Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 10. září 2023

Jsem moc rád, že se štěstí otočilo k nám a dokázali jsme to dotáhnout alespoň k remíze

Máme za sebou pět kol, z nichž jsme hned kvarteto vyhráli. Jak bys hodnotil tuto část sezóny?
Vstup do sezóny nám vyšel na jedničku, po čtyřech kolech plný počet bodů, co víc si přát. Škoda, že nám to utkání v sobotu herně ani výsledkově nevyšlo, ale to je hold fotbal.

Poprvé jsme však ztratili body. Kde byla největší síla soupeře?
Největší sílu jsem viděl v jejích organizaci hry a standardních situacích, kterých jsme jim dopřáli víc než dost. Oni z toho dokázali dát dvě branky.

První půli jsme prohráli 2:0, druhý naopak vyhráli 3:1. Co se změnilo?
V poločase jsme si řekli, že není nic ztraceného, a že zkusíme s výsledkem něco udělat Začali jsme s vysokým presinkem, což neslo svoje ovoce a po chvíli bylo vyrovnáno. Jen škoda, že jsme se pak zbytečně zatáhli a nechali hrát hosty.

Sobotní remízu jsi v podstatě režíroval, když jsi vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Jak bys hodnotil svůj výkon?
Neřekl bych, že bych něco režíroval. Ve dvou situacích jsem měl velké štěstí, první gól si hosté srazili do branky sami, ve druhé situaci jsem doklepl balón do prázdné branky, takže jsem moc rád, že se štěstí otočilo k nám a dokázali jsme tento těžký zápas dotáhnout alespoň do remízového stavu. Svůj výkon je těžké hodnotit. Sice jsem dva góly dal, ale pořád to nebylo fyzicky ani technicky dobré, ale věřím, že se to zápas od zápasu bude zlepšovat.

„Doktor mi po operaci nedal moc dobré prognózy do budoucna, takže jsem teď moc rád za každý zápas, co můžu odehrát. Musím ale říct, že se cítím zápas od zápasu lépe.

Velký podíl na bodu má také náš Kuba Polák, který chytl obrovskou formu. Vidíš to také tak?
Poliš nás teď drží v každém zápase, chytil výbornou formu a já jen věřím, že mu to vydrží, a že mu i my pomůžeme k tomu, aby mu vychytané nuly na jeho kontě jen přibývaly.

Příští utkání hrajeme na půdě Dubu nad Moravou, který je v soutěži nováčkem. Co udělat pro to, abychom mohli znovu slavit vítězství?
Musíme v týdnu kvalitně potrénovat, říct si co bylo špatně v zápase s Tovačovem a jít zase s čistou hlavou do dalšího zápasu. Myslím, že máme kvalitu na to, abychom v Dubu nad Moravou slavili vítězství.

Vrátil ses po dlouhodobém zranění, jak se v současné době cítíš?
Doktor mi po operaci nedal moc dobré prognózy do budoucna, takže jsem teď moc rád za každý zápas, co můžu odehrát. Uvidíme, jak mi bude sloužit zdraví a hlavně koleno dál, ale musím říct, že se cítím zápas od zápasu lépe a jen doufám, že se to bude i dále zlepšovat.

MARTIN HIRSCH
útočník