Historie

Na této stránce přinášíme zajímavosti z let minulých. Zdrojem těchto informací je fotbalová kronika, odkud je většina článků doslovným přepisem(včetně hrubek ;-)).

Vzestupy a pády

sezonasoutěž
1964 - 19651.B třída
1966 - 1967okresní přebor
1968 - 19741.B třída
1975 - 1976okresní přebor
1977 - 19791.B třída
1980 - 1984okresní přebor

Kometa do Klenovic (1968)

Oddíl kopané z Klenovic na Hané připravil na neděli 11.července(1968) zajímavé střetnutí.

V 16.30hod nastoupí proti kolektivu domácích v kopané kompletní celek desateronásobného přeborníka republiky v ledním hokeji ZKL Brno. V brance hostů se objeví Jiřík, zadní řady budou tvořit Mašláň, Olejník, Meixner - Vaněk, Kepák - útočnou pětici Potsch, Černý, Danda, Skopal, Nadrchal - střídat budou Bárta se Scheuerem. Po utkání bude pro diváky uskutečněna beseda, v níž budou hovořit všichni hráči mistrovského celku o svých záľitcích jak z mistrovství světa, tak z prvoligových zápasů. Mají se tedy v Klenovicích i blízkém okolí nač těšit.

z tisku

AC Sparta do Klenovic (1969)

V Klenovicích oslaví v tomto roce(1969) 50 let trvání místní tělovýchovné jednoty Sokol. Funkcionáři proto připravili občanům Klenovic a okolí velký fotbalový svátek. V sobotu 23.srpna v 16 hod.přijede XI.internacionálů AC Sparty Praha, která nastoupí proti druľstvu místního Sokola.

Jedenáctka internacionálů bude sloľená ze zvučných jmen nestorů zelených trávníků. Přijedou m.s.Slaľejovský, m.s.ing.Cejp, m.s.Hejský a Houąka, Nebudou chybět ani Meclík, ing.Pazdera, Preis, Senecký, Starý, společně s ing.Svobodou, Zmatlíkem, Říhou, Ročkem, Zuzákem a se zaslouľilým mistrem sportu O.Nejedlým. Přestoľe jim jiľ věk Abrahamův jestě ubral na rychlosti i dechu - přece jen jejich kdysi velké fotbalové umění bude pochoutkou fotbalovým labuľníkům. Po utkání bude provedena beseda, která vyvrcholí hodovou zábavou.

TJ Sokol Klenovice - XI.internacionálů AC SPARTA PRAHA 2:8 (1:3)

Branky: Jarek 3, Pazdera 2, Zmatlík, Bílek, Říha. Za domácí Zikmund a Paprska. Řídil Kraus

Po odehraném utkání XI.internacionálů s domácím oddílem kopané hrajícím soutěľ I.B třídu Středomoravské župy, byli naąí hosté, hosty nejen hráčů, ale i funkcionářů a příznivců kopané. Po večeři jsme se opět sešli v sále na parketu Kulturního domu, kde k tanci hrála hudba JZD Čelčiče za řízení L.Hejdy. Byla to uskutečněna druhá sportovní akce větąího významu, která vynesla i finanční zisk a přijem pro pokladnu TJ Sokol.

AŤ VÍTĚZÍ DRESY RUDÉ, SPARTA BYLA, JEST A BUDE !!

z tisku

AC Sparta do Klenovic (záznam z kroniky 1969)

Výborovou členskou schůzi TJ Sokol byl pověřen pokladník jednoty Vlastimil Nakládal dojednáním exhibičního utkání v tomto roce. Tak se stalo, ľe doąlo k písemnému dojednávání s XI.internacionálů AC Sparta PRAHA. Pra náą oddíl kopané byl nejvíc výhodný termín v předhodovou sobotu 23.srpna 1969. Náą očekávaný soupeř z Prahy dojel autobusem přeedcházející den a po zajiątění noclehů naąi milí hosté přenocovali ve společné ubytovně Čedoku, v cukrovaru Bedihošti. V předhodovou sobotu, počasí příliš tak významné sportovní akci na naąí vesnici nepřálo. V dopoledních hodinách bylo oblačno a krátce před zahájením utkání se přehnala deštivá bouře. Takováto nepřízeň počasí ovlivnila i návštěvnost příznivců kopané, ale přesto se jich sešlo na 600. Kdo se nezalekl počasí a přiąel byl spokojen nejen s výkonem jednotlivých hráčů našeho oddílu, ale především našimi zdatnými a zkušenými internacionály. Vedoucí XI.internacionálů AC Sparty Praha a funkcionář oddílu s.Surkyt měl k dispozici následující hráče, které o 16.00hod poslal na trávník našeho hřiště.

Zdeněk Smrček, Josef Sykyta, Mirek Zuzánek, Josef Šambourek, Ing.Miroslav Sedláček, Jan Říha, Ing.Arnoąt Pazdera, Karel Novák, Jaromír Jareš, Václav Starý. Střídali: Jaromír Bílek, Jiří Zmatlík, Karel Senecký pro zranění nehrál.

Omluvili se zasloužilí mist sportu Oldřich Nejedlý, který jako ředitel ČSAD v Berouně musel zůstat na svém pracovišti stejně jako m.s.Ing.J.Cejp a m.s.V.Blaľejovský, kteří se těšili na naše hody.

SK Radslavice - Klenovice na Hané

Další utkání

22.9.2018 15.30

Klenovice na Hané - Haná Prostějov