Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 20. května 2024

Náš tým je stoprocentně odhodlaný tuto soutěž vyhrát a já věřím, že to dotáhneme do konce

Máme za sebou šlágr kola, které vítěze nenašlo. Jak bys jej popsal z pohledu hráče na hřišti?
Zápas byl velice vyrovnaný. Byl to zápas mezi dvěma lídry tabulky a na hře to bylo znát. První polovinu jsme měli zcela pod kontrolou, a to jak z útočného, tak i bránícího hlediska. Druhá polovina druhého poločasu už byla horší kvůli vyčerpanosti.

V první půli soupeř nevystřelil na bránu. Co se změnilo, že ve druhém poločase už i Ústí hrozilo a nakonec se dočkalo i vyrovnání?
Bylo cítit, že Ústí nechce prohrát na soupeřově trávníku. Začali více kombinovat. Jeden z problémů, proč se soupeř snadněji probojovával, byla vyčerpanost a následná nepozornost naší obrany. Střídání našeho kapitána Rózu mělo ale také vliv si myslím.

Co chybělo k tomu, abychom se mohli radovat z vítězství?
Soupeř nám popravdě moc šancí na střelu příliš nedával. Když už jsme ale měli šanci tak nám chyběla ráznost a také štěstí.

Je to pro náš tým spíše ztráta nebo s pokorou bereme i bod s nelehkým soupeřem?
Rozhodně to jako ztrátu neberu, Ústí je silný soupeř a proto si myslím, že můžeme být rádi i za tento cenný bod.

Nakonec jsi utkání nedohrál, co se tam vlastně stalo?
Bohužel jsem musel střídat, jelikož jsem dostal křeče do předního a zadního stehna ve stejnou chvíli, i přesto, že jsem si myslel, že křeče přejdou. Bohužel se tak nestalo, ale aspoň dostal šanci si zahrát Martin Buček. (úsměv)

„Byl to zápas mezi dvěma lídry tabulky a na hře to bylo znát. První polovinu jsme měli zcela pod kontrolou, a to jak z útočného, tak i bránícího hlediska.“

Jak to vypadá do dalších bojů s tvou účastí?
Určitě mám v plánu hrát. Čekají nás ještě 4 důležité zápasy, ze kterých si můžeme odnést ideálně plný počet bodů. Přes týden nechám nohu odpočinout a vidíme se v Troubkách na hřišti, ideálně s výhrou. (smích)

Zranil se nám také kapitán Rozehnal, snad to nebude příliš vážné a ještě nám v závěru sezóny pomůže. Jaká je to pro naši družinu ztráta?
Tak pro naši družinu je Róza nedílnou součástí, a když není na hřišti, tak to jde poznat. Nicméně si myslím, že náš tým je stoprocentně odhodlaný tuto soutěž vyhrát, ať už se zraněným nebo plně zdravým kapitánem. (úsměv)

Tato ztráta nahrála Radslavicím, že se na nás bodově dotáhli, přesto to máme stále ve svých rukách. Co pro to musíme udělat?
Ano je to tak. Radslavice nás sice dotáhly, ale i tak to budou mít velice těžké s nadcházejícími zápasy a to jak s Ústím tak i s Dubem. Pro to, abychom se udrželi je nezbytné se scházet na trénincích v co největším počtu a nic nepodcenit.

Čekají nás ještě dvě derby, jak se těšíš hlavně na to s Brodkem u Prostějova.
Na zápas se svým bývalým klubem se opravdu moc těším. Rivalita je jako v každém derby neskutečná a vzrušující. Jediná věc, která mě mrzí je zbytečná vyhrocenost zápasu, ale to se očekává. Doufám že se nebude opakovat podobná situace jako na podzim, kdy musela odvést záchranná služba Toma Bureše z hřiště.

V neděli zajíždíme do Troubek, kde bychom mohli mít velkou podporu, tak pozvi fanoušky na toto střetnutí.
Tuto neděli odehrajeme derby v Troubkách a proto zvu všechny fanoušky klenovského fotbalu aby dorazili a tím nás podpořili. Hraje se v 17 hodin. Vezměte si buben do kotle a rozjeďme to spolu!!! (smích)

RADEK BRIDZIK
obránce