Přeskočit na obsah

sobota 21. října 2023 – 14:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

12. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

BRODEK

Již k tradičnímu regionálnímu derby dochází mezi naším celkem a mužstvem z Brodku u Prostějova. Tři letošní měření s týmy z Prostějovska už máme za sebou, nyní dochází na čtvrté a zároveň poslední derby podzimu. Ta loňská jsme obě zvládli v poměru 3:0, kdy hlavně v tom domácím došlo na historický milník. Honza Všianský pokořil hranici 100 gólů v dresu Klenovic, čímž vstoupil do pomyslného klubu kanonýrů. Brodek u Prostějova zažívá velice povedený podzim a neustále se drží v závěsu za naší družinou. V současné chvíli okupuje pátou příčku, my se pohybujeme o dvě příčky výše. I zde tak bude platit známé klišé, že nepůjde vůbec o snadné utkání.

K utkání jsme přistupovali se vší vážností a touhou připsat si další body do tabulky. Zvláště poté, kdy jsme předchozí dvě utkání, mimochodem další derby regionálních zástupců, prohráli, a tak jsme chtěli odčinit náš nezdar. A to se do puntíku povedlo. Už v prvním poločase jsme si udělali dvoubrankový náskok, když si oba zásahy připsal Lukáš Zapletal. Převaha našeho mužstva mohla vyznět ještě více, žádné další šance jsme ale nedokázali gólově vyjádřit. Když se ani hosté neprosadili, odcházeli jsme do šaten za příznivého stavu.

Ve druhé půli šlo hlavně o to brzy neinkasovat, abychom utkání příliš nezdramatizovali. Naštěstí se po hodině hry prosadil Honza Všianský, který dosáhl historického milníku. Vstřelil svůj 100. gól za TJ Sokol Klenovice na Hané (počítáno od sezóny 2007/2008) a pomohl tak svému týmu k vítězství 3:0. Tím se stal prvním hráčem v historii klubu, který dosáhl této mety. O několik minut později svou frustraci předvedl hostující Zatloukal a musel se poroučet do sprch. Tím sebral svému týmu veškerou naději na nějaký zvrat v utkání. Ten se už opravdu nekonal, a tak jsme dokráčeli k zaslouženému vítězství.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Konečně jsme se dočkali výhry, kterou jsme potřebovali. Řekl bych, že jsme měli celý zápas pod kontrolou kromě asi prvních deseti minut, než jsme se dostali do provozní teploty. Byli jsme lepší, ale šancí jsme si moc nevypracovali. Bylo ale znát, že kluci chtějí vyhrát, trochu se podepsala i nervozita. Soupeře jsme do ničeho závažnějšího nepustili a po brankách jsme to trošku uklidnili. Chtěl bych jim za výkon poděkovat a speciálně Honzovi Všianskému, který se dočkal své sté branky v našem klubu a zařadil se tak do klubu legend místní kopané. Čekal na ni dlouho a bylo vidět, že už je z toho trochu nervózní. Myslím si, že v blízké době to taky bude mít dost drahé.“ (smích)

V sobotu začínáme již ve 14:30 hodin. I když nám léto dalo již sbohem, očekáváme vaši plnou podporu i v předposledním utkání podzimu, které sehrajeme na vlastní půdě. Dorazte proto v hojném počtu, nezapomeňte na zpravodaj a pozápasové posezení s námi. Podpořit můžete také naše mladé naděje, které sehrají další turnaj v klenovickém areálu den poté.

Poslední vzájemné utkání

22
dubna
2023

KLENOVICE
0
19. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
BRODEK
0

Branky: 31. a 42. Zapletal, 67. Všianský
Rozhodčí:
Valouch – Kryl, Sedláček
Žluté karty: 70. Všianský
Červené karty: 74. Zatloukal
Diváků: 120

Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Procházka, Cetkovský, Owusu (81. Drábek) – Spálovský (65. Buček), Cesar, Neoral, Rozehnal, Zapletal (81. Popelka) – Všianský (78. Chlud).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

6 – 2 – 2

Skóre

25:14

Umístění

3. místo

Kanonýr

Hirsch (5)

Forma

 


BRODEK U PV

5 – 3 – 2

Bilance

23:15

Skóre

5. místo

Umístění

Dvořák (11)

Kanonýr

Forma