Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 1. října 2023

Musím kluky opravdu pochválit, jak se na utkání nachystali a jak to dnes odmakali až do konce

Velmi těžké utkání na půdě lídra tabulky, souhlasíš?
Věděli jsme, že nás čeká nejkvalitnější mužstvo v soutěži, takže to dnes všechny stálo hodně sil jak fyzických, tak i psychických.

Bylo vidět, že oba týmy si byly vědomi důležitosti tohoto zápasu. Fotbalové krásy příliš nepředvedlo, že?
Na obou stranách bylo od začátku zápasu hodně nepřesností. Je možné i lehkou nervozitou, ale i terén byl hodně mokrý a balón nás ze začátku moc neposlouchal. Domácí byli prvních 15 minut lepší, vytvořili si i nějaké šance, které jsme přečkali a postupem času jsme začali být aktivnější dopředu i my. Myslím, že zápas bohužel ovlivnil opět rozhodčí, který domácím uznal nepochopitelně gól po jasném faulu na našeho gólmana, bylo tam hodně emocí na obou stranách a jsem moc rád, že jsme to dohráli v plném počtu.

Jak se ti hrálo v dopoledním čase, který má Ústí jako úřední?
Je to pro všechny hrozný nezvyk, ráno člověk brzo vstává, je hodinu v autobuse a připravit se potom na zápas je složitější, ale i přesto všechno musím kluky pochválit, jak se na to nachystali a jak to dnes odmakali.

Podstoupil jsi mnoho soubojů, spousta z nich končila faulem na tvou osobu. Jak moc tohle utkání bolelo?
Ani si nevzpomínám, kdy jsem šel ze hřiště a něco mě nebolelo. (smích) Soubojů tam bylo opravdu dost. Myslím, že každý máme nějaké šrámy, ale to k fotbalu patří, hlavní je že se nikdo nezranil.

“Soupeř byl na tom soubojově velmi dobře, sbíral odražené míče lépe jak my. Bylo vidět, že někteří z nich hráli vyšší soutěže. Měli nebezpečné standardní situace.

Mnoho šancí dnes nebylo k vidění ani na jedné straně, u té naší ale největší zásluha patří tobě. Jak bys popsal situaci, které předcházela vyrovnávací branka?
Je pravda, že šancí moc nebylo, těžko jsme se dostávali do jejich vápna. Škoda standardních situací, kterých jsme měli hodně a bohužel nic z toho nevytěžili. Gólová akce začala před vápnem, kde jsem se snažil projít přes obranu, což se mi nepovedlo, naštěstí se balón odrazil jen kousek ode mě a já jsem měl možnost obejít bránícího hráče, podíval jsem se, že máme ve vápně nejlepšího hlavičkáře Raye a zkusil ho centrem trefit. To se povedlo a mohli jsme slavit.

Nakonec zasloužená remíza a velmi cenný bod, souhlasíš?
Domácí budou určitě zklamaní, ale pro nás tento bod má velkou cenu, pořád se držíme v první trojce a teď si už nemůžeme dovolit žádné zaváhání, jestli se budeme chtít na špici držet i nadále.

V čem byl soupeř silný a kde měl naopak slabiny?
Soupeř byl na tom soubojově velmi dobře, sbíral odražené míče lépe jak my. Bylo vidět, že i někteří hráči hráli vyšší soutěže, dále měli nebezpečné standardní situace. Pro mě osobně bylo překvapení, že hodně nakopávali míče a nehráli až tak kombinačně jak jsme čekali.

Další soupeř Troubky. Na co si dát pozor?
Nejdůležitější bude Troubky nepodcenit, musíme jít do zápasu na 100 procent jako dnes v Ústí a věřím, že máme kvalitu na to slavit v sobotu vítězství.

MARTIN HIRSCH
útočník