Přeskočit na obsah

Interview

Úterý 11. června 2024

Necháme na hřišti úplně všechno a věřím, že to dotáhneme do vítězného konce společně s vámi.

Odehráli jsme asi jedno z nejdůležitějších utkání v sezóně, když vezmeme v potaz, o co naší partě šlo. Jak moc bylo těžké?
Bylo to opravdu důležité utkání a šlo nám de facto o všechno. Zápas byl velice těžký, jak fyzicky, tak psychicky. Snažili jsme se hrát tak, jak jsme si řekli a motivovali jsme jeden druhého a myslím si, že právě to nás dohnalo do vítězného konce.

Nakonec jsme jej zvládli. Co myslíš, že rozhodlo o našem vítězství?
Myslím si, že nejvíc rozhodlo to, že každý v týmu nechal na hřišti úplně všechno a bojovali jsme jako tým až do posledního hvizdu.

Připsal sis vítěznou branku. Naposledy ses však trefil 9. září 2023 proti Tovačovu. Proč to dlouhé čekání?
Víš jak to je. Není důležité kdo a kolik vstřelí gólů, důležité je, že se zvítězí. Navíc máme v týmu jiné mašiny, které dávají góly. Já se naopak radši postarám o to, aby tu hru měli protihráči co nejnepříjemnější. (smích)

Máme před sebou ještě ale jeden krok, ten poslední. Co udělat pro úspěch i v závěrečném utkání sezóny?
Bude to nejdůležitější utkání dosavadní sezóny a musíme k tomu tak i přistoupit. Budeme bojovat ještě víc než doposud. Necháme na hřišti úplně všechno. A věřím, že to vše dotáhneme do vítězného konce.

„Vezměte s sebou maminky, tatínky, dědečky, babičky, manželky, přítelkyně a přijďte nás podpořit k vysněnému titulu! Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá!

Ať to v sobotu dopadne jakkoliv, jak bys hodnotil uplynulý ročník?
Řekl bych, že uplynulý ročník byl velice kvalitní, až teda na posledních pár zápasů, kdy jsme si to myslím sami zbytečně zkomplikovali. Po prohře s Hustopečemi jsme si říkali, že nás ty body mohou mrzet, a nakonec tomu tak i bylo. Kdybychom měli o ty tři body více, tak poslední zápas už můžeme dohrávat s větším klidem.

V čem vidíš naši největší sílu a kde naopak musíme ještě zabrat?
Závěr sezony nám moc nevychází. Nejsme tak dominantní v kombinaci jako v první polovině sezony a je to z naší strany spíš boj, než kombinační fotbal. Přispěla k tomu právě i zranění a absence klíčových hráčů, která se nám na začátku sezony vyhýbala.

V čem vidíš naši největší sílu a kde naopak musíme ještě zabrat?
Naše největší sila je v tom, že máme tu nejlepší partu. Co se tyče herně, tak si myslím, že bychom měli všichni zapracovat na lepším bránění a dostoupení protihráčů. Jo a Marťa Hirsh se SuperVšiou by mohli dávat víc gólů, ať se nemusíme tak dřít. (smích)

Blíží se start ME ve fotbale. Jaké vidíš šance českého týmu a kdo je tvůj favorit na zisk evropských šampiónů?
Pokud budou kluci na ME bojovat aspoň trochu stejně jako my o titul, tak věřím, že jejich šance je velká. (smích)

Pozvi naše fanoušky na poslední klání, ve kterém nám jde o celkový triumf.
Chtěl bych pozvat všechny naše fanoušky na náš mistrovský zápas, který se koná v tom nejkrásnějším areálu v republice. Vezměte s sebou maminky, tatínky, dědečky, babičky, manželky, přítelkyně a přijďte nás podpořit k vysněnému titulu! Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá a doufám, že na tribuně necháte všichni své hlasivky!

LUKÁŠ ZAPLETAL
záložník