Přeskočit na obsah

Sobota 15. června 2024 – 17:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

26. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

DOMAŽELICE

Ani jsme se nenadáli a už tu máme poslední utkání sezóny, která patří mezi opravdu povedené. Před sobotním soubojem se držíme na první pozici a na ní bychom rádi zůstali i po odehrání posledních devadesáti minut letošního ročníku 1.B třídy. Zisk mistrovského titulu je tou největší motivací, a tak věříme, že na hřišti uděláme vše pro to, abychom si po závěrečném hvizdu mohli nad hlavu zvednout pohár pro vítěze a společně s vámi se radovat ze zisku trofeje. Ta patří i vám, těm nejskvělejším fanouškům. Kdy jindy, než teď, potřebujeme vaši hlasitou podporu.

Podzimní utkání vítěze nenašlo, ačkoliv jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. Domácí hrozili ze standardních situací v blízkosti vápna, zvláště pak po rohových kopech. Branka ale padla po naší individuální chybě po čtvrt hodině hry. To nás o to více nakoplo a začali jsme se stále více tlačit před soupeřovu bránu. Také šancí přibývalo. V polovině první půle už na náš kontr byla i obrana domácích krátká. Pro Rozehnala nebyl problém centr od Hirsche dopravit do opuštěné brány. I nadále jsme hru naprosto kontrolovali, do poločasu však branku již nepřidali.

Druhá půle začala stejně, jako skončila ta první. Náš tlak se zvětšoval, byla k vidění spousta pohledných kombinací. Po deseti minutách, po jedné z nich po ose Hirsch – Rozehnal – Spálovský, se posledně jmenovaný krásně trefil do pravého růžku a poslal nás do zaslouženého vedení. I nadále jsme měli hru pod kontrolou, pozor jsme si však museli dávat na důrazné útočníky domácích. Nakonec se i po další chybě na kraji hřiště Domaželice prosadily a srovnaly stav. Domácí obranu zaměstnával poté především Martin Hirsch, který na sebe často navázal i trojici bránících hráčů, mnohokrát zastaven jen nedovoleným zákrokem, a tak se nakonec zrodila remíza, kterou bychom z venkovního hřiště za jiných okolností brali.

Věříme, že tentokrát si vše již pohlídáme a necháme na hřišti vše, abychom se mohli po závěrečném hvizdu radovat nejen z vítězství v zápase, ale také z celkového triumfu v letošním ročníku.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Bod z venku je dobrý, ale vzhledem k průběhu utkání je to rozhodně ztráta. Z naší strany začátek hodně ospalý, ale do první šance jsme se dostali my po střele Spálovského. Potom jsme si opět nechali dát branku přes střed hřiště. Od té doby jsme převzali iniciativu, začali útočit, soupeře jsme do ničeho nepustili. Po ose Spálovský – Hirsch – Rozehnal, posledně jmenovaný vstřelil branku na 1:1.

Ve druhé půli byl průběh stejný. Opět jsme zamkli soupeře na jeho půlce, ten se na dostřel dostával jen minimálně. Měli jsme tam pár šancí, Rozehnal hlavou, nějaké přímé kopy. Dali jsme branku opět po ose stejných hráčů, tentokrát však zakončoval krásnou střelou Spálovský. Řekl bych, že už to vypadalo, že odvezeme tři body, bohužel po chybě v rozehrávce nás soupeř potrestal. V ten moment začal hrát soupeř od podlahy, bylo tam hodně faulů, taktických přerušení. Nějaké náznaky, ze kterých jsme mohli skórovat, se objevily, bohužel to už jsme nestihli.“

Poslední vzájemné utkání

29
října
2023

DOMAŽELICE
0
13. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 16. Navrátil, 67. Tichavský – 24. Rozehnal, 56. Spálovský
Rozhodčí:
Horák J. – Horák A., Horák J.
Žluté karty: 41. Pelikán, 48. Bakala, 63. Juránek, 74. Talla, 90. Vlk – 54. Spálovský, 70. Neoral, 75. Prášil (mimo hřiště), 89. Owusu
Diváků: 111

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Procházka, Neoral, Nehera – Spálovský, Owusu, Rozehnal, Popelka (59. Bridzik) – Zapletal, Hirsch.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

KLENOVICE

Bilance

15 – 7 – 3

Skóre

58:30

Umístění

1. místo

Kanonýr

Hirsch (22)

Forma

 


DOMAŽELICE

6 – 8 – 11

Bilance

48:62

Skóre

11. místo

Umístění

Bakala (14)

Kanonýr

Forma