Přeskočit na obsah

Interview

Středa 25. října 2023

Body jsou v takových případech bezpředmětné, hlavně ať je Tomáš v pohodě a brzy se zotaví

Není to už takový evergreen Klenovic, že doháníme manko?
V poslední době to tak máme téměř pořád a pak to musíme náročně dohánět. Brodek dokázal využít svou první šanci a mohli se tak zatáhnout. Pro nás bylo hodně těžké se tam dostat, a i když tam ty míče létaly, tak jsme ten gól, respektive já, ani z malého vápna nedali. Proto poločas skončil pro Brodek.

Do druhé půle jsme to zvedli a šancí přibylo. Co se podařilo změnit během poločasu?
Vystřídali jsme jednoho hráče a změnili jsme rozestavení, kde jsme si řekli, že trošku posílíme střed hřiště. Spadla nám ta branka z první standardky, která nám hodně pomohla. Potom to bylo o tom, kdo dá druhou branku. To se naštěstí podařilo nám a jsme za to moc rádi, protože to byl náročný duel.

Prsty jsi měl v obou gólech. Ten první jsi dal hlavou, netrefil tě ten míč při rohu spíše?
Letěl mi přímo na hlavu a já jen stál a čekal. V první půli jsem z malého vápna mířil a trefil jsem brankáře, takže jsem si říkal, že teď mířit nebudu a uvidím, kam ten míč spadne. Zaplul přesně na zadní tyč z mého pohledu a jsem za to rád, ale byla to spíše náhoda.

Před druhou byl na tebe faul, který z tribuny hodně pobavil…
„Jojo, myslím si, že mám trochu roztrhlé trenky a budu je muset nechat zašít (smích). Kdyby Jarda Matoušek neměl kila, co má, tak ho možná za sebou táhnu až do branky. Ale byl to taktický faul a jsem rád, že mě místo toho nekopl. Brali jsme to oba sportovně a zasmáli se tomu (smích).

“Posílili jsme střed hřiště a rychle srovnali. Bylo to o tom, kdo dá druhou branku. To se naštěstí podařilo nám a za to jsme moc rádi, protože to byl náročný duel.

Nejde se tě nezeptat na situaci ze 75. minuty, co se tam vlastně dělo? Viděl jsem, že jste tam hodně pomáhali s Martinem Neoralem.
Na to už nechci ani myslet… Zaplaťpánbůh, že už pak vypadal dobře. Pevně věřím, že bude Tomáš v pořádku. Něco jsme spolu odehráli v Prostějově, jsme kamarádi a hecovali jsme se jak před zápasem, tak během něj.

Pocity asi nebyly nejpříjemnější…
Dostalo nás to všechny a v tu chvíli vůbec nešlo o fotbal, někteří hráči soupeře už ani hrát nechtěli. Osobně se jim vůbec nedivím. Mně taky nebylo zrovna nejlépe, a kdyby řekli, že zápas nechtějí dohrát, tak bych souhlasil. Tohle vzalo i nás a vůbec si nedovedu představit, jak to cítili hráči Brodku.

V poslední čtvrthodině už tak šel fotbal trochu stranou?
Jednoznačně. Bylo to znát, že oba celky už spíše nakopávaly míče. Nakonec můžeme být rádi, že se nám to povedlo dotáhnout do vítězného konce. Za to jsme sice rádi, ale na prvním místě je nyní to, aby byl Tomáš zdravotně v pořádku. A že se tady rozdělily body, je nyní zcela bezpředmětné.

MARTIN HIRSCH
útočník