Historie

Na této stránce přinášíme zajímavosti z let minulých. Zdrojem těchto informací je fotbalová kronika, odkud je většina článků doslovným přepisem(včetně hrubek ;-)).


Vzestupy a pády

sezonasoutěž
1964 - 19651.B třída
1966 - 1967okresní přebor
1968 - 19741.B třída
1975 - 1976okresní přebor
1977 - 19791.B třída
1980 - 1984okresní přebor

Kometa do Klenovic (1968)

Oddíl kopané z Klenovic na Hané připravil na neděli 11.července(1968) zajímavé střetnutí.

V 16.30hod nastoupí proti kolektivu domácích v kopané kompletní celek desateronásobného přeborníka republiky v ledním hokeji ZKL Brno. V brance hostů se objeví Jiřík, zadní řady budou tvořit Mašláň, Olejník, Meixner - Vaněk, Kepák - útočnou pětici Potsch, Černý, Danda, Skopal, Nadrchal - střídat budou Bárta se Scheuerem. Po utkání bude pro diváky uskutečněna beseda, v níž budou hovořit všichni hráči mistrovského celku o svých záľitcích jak z mistrovství světa, tak z prvoligových zápasů. Mají se tedy v Klenovicích i blízkém okolí nač těšit.

z tisku

AC Sparta do Klenovic (1969)

V Klenovicích oslaví v tomto roce(1969) 50 let trvání místní tělovýchovné jednoty Sokol. Funkcionáři proto připravili občanům Klenovic a okolí velký fotbalový svátek. V sobotu 23.srpna v 16 hod.přijede XI.internacionálů AC Sparty Praha, která nastoupí proti druľstvu místního Sokola.

Jedenáctka internacionálů bude sloľená ze zvučných jmen nestorů zelených trávníků. Přijedou m.s.Slaľejovský, m.s.ing.Cejp, m.s.Hejský a Houąka, Nebudou chybět ani Meclík, ing.Pazdera, Preis, Senecký, Starý, společně s ing.Svobodou, Zmatlíkem, Říhou, Ročkem, Zuzákem a se zaslouľilým mistrem sportu O.Nejedlým. Přestoľe jim jiľ věk Abrahamův jestě ubral na rychlosti i dechu - přece jen jejich kdysi velké fotbalové umění bude pochoutkou fotbalovým labuľníkům. Po utkání bude provedena beseda, která vyvrcholí hodovou zábavou.

TJ Sokol Klenovice - XI.internacionálů AC SPARTA PRAHA 2:8 (1:3)

Branky: Jarek 3, Pazdera 2, Zmatlík, Bílek, Říha. Za domácí Zikmund a Paprska. Řídil Kraus

Po odehraném utkání XI.internacionálů s domácím oddílem kopané hrajícím soutěľ I.B třídu Středomoravské župy, byli naąí hosté, hosty nejen hráčů, ale i funkcionářů a příznivců kopané. Po večeři jsme se opět sešli v sále na parketu Kulturního domu, kde k tanci hrála hudba JZD Čelčiče za řízení L.Hejdy. Byla to uskutečněna druhá sportovní akce větąího významu, která vynesla i finanční zisk a přijem pro pokladnu TJ Sokol.

AŤ VÍTĚZÍ DRESY RUDÉ, SPARTA BYLA, JEST A BUDE !!

z tisku

AC Sparta do Klenovic (záznam z kroniky 1969)

Výborovou členskou schůzi TJ Sokol byl pověřen pokladník jednoty Vlastimil Nakládal dojednáním exhibičního utkání v tomto roce. Tak se stalo, ľe doąlo k písemnému dojednávání s XI.internacionálů AC Sparta PRAHA. Pra náą oddíl kopané byl nejvíc výhodný termín v předhodovou sobotu 23.srpna 1969. Náą očekávaný soupeř z Prahy dojel autobusem přeedcházející den a po zajiątění noclehů naąi milí hosté přenocovali ve společné ubytovně Čedoku, v cukrovaru Bedihošti. V předhodovou sobotu, počasí příliš tak významné sportovní akci na naąí vesnici nepřálo. V dopoledních hodinách bylo oblačno a krátce před zahájením utkání se přehnala deštivá bouře. Takováto nepřízeň počasí ovlivnila i návštěvnost příznivců kopané, ale přesto se jich sešlo na 600. Kdo se nezalekl počasí a přiąel byl spokojen nejen s výkonem jednotlivých hráčů našeho oddílu, ale především našimi zdatnými a zkušenými internacionály. Vedoucí XI.internacionálů AC Sparty Praha a funkcionář oddílu s.Surkyt měl k dispozici následující hráče, které o 16.00hod poslal na trávník našeho hřiště.

Zdeněk Smrček, Josef Sykyta, Mirek Zuzánek, Josef Šambourek, Ing.Miroslav Sedláček, Jan Říha, Ing.Arnoąt Pazdera, Karel Novák, Jaromír Jareš, Václav Starý. Střídali: Jaromír Bílek, Jiří Zmatlík, Karel Senecký pro zranění nehrál.

Omluvili se zasloužilí mist sportu Oldřich Nejedlý, který jako ředitel ČSAD v Berouně musel zůstat na svém pracovišti stejně jako m.s.Ing.J.Cejp a m.s.V.Blaľejovský, kteří se těšili na naše hody.


Aktuálně

Poslední zápas

Sokol v Pivíně - Klenovice na Hané

2:3

Další utkání

15.6.2019 17.00

Mostkovice - Klenovice na Hané


Aktuality

13.06.2019
Pozvánka na 15. kolo
Tak jsme se dočkali. GRAND FINÁLE jsme si ani nemohli představit lépe. Před námi je již jen poslední utkání letošního ročníku Smoos I.B třídy, skupiny...

více v sekci aktualityTOP střelci aktuální sezony

Všianský Honza 20
Dreksler Erik 6
Rozehnal Tomáš 6


Náš klub podporuje Olomoucký kraj

MSMT