Přeskočit na obsah

Interview

Sobota 19. srpna 2023

Všichni jsme se už těšili na novou sezónu, důležitý bude dobrý vstup do soutěže.

Když se ohlédneme za uplynulou sezónou, převládá spíše spokojenost nebo jste si představoval lepší umístění?
Samozřejmě si přeji vždy co nejlepší výsledky, ale s ohledem na okolnosti panuje s umístěním v minulé sezóně celková spokojenost.

Kde bychom mohli nalézt příčiny?
Je jich několik a potýkají se s nimi téměř všechny kluby. Nejzásadnější je nedostatek hráčů v soutěži, s tím spojená složitá komplexní výchova kmenových hráčů mateřského klubu, chybí ochotní trenéři a máme také omezené finanční možnosti.

Máme před sebou další soutěžní ročník. Jaké jsou cíle pro nadcházející měsíce?
Cíl je jasný, umístění v horní polovině tabulky, tzn. nepokazit začátek soutěže, nahrát body v podzimní části a vyhnout se tak zbytečnému stresu na jaře. Především ale, bavit se fotbalem a společným setkáváním.

“Rádi bychom operovali v klidných vodách středu, případně horní části tabulky, a pokud by se kolem současného trenéra vytvořil tým, vedený stěžejními hráči toužícími po úspěchu, nebránili bychom se „ochutnat“ novou výzvu v podobě vyšší soutěže.”

Došlo k nějakým změnám v klubu, ať už na poli hráčském či v zázemí?
Změny v hráčském kádru jsou minimální: odešel Tomáš Drábek do Otaslavic, směnili jsme Michala Neheru z Výšovic za Honzu Vránu a pojistili Ondru Procházku z Konice na podzimní část soutěže. Mezi činovníky k žádné změně nedošlo, stále se mohu spolehnout na několik jednotlivců, se kterými táhneme káru vstříc stému výročí založení klubu.

U kormidla působíte už řadu let. Kdy vám bylo nejhůře a kdy zase nejlépe?
Nemůžu říct, kdy bylo špatně a kdy zase lépe, ale úspěch i neúspěch se vždy pojí s výsledky. Takže nejhůř při sestupu z krajského přeboru, za rok při sestupu z I. A třídy, ale vše jsme si vynahradili při vítězství v soutěžním ročníku 2018 – 2019
I. B třídy.

Co byste vzkázal fanouškům, potažmo hráčům, do nové sezóny?
Fanoušci, přijďte na fotbal, stojíme o Vaši podporu, přijďte se pobavit, anebo jen tak posedět. A hráčům? Radost ze hry, zdraví, ale také trochu více odpovědnosti, pořádku a vědomí, že jinde by možná tak dobře nebylo.

Stanislav Cetkovský
Předseda Klubu