Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 29. ledna 2024

Máme silné mužstvo, ale tím největším faktorem je skvělá parta, která se v Klenovicích vytvořila

Po podzimní části druhé místo. Hodnocení podzimu tak asi bude pozitivní, že?
Rozhodně. Chyběl nám jen krůček k příčce nejvyšší, ale výchozí pozice na jarní boje je i tak velice výhodná. Když se nám podaří zopakovat výkony z podzimu, třeba si zase připijeme z mistrovského poháru. Důležité bude dobře potrénovat a ve zdraví se vrhnout do druhé poloviny. Kádr by měl zůstat pohromadě, respektive posilněn přinejmenším o podzimní absentéry. V řešení jsou i nějaké příchody kvalitních hráčů, dokud to však nebude černé na bílém, nebudeme více prozrazovat. Vše se včas fotbaloví fanoušci dozví.

Kdyby si měl vypíchnout hlavní faktory, že se opět nacházíte v nejvyšších patrech tabulky. Jaké by to byly?
Tím největším je skvělá parta, která se v Klenovicích vytvořila. Pokud nás nesužují zranění, máme silné mužstvo, které má rozhodně na atakování nejvyšších pater, což se nám i v této sezóně daří. Je to práce celého klubu. Ačkoliv máme v týmu kvalitní individuality, nerad bych jmenováním na někoho zapomněl, ale i ty jsou součástí skvěle fungující mozaiky. Důležité bylo, že jsme zvládli utkání s těžkými soupeři, naopak se nám nevyhnuly i slabší momenty v zápasech, kde jsme měli vytěžit více.

Zaujala mě i domácí bilance, kde máte kromě výborné statistiky i čtyři čistá konta. Pracovali jste nějak speciálně na defenzivní činnosti?
Byly i sezóny, kdy jsme vozili více bodů z venkovních hřišť, letos jsme úspěšnější na domácí půdě, kde jsme ztratili body pouze remízou s Tovačovem. I když nám celý podzim chyběl nejvyšší člen obrany, prokázali jsme směrem dozadu dobrou kooperaci. Občas při nás stálo i potřebné štěstíčko, a nebo nám záda kryl skvělý Kuba Polák, který ke čtyřem domácím přidal ještě jedno venkovní čisté konto. Do historie klubu se však zapsal proměněnou penaltou. Speciálně jsme se asi nepřipravovali, pravidelně ale na tréninku máme dva gólmany, kteří se vzájemně podporují.

„Důležité bude dobře potrénovat a ve zdraví se vrhnout do druhé poloviny. Kádr by měl zůstat pohromadě, respektive posilněn přinejmenším o podzimní absentéry.

Kromě těch fotbalových věcí se také staráš o web, který od nové sezóny funguje velmi dobře a přináší aktuální informace. Kdy vzniknul tento nápad a jaké máš zatím ohlasy?
Doba si žádá inovace, a tak jsem si řekl, že bych mohl vylepšit stávající stránky. Nakonec jsem je úplně z gruntu předělal. Docela dobře nám fungoval a funguje i Facebook, ale stále se najdou i tací, kteří sociálním sítím neholdují. Web zároveň nabízí lepší přehlednost a hlavně grafickou stránku, která si myslím, že se velmi povedla. Samozřejmě to zabere i nějaký čas, ale vyloženě se tím bavím. A největší odměnou a zadostiučiněním je zpětná vazba, která je velice pozitivní a to i od lidí z jiných týmů. Takové recenze jsou k nezaplacení a hybnou sílou k další práci.

Po výhře se asi reportáž a rozhovor píšou dobře, jak se ale člověku po utkání chce, když prohraje?
Souhlasím, že je to příjemnější, když se vyhraje. Stejně jako v životě, tak i k fotbalu prohry patří. Hlavní je zůstat objektivní a později si z toho třeba něco vzít do dalších bojů. Jsem rád, že v probíhajícím ročníku to byla většinou ta příjemnější varianta.

JOSEF POPELKA
obránce