Přeskočit na obsah

Interview

Středa 1. května 2024

Za naším dosavadním postavení v tabulce vězí naše kombinační hra, bojovnost a dobrá parta

Další velmi těžké utkání i když mohlo být už v prvním poločase rozhodnuto. Co se změnilo ve druhé půli, že jsme se nakonec o výsledek strachovali až do konce?
V Tovačově je to tak vždy, proto jsme opět očekávali těžké utkání. Po první půli jsme podle mého mohli vést 4:0 a nikdo by nemohl nic namítat. Druhý poločas jsme, na můj vkus, až moc chybovali v obraně a soupeře tím pustili do hry. Naštěstí toho soupeř nedokázal využít a nakonec jsme si dovezli cenné 3 body.

Podstoupil jsi mnoho soubojů, soupeř většinu útoků vedl vzduchem, kde máš ale svou přednost. Jak moc velkou roli hrála tvá výška v tomto utkání?
Dobře jsme napadali soupeře a mu nezbylo nic jiného, než nakopávat míč na útočníky. Neřekl bych, že to byla jenom moje zásluha. Musím vypíchnout i Ondru Procházku a SVIŠTĚ (Tomáš Lakomý, pozn. red.), se kterými jsme těch míčů hodně odvrátili a vybojovali.

Mohl jsi se zapsat do statistik minimálně dvěma asistencemi, ale byl jsi blízko i gólu po rohovém kopu. Co tomu ve všech případech chybělo?
To se musíte zeptat Kapitána a Mácu proč nemám dvě asistence (smích). Moji šanci po rohovém kopu jsem měl proměnit, ale přece jenom už mi táhne na 30 a těch vlasů na hlavě už moc nemám, a tak mi míč sjel po hlavě tak, jak jsem nechtěl a branku jsem netrefil (smích).

Nakonec jsme si připsali plný počet bodů. V těžkých zápasech dokážeme bodovat. Kde vidíš naši nejsilnější zbraň?
Jsme dobří v kombinační hře, a proto většinu týmů přehráváme. Bohužel jsou i zápasy kdy to moc nejde, ale dokážeme se semknout a zápas vyhrát naší bojovností. To jsou naše dvě nejlepší vlastnosti, které jsme i teď v Tovačově ukázali.

Kuba Polák si připsal už osmou nulu v sezóně, z toho třetí na jaře, na které máš i svůj podíl. Jak hodnotíš práci obrany v probíhajícím ročníku?
Obrana funguje dobře, protože jsme hodně zlepšili komunikaci a ještě k tomu si nás zezadu šteluje neskutečně zkušený goalkeeper Kuba Polák. Hodně nám také pomáhá staronový hráč SVIŠŤ, který toho před námi spoustu uhraje a dává našemu kapitánovi více volnosti, z čehož profituje jak obrana, tak hlavně celý tým.

“Druhý poločas jsme, na můj vkus, až moc chybovali v obraně a soupeře tím pustili do hry. Naštěstí toho soupeř nedokázal využít a nakonec jsme si dovezli cenné 3 body.”

Máš především obranné povinnosti, ale ze své pozice máš na svém kontě i docela dost branek, jsi členem historické top desítky střelců našeho klubu. V minulém týdnu tě přeskočil Martin Hirsch, který svých třicet branek dokázal vsítit za necelé dvě sezóny. Budeš se chtít zase před něj dostat zpět na lepší pozici?
Jsem realista a vím, že před Mácu už se nedostanu. (smích) Tuhle statistiku jsem jen řešil, když tu ještě hrál Erda Drekslerů a my se hecovali, kdo dá víc gólů.(smích) Mácovi to moc přeju, ať mu to tam padá a hlavně, ať se daří celému týmu.

V sobotu nás čeká možná jedno z nejlepších mužstev v soutěži. Dubu máme co oplácet, ale víme, že to nebude snadné. Měl bys nějaký recept, jak uspět i proti dalšímu silnému soupeři?
V Dubu jsem nehrál, takže nevím jak to tam vypadalo. Každopádně podle výsledků se jim teď daří a nám nezbývá nic jiného, než je porazit a potvrdit, že patříme na 1. místo v tabulce.

Jak se ti líbí dosavadní průběh sezóny, respektive naše postavení v tabulce. Co za tím vším vězí a jak si jej udržet co možno nejdéle?
Jsme na 1. místě v tabulce, takže průběh sezóny nemůže být lepší. Za naším dosavadním postavení v tabulce vězí naše kombinační hra, bojovnost, dobrá parta a celkově to, že se teď fotbalem bavíme. Nejlepší možná kombinace.

Závěrem pozvi naše fanoušky na nejbližší utkání, aby jich do klenovského areálu došlo co nejvíce a znovu nám pomohli k dobrému výsledku.
Určitě nás čeká dobrý fotbal s černým koněm soutěže. Doufám, že fanoušci dorazí v hojném počtu jako na každý domácí zápas. Počasí by mělo taky vyjít. Já na pivo nezůstanu, ale jsem si jistý, že hospoda bude jako vždy připravena na nával fanoušků a pivo poteče proudem. (smích)

MARTIN CESAR
obránce