Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 8. října 2023

Utkání jsme měli pod kontrolou,
musíme ale zapracovat na koncovce.

Zvládli jsme další utkání. Jak těžké bylo?
Utkání bylo náročné, i když si troufám tvrdit, že po prvním vstřeleném gólu jsme ho měli již plně pod kontrolou. Druhý poločas jsme neproměnili spoustu šancí, na tom bychom měli zapracovat.

Většinou se plácají po zádech útočníci, kteří rozhodují utkání, dnes ale obrana zaslouží znovu pochvalu. Soupeře jsme do šancí moc nepouštěli. Jak funguje spolupráce zadních řad spolu s Kubou Polákem?
Myslím, že po přesunu ředitele (Martin Neoral) do obrany fungujeme výborně společně s Poldou. Ještě jeden zkušenější kousek nám tam chyběl, teď si dokážeme vyhovět, zajistit se a pomoct si.

Pátá nula z devíti utkání je skvělý počin. Co za touto bilancí vězí?
Řekl bych, že sehranost. A mladší kluci si více věří. To nám chybělo opravdu hodně, abychom si věřili a například po chybě neházeli flintu do žita, ale o to více byli motivováni, do utkání dát co nejvíce.

Překvapil tě něčím soupeř, nebo to bylo spíše o nás, neudělat chybu?
Soupeř neměl moc myšlenku. Jejich kluci ve středových řadách byli šikovní s míčem, ale za mě neměli moc slinu zvítězit.

“V zápasech musíme být sebevědomí a to za jakékoliv situace. Kluci jsou šikovní. Když si tohle opravdu uvědomí a budeme si věřit navzájem, tak nás bude těžké zastavovat.”

Máme za sebou třetinu sezóny, ve které si nevedeme vůbec špatně. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh?
Start je to samozřejmě skvělý a o to víc se musíme snažit zvítězit. V každém zápase rozhodují detaily, jestli o ten krůček navíc v souboji uděláme my nebo soupeř. A zatím je děláme my. Doufám, že to takto zůstane a zápasy budeme tahat na naši stranu.

Jak ty osobně se cítíš?
Výborně. Mám z fotbalu konečně radost a užívám si každý zápas.

Nedávno ses oženil, narodil se ti syn Mikuláš. Jakou podporu máš od svých nejbližších?
Velkou. Jezdí se dívat na zápasy, to mi dělá radost. A zatím byli na všech výherních, tak asi budou jezdit častěji. (smích)

Čekají nás dvě regionální derby, nejprve v Mostkovicích, poté doma s Brodkem. Co udělat pro úspěch?
Jak jsem říkal, v zápasech musíme být prostě sebevědomí. A to za jakékoliv situace. Kluci jsou šikovní, když si tohle opravdu uvědomíme a budeme si věřit i navzájem, tak nás bude zastavovat těžko.

ONDŘEJ PROCHÁZKA
obránce