Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 24. září 2023

Hráli jsme to až moc na styl Aristonu,
kdy jsme chtěli jít až do branky.

Pomohly ty dva nevydařené výkony zase trochu nastartovat mužstvo?
Musím říct, že asi ano. Po Dubu, kde jsme hráli velmi špatně a bez míče, jsme věděli, že takto hrávat nechceme. Řekli jsme si v šatně, že to samo nepřijde a bylo to cítit i na tréninku. Jsem rád, že jsme to tak zvládli.

Spíše asi ubojované vítězství, než že by rozhodovala kvalita. Souhlasíš?
Věděli jsme, že to soupeř zase zavře a bude se tam velmi těžké dostat. Loni jsme tu prohrávali o branku a bylo až nemožné najít nějakou skulinu. Teď to bylo podobné. Zase takový boj po vápno. Hodně nám pomohl ten první gól, protože pak už to soupeř musel trochu otevřít. Po druhé brance už to byla větší jistota a měli jsme přidat i další branky.

Překvapil vás něčím soupeř, nebo to bylo přesně to, co jste očekávali?
Hráli, co jsme čekali. Oni to umí zavřít a držet to v dobrém bloku, ze kterého se snaží pak rychle dostávat dopředu. Je vidět, že jsou to kluci dříve narození a vědí, kdy mohou zvolnit, a kde naopak přidat. V nohách to stále mají a není to úplně jednoduché.

“Loni jsme tu prohrávali o branku a bylo až nemožné najít nějakou skulinu. Teď to bylo podobné. Zase takový boj po vápno. Hodně nám pomohl ten první gól.”

Se závěrem, kdy jsme chodili v přečíslení na brankáře asi nepanuje úplně spokojenost?
Je to škoda, protože mohlo být daleko dříve hotovo. Hráli jsme to až moc na styl Aristonu, kdy jsme chtěli jít až do branky a já pravidelně hledal jen Pepu Popelku, nikdo jiný mě nezajímal, ale bohužel nám to nevyšlo. Dneska jsem ale nasadil i tričko (SuperVšia kolekce), které přineslo štěstí a už ho asi nesundám (smích).

Pomůže tato výhra zase nastartovat pomyslný válec?
Já doufám, že ano. I když příští týden jedeme do Ústí v neděli dopoledne, což je pro nás vražedné. Do toho jdeme v pátek na svatbu Ondrovi Procházkovi a v sobotu slaví padesátiny náš vedoucí mužstva, takže to bude divoké a rovnou říkám, že nevím, jak na tom budu (smích).

TOMÁŠ ROZEHNAL
záložník