Přeskočit na obsah

Interview

Úterý 29. srpna 2023

Z mého pohledu jsme byli zejména v první půli o kousek lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli

Máme za sebou tři vítězná utkání, ve kterých jsi si připsal hned dvě čistá konta. Které utkání bylo dle tebe nejtěžší?
Jednoznačně to poslední s Radslavicemi. Utkání bylo hodně nervózní a vyrovnané až do samého konce. S Radslavicemi jsou to vždy hodně bojovná utkání, která rozhodují detaily. Vyložených šancí si tentokrát soupeř sice příliš mnoho nevypracoval, ale o to nebezpečnější byli ze standartních situací. Chtěl bych pochválit celý tým, který mi při standardkách hodně pomohl a soupeři toho i přes výškovou převahu příliš mnoho nepovolil.

Byla v sobotním zapáse nějaká situace, kdy tě mohl soupeř o tuto bilanci připravit?
Asi nejvíc jsem se zapotil na začátku druhé půle, kdy se soupeř dostal k zakončení z hranice vápna. Křižnou střelu jsem s vypětím všech sil vyrazil k nohám dobíhající útočníka a následně si poradil i s dorážkou z bezprostřední blízkosti. Dorážka byla sice z ofsajdu, ale zákrok si i tak počítám. (úsměv)

Jak jsi poslední zápas viděl ty, tzv. ze zadní kamery?
Utkání bylo hodně vyrovnané a soubojové. Z mého pohledu jsme byli zejména v první půli o kousek lepším mužstvem a zaslouženě se ujali vedení. Ve druhé půli soupeř ještě více zjednodušil hru a jednalo se už spíše o boj než o fotbal. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Povedl se nám vstup do sezony, což bývá velmi důležitý aspekt. Kde vidíš největší příčiny tohoto úspěchu?
Hlavním důvodem je fakt, že se nám na začátku sezony vyhýbají zranění a hrajeme ve stabilní sestavě. Dalším důležitým aspektem je zlepšená defenziva celého týmu. Nedostáváme tolik branek jako v předešlých sezonách, což je pro úspěch vždy velmi důležité.

“Brankář může ovlivnit průběh zápasu zcela zásadním způsobem a to jak pozitivně,
tak negativně. Já se snažím týmu vždy pomoci a dodat klukům před sebou klid.”

Naposledy šlo o hodové utkání. Jak probíhala následná oslava vítězství?
Oslava po zápase se rozhodně vydařila. Poseděli jsme až do pozdních večerních hodin a zábavu přerušila až průtrž mračen kolem půlnoci. Z mého pohledu přišla v pravou chvíli a já tak naštěstí neskončil na tradiční hodové zábavě. (smích)

V sobotu zajíždíme do Otaslavic, kde to nebudeme mít snadné. Měl bys nějaký recept, jak se udržet na vítězné vlně?
V Otaslavicích nás nečeká vůbec nic jednoduchého a budeme muset navázat na naše předchozí výkony. Klíčové bude hrát disciplinovaně a dobře do defenzivy. Nějakou branku věřím vsítit dokážeme.

Jak moc může brankář ovlivnit vývoj zápasu?
Brankář může ovlivnit průběh zápasu zcela zásadním způsobem a to jak pozitivně, tak negativně. Já se snažím týmu vždy pomoci a dodat klukům před sebou klid.

Byl jsi experty vyhodnocen, jako hráč utkání. Už minule jsi byl v užší nominaci. Co na to ocenění říkáš?
Ocenění si velmi vážím a budu se snažit, aby nebylo poslední.

JAKUB POLÁK
brankář