Přeskočit na obsah

hodnocení sezony 2022/23

Sobota 19. srpna 2023

Bylo znát, že jsme týden co týden hráli v jiné sestavě. Věřím, že se kluci už dali do pořádku.

Jak zní hodnocení uplynulé sezóny?
Abych řekl pravdu, tak takovou sezonu jsem ještě nezažil. Měli jsme celou řadu zraněných hráčů, kteří jsou pro nás klíčoví. Před jarem nám odešel Petr Poláček, celé jaro scházel Hirsch, Cetkovský a další chyběli alespoň na část. Z tohoto pohledu to bylo hodně náročné. Také je pro mě zklamáním, že na podzim jsme skončili třetí a po konci sezony je to až sedmé místo. Poslední dva zápasy jsme hráli už tak tak v jedenácti. Řekl bych, že taková rozporuplná sezona.

Během roku nepřišla žádná delší série výher, ale ani porážek. Odpovídá tomu i vyrovnaná bilance. Čím to, že se nepodařilo třeba udržet formu delší čas?
Je to tak. Bylo znát, že jsme týden co týden hráli v jiné sestavě. To se pak jde jen těžko sehrát. Pořád jsme museli nějakým způsobem kombinovat. Scházel nám například i Neoral, který dostal zánět. Taky nám chyběl i Hirsch a jeho dvanáct branek. Těžko něco hráčům vyčítat, že jsme neměli nějakou šňůru.

Poté, co jsme před ročníkem 2022/23 oznámili v Klenovicích nové posily, se dalo čekat, že můžeme útočit na nejvyšší příčky. Všechno se velmi rychle rozbilo jako domeček z karet. Absence klíčových mužů, které sužovala zranění, se jasně podepsala na výsledcích.“

Co stálo za takto obsáhlou marodkou?
Martin Hirsch se nám zranil v přípravě, kde se jednalo o koleno. Martin Cesar nemohl v důsledku pracovních povinností. Rozehnal chyběl na jaře i na podzim v některých zápasech, přitom za dobu, co jsem v Klenovicích, jsem ho zraněného neviděl. Cetkovský zase chyběl kvůli zádům. Řekl bych, že se jen těžko hledá nějaká příčina. Nebylo to tím, že by kluci něco odflákli. Spíše shoda okolností, které se nakupily.

Do nového ročníku tak hlavně vykročit s prázdnou marodkou?
Byl bych za to rád a pevně věřím, že se už kluci dali do pořádku. Myslím si, že máme velmi dobře poskládaný kádr, který když se sejde v kompletním složení, tak může porazit každého. Opakovat situace, kdy jsem nevěděl, zda poskládáme jedenáct lidí a jeden zápas se musel i odkládat, to už vážně nechci zažít.

Vladimír Horák
Trenér mužstva