Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 15. dubna 2024

Popereme se o co nejlepší umístění a snad splníme předsedovi jeho přání – oslavu titulu

Máme za sebou čtyři zápasy jara se ziskem 7 bodů. Povedený vstup či to mohlo být ještě lepší?
Povedený, ale mohlo to být ještě lepší. Bohužel jsme ale ztratili v Hustopečích, kde jsme nedokázali vstřelit branky a celkově se nám tam nedařilo.

V neděli jsme odehráli velmi těžké utkání na půdě Radslavic, odkud jsme si odvezli bod za remízu. Jak jsi viděl ty zápas na hřišti?
Zápas byl fyzicky náročný, ale hrálo se na kvalitním hřišti, kde jsme mohli využít náš kombinační fotbal. První poločas se soupeř dostal snad jen jednou k zakončení a hned z toho byl první gól, který bohužel viděl jen asistent rozhodčího. Celkově to bylo remízové utkání. Kdyby se nám nezranil SuperVšia, věřím, že bychom zápas dokázali otočit.

Horní polovina tabulky je nečekaně vyrovnaná. Myslíš, že se to bude lámat nebo očekáváš podobný průběh až do konce sezóny?
Někdo určitě body ztratí, buď to s námi nebo s někým jiným (smích). V nejhorším případě skončíme na sedmém místě, což by bylo ale velké zklamání.

Nám se daří držet na předních příčkách, tu nejvyšší jsme po posledním utkání přenechali Ústí. Jaké vidíš ambice do dalších bojů?
Uvidíme. Popereme se o co nejlepší umístění a snad splníme předsedovi jeho přání – slavit titul ve speciálně upraveném autobuse.

“Dvakrát jsme pořádali turnaj u nás na hřišti za velké podpory rodičů. Jednou mladší a jednou starší přípravka. Byla to moc krásná dopoledne.”

Čeká nás další těžké utkání. Proti nám nastoupí kamarádi z Otaslavic, kteří se drží jen krok za námi. Co očekávat od tohoto utkání a jak vyzrát na soupeře?
Na zápas se moc těším, až si s Erikem zaběháme uprostřed hřiště. (smích) Musíme se soustředit na naši hru a vyvarovat se standardním situacím. Poliš vychytá další nulu, Žolík přidá konečně branku a půjdeme zapíjet narození dcerky našeho kanonýra Mácu. (úsměv)

Letos jsi se prosadil zatím třikrát, ale stále si držíš druhé místo v historické tabulce. Co schází většímu se prosazení nebo se snažíš více hledat naše kanonýry?
Určitě třikrát? Neřekl bych že jich bylo tolik (smích). Já se snažím víc využívat naše ostrostřelce. Víc se těším z branek našich hráčů, abych pak nemusel dělat rozhovory (smích). Ale jak se Máca bude blížit druhému místu, asi si budeme muset promluvit. (smích)

Čím bys nalákal diváky na sobotní derby?
Bude kvalitní fotbal, počasí ale slíbit nemůžu. Skvělé pivečko a udírna. Pak ještě souboj s Erikem. (smích)

Věnuješ se také mládeži, která už také rozehrála svá jarní utkání. Jak se ti s dětmi pracuje a co říkáš na skvělou docházku našich mladých nadějí?
Musím říct, že i letos nás to s Romanem dost baví. Děti chodí ve velkém počtu, což jsme moc rádi. Velice se na trénincích snaží a někteří do toho dávají maximum. Dvakrát jsme pořádali turnaj u nás na hřišti za velké podpory rodičů a příbuzných. Jednou mladší a jednou starší přípravka. Byla to moc krásná dopoledne.

Roste nám tam někdo šikovný, o kom můžeme ještě v budoucnu slyšet, když vydrží s nasazením?
Děti jsou ještě na začátku cesty. Šikovných je spousta, ale jestli jim to vydrží do dospělého věku nedokážu odhadnout. Snad ano a moc bych si to přál. Hlavní je se naučit zkousnout porážku a když se nedaří, zatnout zuby a zabojovat. To chybí většině, ale postupně na tom pracujeme. (úsměv)

TOMÁŠ ROZEHNAL
záložník