Přeskočit na obsah

pondělí 1. ledna 2024 | sezona 2023/24

shrnutí podzimu

Starý rok je již minulostí, máme za sebou prvních čtyřiadvacet hodin toho nového, a tak je ideální čas na bilancování. Podzimní část nám až na pár okamžiků vyšla na výbornou, s dosavadním průběhem mohou být všichni spokojeni. Událo se také několik historických milníků, na které samotní aktéři už budou navždy rádi vzpomínat. Několikrát jsme se hřáli na nejvyšší příčce, nakonec o jediný bodík přezimujeme na stříbrné pozici 1.B třídy, skupiny A.

Tentokrát se nebudeme tolik věnovat jednotlivým zápasům, všechny si totiž můžete přečíst v pravidelných reportech každého odehraného utkání. Do sezóny jsme vstoupili kanonádou s Hustopečemi, které se i po polovině soutěže krčí na chvostu soutěže. Štěstí, kterému jsme šli naproti, se k nám naklonilo ve druhém kole na půdě podzimního krále. Až v pátém kole jsme ztratili první body, kdy jsme doháněli poločasové manko 3:0. Nakonec jsme se rozešli s Tovačovem smírně. I remíza nás stále udržela na průběžné první pozici, kterou jsme ale opustili hned následující týden, kdy nám vůbec nevyšlo utkání v Dubu. V druhé polovině soutěže jsme znovu povětšinou vítězili, výjimkou byla prohra v Mostkovicích a dvou remíz v Ústí, respektive v Domaželicích. Především v druhém případě jsme měli z naší převahy vytěžit více, udrželi bychom si tak i první pozici a stali se podzimním králem. Na druhou stranu, alespoň máme na čem přes zimu pracovat a neusnout na vavřínech.

Jedním z hlavních faktorů našeho úspěchu je i fakt, že se nám na podzim většinou vyhýbala zranění. Obrovskou zásluhu na tomto faktu má především masér Martin Hájek, který nám zápas, co zápas, nabídnul dokonalý servis. Přesto se nějaké absence našli, ať už ze zdravotních, tak i z pracovních či jiných důvodů. Oba stožáry v obraně, Tomáš Cetkovský a Martin Cesar, si nepřipsali ani jednu minutu. Prvně jmenovaného trápily dlouhodobé zdravotní patálie, druhý ve vojenském munduru slouží vlasti na misi. Oba by ale měli být k dispozici už na jarní část, což je skvělá zpráva. Citelnou ztrátou byla absence nejlepšího střelce Honzy Všianského. I on se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy, když ale nastoupí, je vždy postrachem pro soupeřovy obrany. Na podzim tomu bylo v šesti utkáních, ve kterých zvládl pět branek. Hráčem zápasu v úvodním kole byl Martin Pytela, jenž vstřelil hattrick, aby si poté zapsal starty už jen v dalších třech utkáních. Martin se již delší dobu věnuje běhání, a tak dal přednost přípravě a samotnému maratonu v Budapešti, kterého se zúčastnil.

Když jsme zmínili hráče, kteří absentovali z různých příčin, je tu pouze jedno jméno s kompletní minutáží a tím je klenovický strážce svatyně Kuba Polák. Ten si zaslouží větší pozornost nejen z tohoto důvodu. Zároveň stihl pět čistých kont (celkově 30 v dresu Klenovic), ale především se zapsal do historie klubu, kdy se mu jako prvnímu gólmanovi podařilo vstřelit branku. Dalším historickým milníkem v dresu Klenovic byla padesátá branka kapitána Tomáše Rozehnala, kterou si upevnil druhé místo v historické tabulce střelců.

