Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 13. května 2024

Máme to dobře rozehrané a osobně bych si přál, abychom to zvládli, už kvůli skvělým fanouškům

Před zápasem jsme si nepřipustili nic než vítězství, které se nakonec ale nerodilo vůbec snadno. Čím to?
První poločas byl z naší strany relativně dobrý, dokázali jsme vstřelit dva góly, i když soupeř také párkrát zahrozil. Ve druhé půli jsme se spíše přizpůsobili hře domácích a nechali je, aby přebrali otěže zápasu a my spíše bránili výsledek.

Co nakonec o našem vítězství rozhodlo?
O vítězství rozhodl vynikající výkon Honzi Všianského, který byl v prvním poločase rozdílový hráč a samozřejmě další aspekt byl i dobrý výkon týmu.

Vzhledem k útočným megastar, které v klubu máme, do tolika zápasů nenastupuješ. Jak tuhle skutečnost vnímáš a co tě motivuje k tomu stále pracovat a být připraven?
Je pravda, že v útoku máme přeplněno, ale jsem rád, že tam máme tak šikovné kluky, jako je Všia a Marťa Hirsch. Rozhodně to, že nehraji pravidelně mě neodrazuje, právě naopak se snažím být i tak připravený na to, když přijde možnost naskočit do zápasu a co nejlépe zastoupit absenci našich megastar. (smích)

Tentokrát jsi se objevil v základní sestavě. Jak sis zápas užil, co spolupráce s Honzou Všianským na hrotu a měl jsi i nějakou šanci?
Zápas jsem si určitě užil, jelikož byl vítězný. Spolupráce s Honzou je dobrá, je to zkušený hráč, který dokáže poradit a pomoct během utkání. Šance byly dvě. Hlavička, která bohužel neměla takovou razanci a koncem poločasu jsem byl nastřelen domácím brankářem, jen při mé smůle se to neodrazilo do brány a ani k nikomu z našich hráčů.

“Že nehraji pravidelně mě neodrazuje, právě naopak se snažím být i tak připravený na to, když přijde možnost naskočit do zápasu a co nejlépe zastoupit absenci našich megastar”

Čeká nás asi zlomové utkání, které může hodně napovědět o zbývajícím průběhu letošního ročníku. Co udělat pro úspěch?
Řekl bych, že tohle utkání může být to nejdůležitější z celé sezóny, jelikož Ústí je velmi kvalitní tým, který je opravdu nebezpečný a pokud budeme hrát zodpovědně se zajištěnou obranou a podaří se nám vstřelit nějaký ten gól, tak budeme pár kroků od toho, abychom se na konci sezóny mohli radovat.

Do konce už zbývá pouhých pět utkání, stále si držíme pozici lídra. Jak věříš našemu týmu, že tuto pouť letos dotáhneme do vítězného konce?
Našemu týmu věřím hodně, máme kvalitní hráče. Také to máme dobře rozehrané a osobně bych si přál, abychom to zvládli i kvůli fanouškům, kteří jsou skvělí a snad po posledním utkání odstartujeme mistrovské oslavy. (úsměv)

V čem vidíš naši největší sílu?
Jak už jsem zmínil, máme kvalitní tým, velmi kvalitní individuální hráče a super fanouškovskou základnu, díky které jsme zatím doma neporaženi.

Jak bys nalákal fanoušky na sobotní utkání?
Určitě je budeme potřebovat, tak jako v každém zápase. Můžou se těšit na souboj gigantů a hlavně na to, jak bude vypadat zbytek sezóny, takže určitě budeme rádi, když přijdou ve velkém počtu podpořit Klenovského Válec. (úsměv)

LUKÁŠ CHLUD
útočník