Přeskočit na obsah

Interview

Úterý 7. května 2024

Mám z našeho fotbalu radost. Všichni táhnou za jeden provaz, což dnes moc zvykem není

Asi jedno z nejkvalitnějších mužstev, se kterým jsme se letos utkali. Souhlasíš?
Ano, to máš pravdu. Z předchozích jarních výsledků Dubu jsme to tak nějak čekali. Fyzicky bylo utkání nejnáročnější, co jsme na jaře hráli. Soupeř hrál poměrně organizovaně a hlavně v první půli velice důsledně a důrazně.

V čem byla hlavní síla Dubu a čím jsme se v tomto utkání vyznačovali my?
Kluci z Dubu si mezi sebou hodně věřili a byli sebevědomí, což si myslím, že byla jejich poměrně velká síla. A také chtěli hrát, nepřijeli čekat na vývoj zápasu. My ale samozřejmě do každého utkání chodíme také vyhrávat. Myslím si, že z ostatních utkání nejsou zvyklí na takovou aktivitu soupeře, což byla zase voda na náš mlýn. Hlavně v defenzivě jsme se snažili hrát bez chyby a ideálně jednoduše, což se nám dařilo první poločas perfektně, druhý byl bohužel v tomto trochu horší.

Jak moc bylo těžké utkání pro obránce, kde pravidelně nastupuješ?
Utkání bylo fyzicky poměrně náročné, soupeř byl hodně silový a spoustu soubojů “dojížděl”, s čímž jsme se museli porvat. A nebál se útočit, takže tam bylo i dost situací, kdy jsme se museli trochu více zatahovat hlouběji, a tak jsme se možná i trochu více naběhali.

Dostali jsme docela nešťastnou branku, ani ne z pořádné akce. Jak tomu šlo zabránit?
To jsme totálně podělali. Dal nám gól hlavičkou jejich skoro nejmenší hráč. Myslím si, že bychom těmto chybkám mohli zamezit tím, že si budeme opravdu věřit a nebudeme se bát chodit do soubojů. Nesmíme do nich chodit s tím, že to nějak dopadne, ale naopak s tím, že ten souboj vyhrajeme a ještě to bude soupeře bolet. Musíme být více sebevědomí a zdravě se na soupeře naštvat.

“Fyzicky bylo utkání nejnáročnější, co jsme na jaře hráli. Soupeř hrál poměrně organizovaně a hlavně v první půli velice důsledně a důrazně.”

Šli jsme do deseti s jednogólovým mankem. Věřil jsi, že to ještě zvládneme minimálně vyrovnat?
Věřil. Na hřišti to bylo nějak cítit a paradoxně si myslím, že jsme soupeře ještě více zmáčkli. Chtěli jsme tam alespoň ten jeden gól dotlačit, což se díky spolupráci největšího s nejmenším povedlo! (smích)

Nebyl to trošku risk hnát se dopředu, než se raději spokojit s bodem?
Jak jsem říkal, na hřišti jsme prostě chtěli. Po gólu jsme si vzadu řekli, že tam budeme hrát na jistotu a to jsme taky splnili. Kluci vepředu dobře napadali, což nám ale ve společné spolupráci fungovalo, takže jsme si mohli dovolit soupeře dupat. Vzadu jsme hráli jednoduše a soupeře nechtěli nikam pustit.

Na podzim jsi měl jiného parťáka ve stoperské dvojici, na jaře hraješ spolu s Martinem Cesarem. Jak vám to spolu sedí, co komunikace?
Za mě super. Každý máme svoje úkoly, chápeme to, umíme s tím pracovat. Pokud budeme hrávat pořád spolu (a někdy snad i trénovat), tak bude pro soupeře těžší a těžší Křemílka a Vochomůrku překonat. (smích)

Držíme se na špici tabulky. Jak se to poslouchá?
Super. Hrát o postup je skvělý, to mi dá asi každý sportovec za pravdu. Máme čím žít a každý zápas se na co těšit. Alespoň já to tak mám.

Ještě nám zbývá půltucet kol do konce sezóny. Jaké vidíš šance na triumf v soutěži a co pro to musíme jako tým udělat?
Dívám se jen na další zápas, co máme před sebou. Máme to ale ve svých rukou. Musíme všichni vědět, za čím chceme jít a čeho chceme dosáhnout.

Už v týmu působíš druhou sezónu. Jak ses ti u nás v klubu líbí a jak bys pozval fanoušky na další regionální derby ve Vrchoslavicích?
Mám z našeho fotbalu radost. Parta je výborná a všichni funkcionáři taky. Všichni vlastně táhnou za jeden provaz, což dnes moc zvykem není. Pokud se opravdu skalní fandové mrknou na tabulku, tak je to jasná pozvánka. Pyro je samozřejmě vítáno. (úsměv)

ONDŘEJ PROCHÁZKA
obránce