Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 23. října 2023

I díky velké vůli po vítězství se nám podařilo zápas otočit a předvést krásné akce

Jak jsi spokojen s posledním utkáním?
Každý zápas beru vážně, zvláště pak před domácím publikem, před kterým nechci prohrávat. Nakonec i to poslední jsme zvládli s vítěznou tečkou.

Velmi brzy se soupeři podařilo skórovat, nám se naopak celý poločas nepodařilo šance využít. V čem jsi viděl ten problém?
Udělali jsme tam malou chybku a pak si nepohlídali centr soupeře, který hned z první akce dokázal skórovat. My hrajeme mnoho zápasů v útočné fázi často s jinými hráči a snajpr jako Honza Všianský nám tam zkrátka chybí. Takže si myslím, že jakmile se nám budou vyhýbat zranění, vytvoříme si ještě více šancí a budeme silnější.

Ve druhém poločase jsme hosty ještě více zmáčkli, podařilo se nám velmi brzy srovnat a poté i vývoj utkání otočit. Ty jsi zaznamenal vítěznou branku. Můžeš nám trochu tu situaci přiblížit?
O poločase jsme si v šatně vyříkali několik věcí, co můžeme zlepšit, jak se individuálně zasadit o to, abychom v zápase uspěli a ono to nakonec perfektně klaplo. Stejně tak to bylo i při mé brance. Vyšla komunikace s kapitánem, tyto situaci trénujeme a snažíme se je i zakomponovat do zápasu, což se i tentokrát podařilo a byl z toho krásný a vítězný gól.

Kde byla soupeřova síla?
Spíše, než silná stránka soupeře bych spíše apeloval na to, abychom i my byli v osobních soubojích více důrazní, více silní.

Co bylo nakonec klíčem k úspěchu?
Hrajeme dobrý fotbal, když nejsme pod příliš velkým tlakem. To bylo znát v první půlce, kdy jsme brzy inkasovali a i přes velké šance jsme nebyli tak kompaktní, jako v poločase druhém. Rychlé srovnání v jeho úvodu nás vrátilo do hry, pak jsme už hráli ve své formě, vytvořili si povedené akce a zaslouženě zvítězili.

“Mám rád, když můžu vykouzlit úsměv na jejich tvářích. Ať už po vstřeleném gólu a jejich následné radosti, kdy slyším své jméno z jejich úst nebo jen v běžných situacích.”

Spousta střel, spousta šancí, ale jen dvě využité. Proč těch branek nebylo více?
Jak jsem už zmiňoval, je důležité, abychom delší dobu hráli v plné sestavě. Pak jsme opravdu silní. Takto se kolikrát na gól nadřeme, i když si vypracujeme dost šancí. Naštěstí neskládáme hned zbraně, když se nedaří a i díky velké vůli po vítězství se nám podařilo několik zápasů takto zvládnout.

Jak důležitá byla tato výhra?
Toto vítězství je pro nás velmi důležité, protože jsme zápas dokázali z nepříznivého stavu dovést do vítězného konce. Potvrdili jsme tak naši morální sílu, kterou jsme prokázali i svou fotbalovostí. Zápas to byl ale velmi těžký, soupeř hrál organizovaně a bylo těžké se prosadit.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?
Tato sezóna nám ukazuje zrcadlo, jaké jsme si nastavili. V minulých letech nás sužovala zranění, já bych o tom mohl vyprávět, a proto doufám, že když se toto dít nebude, pak to dovedeme do šťastného konce.

V pětasedmdesáté šel fotbal stranou a my si uvědomili, jak je pro nás důležité hlavně zdraví. Jak jsi prožíval tuto nepříjemnou situaci?
Tohle je něco, co žádný fotbalista ani fanoušek nechce vidět. Občas bereme věci jako samozřejmost a ani zde nic nenaznačovalo, že by mělo jít o takovou vážnou věc. Rozhodčí ale měl hru ihned stopnout a situaci řešit. Věřím, že Tomáš bude brzy zase fit a v pořádku. Pro krásu fotbalu doufám, že už nic podobného nebudeme muset znovu sledovat.

Před koncem jsi byl střídán skrz zranění. Jak moc je to vážné?
Já jsem v pořádku, šlo jen o drobné zranění, které nebude mít žádné následky. Brzy budu zase fit, abych týmu pomohl i nadále.

Co by si na závěr vzkázal našim fanouškům?
Co vzkázat našim fandům? Že je miluji, protože se tu cítím jako doma. Mám rád, když můžu vykouzlit úsměv na jejich tvářích. Ať už po vstřeleném gólu a jejich následné radosti, kdy slyším své jméno z jejich úst nebo jen v běžných situacích. Dodává mi to spoustu energie, když ve mně věří.

RAYMOND OWUSU
OBRÁNCE