Přeskočit na obsah

Interview

Úterý 4. června 2024

Mostkovice ukázaly větší touhu po vítězství, přehrávaly nás v nasazení, pohybu i soubojích

Tohle utkání jsme příliš nezvládli. Kde vidíš hlavní příčiny našeho výkonu?
Těžko říct, utkání se nám celkově nevydařilo. Soupeř ukázal větší touhu po vítězství a přehrával nás v nasazení, pohybu i osobních soubojích. Nevydařil se nám vstup do zápasu a za celých 90 minut jsme se nedokázali dostat k naší obvyklé hře.

Za jiných okolností bychom s bodem mohli být asi spokojeni, ač dle průběhu musíme být i tentokrát, ale jaká je to komplikace v boji o celkové prvenství?
S bodem musíme být spokojeni, protože vyhrát jsme si dnes nezasloužili. Tímto výsledkem jsme přišli o první místo v tabulce a už nemáme situaci ve vlastní rukou. Je to určitě škoda, ale nezbývá nám než hodit tento zápas za hlavu a soustředit se na poslední dvě utkání sezony.

I když jsme mohli už dávno prohrávat, šli jsme přesto po hodině hry do vedení. Ke srovnání však došlo záhy. Co chybělo k dotažení zápasu k vítězství?
Je škoda, že jsme vedení neudrželi déle. Po vstřelené brance jsem věřil, že zápas dokážeme dohrát do vítězného konce. V této sezoně jsme několikrát zvládli vyhrát nejtěsnějším rozdílem, ale dnes jsme si to nezasloužili. Mostkovice po obdržené brance nesložily zbraně a šly si za vyrovnáním. My jsme jim to bohužel svým výkonem hodně ulehčili.

Šancí měl soupeř spoustu, některé s nepřesným zakončením, jiné jsi pochytal. Co chybělo u vyrovnávací branky, která se exekutorovi přímého kopu opravdu povedla?
Obdrženou branku si trochu vyčítám, na balon jsem si sáhl, ale nedokázal jsem ho vytěsnit mimo bránu. Míč ve vzduchu zaplaval a skončil mimo můj dosah. Zastávám názor, že pokud si gólman sáhne na balon, dá se taková střela chytit. Na druhou stranu musím uznat, že to Jirka Jančík trefil velmi pěkně.

Našel bys na sobotním utkání nějaká pozitiva, kromě toho, že jsme udrželi domácí neporazitelnost?
Asi jen fakt, že jsme udrželi domácí neporazitelnost a získali z utkání alespoň bod. Fanoušci nás celou sezonu podporují a fakt, že jsme na domácím hřiště ještě neprohráli je i jejich zásluha.

„Nám nezbývá nic jiného než se koncentrovat na vlastní výkony a z posledních dvou zápasů získat 6 bodů. Na konci sezony uvidíme na jaké umístění to bude stačit.“

Jak moc nám chyběl Tomáš Lakomý, který se bohužel v pátek na tréninku zranil?
Tomáš chyběl hodně. Svým zápalem a bojovností dokáže ve středu hřiště vybojovat spoustu míčů a svým nasazením strhnout i ostatní. To nám dnes bohužel chybělo. Mostkovice nás zejména v prvním poločase přehrávaly ve středu hřiště a získávaly spoustu odražených míčů. Do středu hřiště se tak musel stáhnout Martin Hirsch, který nám potom chyběl na hrotu útoku.

Dochází nám šťáva nebo jak si vysvětlit naši formu v závěru sezóny, kdy hrajeme o titul, a tedy stále musíme být co nejvíce koncentrovaní?
Závěr sezony nám moc nevychází. Nejsme tak dominantní v kombinaci jako v první polovině sezony a je to z naší strany spíš boj, než kombinační fotbal. Přispěla k tomu právě i zranění a absence klíčových hráčů, která se nám na začátku sezony vyhýbala.

Čelo tabulky se ještě více zamotalo, kdy Ústí ztratilo nadějné poločasové vedení a padlo s Moštěnicí, což nám samozřejmě nahrává. Může nás to nakopnout i když to dle výsledku Radslavic nemáme mít ve vlastních rukou?
Nám nezbývá nic jiného než se koncentrovat na vlastní výkony a z posledních dvou zápasů získat 6 bodů. Na konci sezony uvidíme na jaké umístění to bude stačit. Celou sezonu jsme se drželi na špici tabulky a byla by škoda si to v posledních zápasech pokazit.

Čeká nás další a poslední derby letošního ročníku. V něm budeme bez našeho kapitána, Lakomého start je také nejistý. Co udělat pro jeho zvládnutí?
Musíme se hlavně vrátit k poctivé práci a předčit soupeře v bojovnosti a nasazení. Věřím, že se s absencemi dokážeme vyrovnat podobně jako na podzim v Otaslavicích, kde jsme také nastoupili v improvizované sestavě a dokázali zvítězit.

Abychom zakončili rozhovor pozitivněji, pozvi naše fanoušky na poslední dvě utkání. Do Brodku to mají blízko a nakonec se rozloučíme se sezónou na domácím hřišti.
Pořád jsme ve hře o titul a uděláme vše proto, abychom poslední dvě utkání v sezoně zvládli. Po posledním zápase doufám posedíme se všemi fanoušky na našem hřišti a budeme moci zhodnotit tuto sezonu jako úspěšnou.

JAKUB POLÁK
brankář