Přeskočit na obsah

neděle 9. června 2024 – 17:00 | Sportovní areál Brodek u Pv

25. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

BRODEK U PV

VS

KLENOVICE

V neděli nás čeká poslední utkání na hřišti soupeře. A jako bonus pro fanoušky se jedná o regionální derby, s pořadovým číslem 3, proti Brodku u Prostějova. Nemusíme chodit daleko do historie, ale zcela jistě si vzpomeneme na našeho dlouholetého člena klenovické kopané Lukáš Fryse, jenž na jaře pravidelně nastupuje v základní sestavě našeho nedělního soupeře. Podzimní utkání dopadlo lépe pro naši družinu, ačkoliv závěr už hra nikoho příliš nezajímala. Nepříjemná situace z pětasedmdesáté minuty nemá naštěstí vážné následky.

Úvod nás nezastihl v ideálním rozpoložení. Hned ve třetí minutě se ve vápně ocitl sám Janura, který z první uklidil míč za bezmocného Kubu Poláka. Po nějakých náznacích z naší strany se dlouho nic nedělo, spíše se hrálo po vápna, centrované míče končily v rukou brankářů. Když se neprosadil Martin Hirsch či Lukáš Chlud, mohlo nás zmrazit zakončení Janury. Nestalo se, a tak šli hosté s těsným vedením do kabin.

Poločasové střídání a změna v rozestavení přineslo hned v úvodu druhé půle své ovoce. Rohový kop našel Martina Hirsche, ten se hlavou nemýlil a srovnal stav utkání. To nám vlilo novou krev, která nás hnala za vítězstvím. Po hodině hry jsme se přeci jen už dostali do vedení. Martin Spálovský našel povedeným centrem hlavu ghanského spoluhráče, který se nemýlil. K situaci z pětasedmdesáté minuty se už raději vracet nebudeme a věříme, že tentokrát se vše obejde bez podobné nepříjemnosti. Tomáše Bureše rádi uvidíme v pořádku na stadionu. Srovnat ještě mohl Martin Grulich, jeho přímý kop ale orazítkoval jen břevno. A tak jsme si zaslouženě připsali plný počet bodů.

V neděli nás rozhodně nečeká nic snadného, Brodek zažívá povedenou sezónu. Ta je více než povedená i v našem podání, stále máme ještě šanci celou soutěž vyhrát, a tak o motivaci není nouze. Budeme se ale muset vypořádat nejen s kvalitním soupeřem, ale také s absencemi klíčových hráčů. Budeme rádi za vaši podporu, která nás požene za vytouženým cílem.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Tři minuty prospíme a dostaneme za to branku. Potom jsme tak museli bušit do plných. Je z toho už taková nepsaná tradice na podzim. Soupeře jsme zatlačili, ale nedokázali jsme v prvním poločase srovnat, aby taky musel začít více hrát i směrem dopředu. Soupeř hrozil z brejků.

Ve druhé půli nám hodně pomohla rychlá branka. Potom se nám poměrně brzy povedlo skóre i otočit. Nemůžu říct, že bychom potom už zápas dohrávali. Soupeř totiž hrozil především z dálky. Z celkového pohledu tam byla řada šancí i pěkných fotbalových momentů a diváci mohli být spokojení.

V první řadě chci popřát Tomášovi, aby bylo všechno v pořádku, protože tohle byla velmi nepříjemná situace. Jednalo se spíše o nešťastnou náhodu, ale takové momenty opravdu vidět na hřišti nikdo nechce. Od tohoto momentu mě už upřímně fotbal moc nezajímal.“

Poslední vzájemné utkání

21
října
2023

KLENOVICE
0
12. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
BRODEK U PV
0

Branky: 46. Hirsch, 60. Owusu – 3. Janura
Rozhodčí:
Winkler – Vedral, Kopecký
Žluté karty: 50. Rozehnal, 61. Grepl, 70. Popelka, 89. Spálovský – 60. Matoušek, 85. Janura
Diváků: 100

Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Neoral, Owusu (83. Buček), Nehera – Spálovský, Prášil (60. Bridzik), Rozehnal, Zapletal (90. Vacek) – Chlud (46. Popelka), Hirsch.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

BRODEK U PV

Bilance

13 – 3 – 8

Skóre

65:43

Umístění

6. místo

Kanonýr

Dvořák (26)

Forma

 


KLENOVICE

14 – 7 – 3

Bilance

56:29

Skóre

2. místo

Umístění

Hirsch (21)

Kanonýr

Forma