Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 13. srpna 2023

Pomohly nám rychlé branky v úvodu,
stejně tak skvělý vstup do druhé půle.

Na úvod sezony jednoznačné vítězství, jak se zrodilo?
Zrodilo se snadněji, než jsme očekávali. I vzhledem k několika absencím a zkušenostem z předchozích zápasů proti Hustopečím jsme očekávali vyrovnanější partii. Řekl bych, že nám hodně pomohly rychlé první dvě branky, které nám dodaly sebevědomí a taky vstup do druhého poločasu spojený s návratem k naší hře.

Překvapil něčím soupeř?
Se vším respektem k soupeři asi nemohu říct, že by nás čímkoliv dokázal překvapit. Naopak jsme se více obávali jejich nebezpečných standardek, ze kterých nás ale Hustopeče také příliš neohrozili.

Blýskl jsi se hattrickem, stejně jako v přípravě. Bude to teď tvůj trend?
Bylo by to samozřejmě hezké, ale budu mnohem raději, když se bude vyhrávat a na brankách se budou podílet všichni hráči. A to i nepříliš zdatní zakončovatelé, jako například náš kapitán. (smích)

“Čekali jsme vyrovnanější partii, možná jsme soupeře zaskočili rychlými góly, ale ani později nás ničím nepřekvapil. Oproti poslednímu měření, kdy už o nic v soutěži nešlo jsme k tomu dnes přistoupili opravdu zodpovědně.

Zakončení třetího gólu bylo jako vystřižené z učebnice. Zamýšlel jsi to tak nebo to vyplynulo ze situace?
Upřímně jsem to tak nezamýšlel, míč těsně přede mnou skočil a tak jsem se jej snažil zkrotit alespoň ve vzduchu. Pak už snad ani nebyla jiná možnost než zkusit střihnout nůžky.

Nově volíme i hráče utkání, kam tě dnešní experti zařadili. Co na tohle ocenění říkáš?
Vážím si rozhodnutí našich expertů, ačkoliv jsem zaslechl, že ne všichni se na mojí volbě shodli, ale to si ještě vyříkáme.

Jak jste následně s týmem výhru oslavili?
Oslavili jsme to podle mě důstojně vzhledem k tomu, že šlo o první zápas sezóny, ale za 14 dní očekávám po hodovém zápase ještě víc.

Martin Pytela
záložník