Zůstaňme tedy u statistik podzimní části. Na druhé místo jsme potřebovali uhrát sedmadvacet bodů, o jeden méně, než mají první Moštěnice a o jeden více, než má Ústí a Radslavice v závěsu. O čtyřiatřicet branek se postaralo jedenáct hráčů, z toho jednu branku si soupeř vstřelil sám. Kanonýrem podzimu je Martin Hirsch s osmi přesnými zásahy, na děleném druhém se drží Martin Spálovský a Honza Všianský. Tři trefy si připsali Martin Pytela, Martin Neoral a Tomáš Rozehnal, dvakrát přesný byl Raymond Owusu a zbývající kvarteto Zapletal, Chlud, Bridzik a Polák se prosadilo jedenkrát. Co se týče hříšníků, zde vévodí statistikám Martin Spálovský s deseti žlutými kartami, šestkrát se provinil Raymond Owusu a bednu hříšníků uzavírá Tomáš Rozehnal se čtyřmi kartami. Všech třináct utkání jsme dohráli v plném počtu, ve kterých jsme pouze osmnáctkrát inkasovali. Novinkou je volba hráče utkání, jenž je vybírán realizačním týmem.  Zde si prvenství třemi volbami připisuje Martin Hirsch, dvakrát určilo vedení kapitánovi Rozehnalovi, zbývající hráči nejvíce zaujali v ostatních utkáních – Pytela (Hustopeče), Popelka (Moštěnice), Polák (Radslavice), Spálovský (Otaslavice), Neoral (Dub) a Owusu (Brodek).

V aktuálním ročníku 2023/2024 reprezentují TJ Sokol Klenovice na Hané dvě mládežnické kategorie. Mladší a starší přípravka hrají shodně Okresní přebor. Na trénincích se podílí hlavně trenérské duo Roman Cibulka a Tomáš Rozehnal. Prvně jmenovaný se podílí na výchově mládeže klenovského fotbalu již několikátou sezónu, a to vedlo k rozvoji i nynějších členů našeho A-týmu. Například Adam Prášil, Lukáš Zapletal, Jakub Vacek, Michal Nehera, ale i dalších fotbalistů napříč regionem. Samozřejmě by se to neobešlo bez pomoci dalších osob a samotných rodičů. Ruku k dílu nejvíce přikládají Richard Ondra, Jiří Janovec a Radek Bridzik. Pozitivní je, že chodí vysoký počet hráčů ve věku od 6 do 11 let. S tím, jak naše mládež začala sezónu jsme velmi spokojeni. Obzvlášť jsme šťastní, že mladí hráči a jejich rodiče mají zájem do Klenovic přicházet. Zveme tímto další zájemce i zájemkyně, aby se přidali ke klenovskému fotbalu.

Zmínit bychom neměli zapomenout i náš projekt „Každý gól se počítá“, jehož prostřednictvím pomáháme již čtvrtou sezónu Lexince na rehabilitace a rehabilitační pomůcky. Za podzimní část jsme díky vstřeleným brankám přispěli částkou 7.000Kč. Celou tu dobu také sledujeme pokroky, kterými se krok po krůčku blíží k vytouženému cíli. A my pevně věříme, že i to málo bude mít obrovský vliv.

Než se dočtete posledních řádků, je nutné a slušné poděkovat všem, kteří se podílejí na chodu klubu a především vám, fanouškům, bez kterých by nic z toho nemělo ani smysl, nepřinášelo by nám to tu radost, kterou z každého kopnutí do míče máme. Všechny tyto momenty nám pravidelně zachycuje svou foto technikou Karel Novotný. Těší nás váš zájem o naše produkty, jenž ukazují vaši klubovou příslušnost. Některé z nich pravidelně získáváte v poločasové soutěži. Bílá peřina tu a tam zakryje zelený pažit, my si užíváme zasloužené volno a už za 81 dní (24. března) se znovu představíme v prvním jarním kole. Na domácí půdě pak poprvé až 6. dubna hostíme v důležitém souboji podzimního lídra z Moštěnic. Od ledna však už pozvolna naskočíme do tréninkového rytmu, abychom byli co nejlépe připraveni na jarní část.

Věříme, že jste si užili vánoční svátky a do nového roku vám přejeme pevné zdraví, radosti a spokojenosti nejen na našich utkáních, ale i v osobním životě. Děkujeme, že nám zachováváte svou přízeň.

STATISTIKY PODZIMU 23

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

ZÁPASY
0
GÓLY +
0
GÓLY -
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0