Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 3. září 2023

Pro nás důležitá výhra z venku, kterou teď budeme chtít doma potvrdit proti Tovačovu

Sobotní výhra asi trochu nad očekávání, je to tak?
Určitě. Výhra má cenu zlata, protože zápas to byl těžký a navíc nám chybělo plno klíčových hráčů, ale odbojovali jsme to a máme 3 body do tabulky. 

Kde vidíš hlavní příčiny, že se nám povedlo utkání dovést do vítězného konce?
Klíčový moment si myslím, že byla chycená penalta v prvním poločase, kdy nás Poliš v bráně opět podržel. Možná by se měl Jarda Šilhavý jezdit dívat i na nižší soutěže, protože Kuba má teď repre formu a dnes to opět potvrdil. (úsměv) Takže hlavní důvod si myslím, že rozhodl kvalitnější brankář.

Přispěl jsi k důležité výhře dvěma góly a jednou asistenci, co na to říkáš?
Jsem hrozně rád, že jsem mohl týmu pomoci dvěma góly a asistencí k výhře. Hlavně chci být každý zápas platný pro tým a dnes to vyšlo na jedničku.

Trochu nám ty góly přibliž?
První gól byl z přímého kopu, někdy kolem 80. minuty, a z místa, které na tréninku hodně pilujeme, takže jsem rád, že jsem to trefil a dal na 2:0. Ten gól nás trochu uklidnil, protože nás Otaslavice ve 2. poločase tlačily a gól na 3:0 byl klasický odraz po souboji ve vápně. Míč vyplaval přímo na střed před bránu, kde jsem se snažil pouze obstřelit brankáře. To se povedlo a bylo rozhodnuto.

„Chtěl bych poděkovat klenovickému Studiu fotbal za nominaci na hráče utkání a pozvat fanoušky na sobotní zápas, kdy doma hostíme Tovačov. Dorazte a doveďte nás k vítězství.“

Jak jsi vůbec viděl dnešní výhru?
Dnešní výhra se nerodila vůbec snadno. Hlavně ve druhé půli jsme tam měli takovou pasáž, kdy jsme byli pod velkým tlakem a pro oko diváka to asi nebyla reklama na fotbal. Pro nás ale důležitá výhra z venku, kterou teď musíme doma potvrdit proti Tovačovu.

Čím nás soupeř nejvíce zlobil?
Soupeř nám dělal největší problémy, když nakopával dlouhé balony za obranu. Především v prvním poločase tam měli domácí plno brejků, ale postupem času už si naše obrana na to dala pozor a eliminovala to.

Dal sis krásný dárek k narozeninám. Proběhla už nějaká oslava?
Před zápasem jsem si říkal, že mám v neděli narozeniny, že by to byl krásný dárek a splnilo se mi to, takže panovala velká spokojenost. Oslava neproběhla žádná, už jsem asi starý na nějaké oslavy. (smích)

Příští týden doma Tovačov. Vzpomínky na poslední střetnutí asi máme všichni.
Ano, ten poslední vzájemný zápas v Tovačově nebyl pro nás vůbec povedený a hlavně to byla velká divočina. Výsledek 4:3 a tři červené karty, kdy jsme dostali gól v poslední minutě z brejku, takže máme soupeři co vracet, protože v minulé sezóně nás porazili v obou zápasech.

Jaký vidíš recept na tohoto soupeře?
Hlavní je teď v týdnu kvalitně potrénovat a bude důležité si pohlídat standardní situace, protože v obou zápasech nám loni Tovačov dal plno branek po rohu nebo po dlouhém autovém vhazování přímo do vápna. To nám dělalo potíže a dostali jsme tak laciné branky.

MARTIN SPÁLOVSKÝ
útočník