Přeskočit na obsah

Interview

Středa 17. dubna 2024

Klíčový zápas jara je tu, proto dojděte podpořit svůj tým a udělejte skvělou diváckou kulisu

Pouze v úvodu sezóny jste měli menší výpadek, kdy jste tři utkání v řadě prohráli, ale pak už jste začali sbírat body a držíte se na dostřel nejvyšších pater tabulky. Co se změnilo?
Byla to souhra více věcí. Absence klíčových hráčů a taky hodně laciných gólů po individuálních chybách. V Domaželicích jsme jim darovali tři góly minimálně, Brodku dva.

Tabulka je neskutečně vyrovnaná, každý bod tak bude pro týmy z horní poloviny nesmírně důležitý. Co myslíš, že nakonec rozhodne?
Upřímně si myslím, že do posledního kola nebude rozhodnuto. Momentálně pět týmů v rozmezí tří bodů je něco, co nepamatuji. A já si myslím, že spíše než vzájemné zápasy na špici budou rozhodovat ztráty s týmy z dolní části tabulky.

Čemu přisuzuješ, že je to letos takto na těsno?
Nedokážu posoudit. Ale jestli to můžu brát podle nás, tak asi nekonzistentnost výkonů. Minulý víkend přejedeme Brodek skvělým výkonem a teď hrajeme takovou holomajznu s Domaželicemi.

V sobotu se můžeme těšit na regionální derby, kdy se svým týmem zavítáš na místa, kde to velmi dobře znáš. Jak se na toto utkání těšíš?
Já se osobně těším strašně moc. Klenovice mám stále v srdci a areál je tam krásný. Z čeho jediného mám trochu obavy je opět publikum. Minule to nebylo hezké od nich, ale doufám, že co bylo, to bylo. Každopádně věřím v skvělý zápas. Oba týmy hrají špici tabulky a pěkný fotbal. Za mě ideální výhra 3:2 pro nás a krásné branky. (úsměv)

Za Klenovice jsi odehrál přes 100 utkání, ve kterých jsi soupeřům nasázel čtyřiadvacet branek. Jak na toto období vzpomínáš?
Byla to skvělá jízda! Když vidím ty čísla, tak jsem se trefil co čtvrtý až pátý zápas. Taková produktivita mi teď ale celkem chybí. (úsměv) Vzpomínám na to vše hrozně rád. Ty vypjaté zápasy, podpora fanoušků, po domácím zápase jsme si dali pěkně do trumpety. (smích) A samozřejmě nejhezčí bylo vyhrát titul v Pivíně! Ta celá sezóna byla skvělá, protože nebyla o individualitách, ale o kolektivu, který táhl za jeden provaz jak na hřišti, tak i v hospodě. (smích)

“Samozřejmě se oba týmy dobře známe. Víme, kde kdo je silný či naopak. Já osobně asi taky dám nějaké typy, protože kluky znám lépe než ostatní.”

Dělí nás pouhý bod, a tak víme, co je v sázce. Jaké očekáváš utkání?
Oba jsme si to těmi ztrátami v posledním kole trošku zkomplikovali a pustili do čela Ústí. Každopádně já očekávám souboj, kde si nikdo nic nedaruje. Oba celky mají ve svém kádru skvěle technicky vybavené hráče, takže očekávám reklamu na fotbal. Za mě to bude vyrovnané utkání, kde může rozhodnout jedna chyba či dobře zahraná standardka.

Připravují se Otaslavice nějak speciálně na Klenovice nebo na takové věci není prostor a tréninky probíhají v podstatě jako na každý jiný zápas?
Trenérovi do hlavy nevidím a jsem zvědav, jestli s něčím přijde. Ale nemyslím si, že za dva tréninky týdně by byl nějaký velký prostor se věnovat každému soupeři zvlášť. Samozřejmě se oba týmy dobře známe. Víme, kde kdo je silný či naopak. Já osobně asi taky dám nějaké typy, protože kluky znám lépe než ostatní. Ale bude to hlavně o našem přístupu a pohybu na hřišti. To je základ všeho.

Všech sedm týmů z popředí tabulky mají stále šanci na zisk titulu. Koho tipuješ na vítěze a jaké šance dáváš svojí družině, potažmo té naší, kterou moc dobře znáš?
Já si přeji, abychom to vyhráli my Otaslavice a věřím, že na to máme. Je to jen o nás. Ale jak si napsal, sedm týmů je hrozně moc. Vy Klenovice hrajete taky skvěle a momentálně jste v lepší pozici než my. Věřím, že oba týmy skončí do TOP4. Každopádně za mě osobně trochu černý kůň je Dub, který dohání ztráty z podzimu a už je na dostřel.

V případě vašeho úspěchu, pomýšlí Otaslavice o postupu do vyšší soutěže?
Tohle se nijak extra neřeší a i když já s Maňou bychom chtěli, když jsme se spolu bavili, tak nevím, jak by se k tomu postavili ostatní. Vidíme na Pivínu, že zejména ta Olomoucká I.A není téměř rozdíl. Takže proč nejít a nepoznat nové týmy. Každopádně teď je hrozně brzo se o tomhle bavit. Dost možná i před posledním kole bude ještě brzo se bavit. (úsměv)

Jak bys nalákal fanoušky na sobotní derby, ve kterém jde opravdu o hodně?
Zdravím, zdravím, jestli chcete vidět reklamu na fotbal, tak klíčový zápas jara je tu. Dojděte podpořit svůj tým a udělat skvělou atmosféru. Vaší hráči vás budou potřebovat! P.S. Hospůdka je tam skvělá. (úsměv)

ERIK DREKSLER
záložník