Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 6. listopadu 2023

Vstřelit branku je skvělý pocit a jsem opravdu rád, že se mi to povedlo před domácím publikem

Poslední podzimní utkání, jednoznačná výhra, domácí publikum, co víc si přát?
Vyšlo to parádně. Celý zápas jsme dominovali a věřím, že si na své přišli i fanoušci, kteří dorazili v hojném počtu.

Na tabuli svítí 57.min, přichází penaltový moment a ty jsi vyvolán k jeho exekuci. Nezaváhal jsi ani chviličku?
V prvním okamžiku mě ani nenapadlo, že bych na penaltu mohl jít. Fanoušci ale ihned začali skandovat mé jméno a jejich přání nešlo ignorovat. Za vstřelenou branku tak vděčím i jim.

Nakonec jsi zachoval klid a chladnokrevně poslal míč za háčky. Věděl jsi dopředu, kam nasměřuješ svůj pokus?
Nevěděl. Kam penaltu kopnu jsem se rozhodl až těsně před kopem a trefil jsem to přesně podle představ. I když brankář soupeře vystihl směr, tak neměl šanci. Doufám, že to hlavně viděl trenér a zařadil jsem se tím mezi možné exekutory i pro další zápasy. (smích)

Stal ses prvním brankářem v klenovickém dresu, který si připisuje branku v soutěžním utkání. Je to tvá první branka vůbec, a jaký je to pocit?
Vstřelit branku je skvělý pocit a jsem opravdu rád, že se mi to povedlo před domácím publikem. V soutěžním utkání je to moje první branka. Nějaké šance na vstřelení branky jsem již měl, když jsem nastoupil v poli, ale až dosud se mi nikdy skórovat nepodařilo.

Až na pár okamžiků máme za sebou povedený podzim. Kde jsme byli silní a kde naopak musíme potrénovat, abychom byli i na jaře úspěšní?
Podzim se nám povedl na jedničku. Ve většině zápasů jsme byli lepší na míči a přehrávali soupeře kombinační hrou. Problém jsme měli hlavně se soupeři, kteří hráli důrazně do těla a hrozili ze standardních situací. V takových utkáních se musíme soupeřům vyrovnat v agresivitě a nenechat se rozhodit.

“Fanoušci byli celou sezonu fantastičtí. V hojném počtu s námi jezdí i na venkovní utkání, ale především v domácím prostředí nám jejich podpora velmi pomáhá.

Jak moc tě mrzí obdržená branka, kdy to dlouho vypadalo, že to bude s dalším čistým kontem?
Obdržená branka mě mrzí, ale převládá radost ze vstřeleného gólu. Nějaká čistá konta snad ještě v sezoně nasbírám. Greplík se asi rozhodl, že už by té slávy bylo moc, kdybych ke vstřelené brance přidal i čisté konto. (smích)

Měl soupeř nějakou jinou příležitost kromě té nabídnuté?
Vybavuji si jen jednu střelu na branku ze začátku zápasu, kterou jsme soupeři nabídli naší špatnou rozehrávkou. Jinak jsme soupeře opravdu k ničemu nepustili.

Ve středu se dozvíme, zda sehrajeme ještě jarní předehrávku a to se stejným soupeřem. Co na tento los říkáš a budeš radši, když se hrát bude či naopak?
Je to poměrně nezvyklé hrát znovu proti stejnému soupeři. Vzhledem k výsledku i momentálnímu rozpoložení bych byl raději kdyby se hrálo hned příští týden. Bylo by to něco jako pohárové utkání, jen s tím rozdílem, že se nepočítá výsledek z prvního utkání.

Co udělat pro to, aby případně i toto utkání dopadlo v náš prospěch?
Hlavně nic nepodcenit a nenastoupit do zápasu s tím, že výhru máme v kapse. Každý zápas je jiný a pokud bychom dali soupeři šanci, tak se nám to může vymstít. (utkání se bude hrát ve stanoveném termínu až na jaře – pozn. autora)

Co bys vzkázal na závěr našim skvělým fanouškům, kteří nás po celý podzim hlasitě podporovali a mají tak trochu i prsty v tvém dnešním úspěchu?
Fanoušci byli celou sezonu fantastičtí. V hojném počtu s námi jezdí i na venkovní utkání, ale především v domácím prostředí nám jejich podpora velmi pomáhá. I díky tomu jsme doma ztratili jen 2 body za remízu s Tovačovem.

JAKUB POLÁK
brankář