytající Kuba Polák a nejen on si čisté konto zasloužil.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„V posledním utkání podzimu jsme chtěli na domácí půdě naplno bodovat a šli jsme do utkání s tím, že se pokusíme soupeře zatlačit hned od začátku. V prvním poločase to ale nebylo z naší strany ideální. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale o souvislém tlaku se mluvit nedalo. Vše se změnilo po naší první brance, která přišla krátce před poločasem. Ta nás dokázala uklidnit. Ve druhém už byla znát lepší fyzička na naší straně a během pár minut jsme přidali tři branky, které definitivně zlomily utkání. Řekl bych, že to byla zcela zasloužená výhra. Byli jsme lepším týmem a máme radost, že se nám podařilo takto zakončit naše podzimní tažení.“

V neděli bychom rádi navázali na povedený podzim i úspěšnost vzájemných zápasů. Domácím úvod letošního ročníku příliš nevyšel, v posledních zápasech však zaznamenali zlepšení a hned ve třech utkáních z pěti dokázali naplno bodovat. Vyrazte s námi v neděli ráno do Domaželic, abyste nás hnali za vítězstvím a udržení první pozice. Nezapomeňte na změnu času.

Poslední vzájemné utkání

5
listopad
2022

0
KLENOVICE
14. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
0
DOMAŽELICE

Branky: 72. a 73. Všianský, 41. Cetkovský, 77. Owusu
Rozhodčí:
Janáček – Pudil, Onofrej
Žluté karty: 34. Owusu, 36. Hirsch – 36. Shakirov, 40. Mader.
Diváků:
150

Sestava Klenovic: Polák – Bridzik (84. Drábek), Cetkovský (74. Buček), Rozehnal, Popelka (74. Pytela) – Grepl (84. Vrána), Poláček, Hirsch, Owusu – Zapletal (84. Chlud), Všianský.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Domaželice

Bilance

4 – 1 – 6

Skóre

19:31

Umístění

10. místo

Kanonýr

Bakala (6)

Forma

 


Klenovice

7 – 2 – 1

Bilance

27:15

Skóre

1. místo

Umístění

Hirsch (6)

Kanonýr

Forma